agencija Adrealin?

LoveGirl

Pripravnik
13. avg 2007
102
0
16
dezela medijev in zelenih gozdov =)
Hejla!
roza.gif


En lep pozdravček vsem skupaj!
grin1.gif

Mene zanima če kdo pozna agencijo Adrealin? Ponudbo majo ogromno, samo problem je to da se vse zadeve urejajo preko spleta. To je nemška agencija in nima nobene poslovalnice v Sloveniji. Preko spleta sicer vse lepo poteka v slovenskem jeziku, vendar me vseeno zanima če ima kdo kake izkušnje s to agencijo?
cool-1.gif


Ne bi se rada zafrklna in kr nekam nakazala denar, potem pa prišla v hotel in ne bi imel nihče pojma da sem jaz kaj rezervirala, kaj šele plačala?
stupid-1.gif


Mi zna kdo kaj pametnega svetovat?

Jst sm sicer rezervacijo že naredila in po mailu bila obveščena. Tudi na koledarju prostih terminov je moj termin odkljukan kot rezerviran. Med podatki prispelimi na mail je bil naslov agencije, sklic, znesek in številka računa pri banki sprakasse. Samo mi je malo čudno ker je številka računa samo 7-mestna?
confused-1.gif


Prosm za kak pameten nasvet in izkušjo, če jo kdo ima s to agencijo ali kakšno podobno zadevo z rezervacijami preko spleta
roza.gif
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.062
135
63
okolica mesta
Ali kdo ve kako je s to agencijo. Sem neko rezervacijo v parih dneh preklical sedaj pa mi računajo 90eur za odpoved
smile-1.gif
Verjetno tukaj ni nobene pravne podlage?

lp
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
To mas na njihovi strani pod splosnimi pogoji:

7. preklic potovanja

7.1. Od potovanja lahko kadarkoli pred njegovim pričetkom odstopite. Odstopno izjavo pa morate podati v pisni obliki. Za odstop je odločilnega pomena prejem odstopne izjave pri ADRIALINu.
7.2. Naš pavšalni znesek plačila odpovedi za apartmaje, počitniške hišice, hotelske sobe, križarjenja, izlete in mobilne hišice znaša:
- pri odpovedi do 61 dni pred pričetkom potovanja: 20% cene potovanja
- pri odstopu od 60. do 35. dne pred pričetkom potovanja: 50 % cene potovanja
- za odstop od 34 do 14 dni pred začetkom potovanja: 70 % cene potovanja
- za odstop od 13 do 2 dni pred začetkom potovanja: 90 % cene potovanja
- pri pozni odjavi ali če se ne udeležite potovanja: 100 %
7.3. Različni pavšalni zneski plačil v primeru odpovedi za hotele, so razdeljeni na naslednji način:
- do 22 dni pred pričetkom potovanja 20 % cene potovanja
- od 21. do 15. dne pred pričetkom potovanja 30 % cene potovanja
- od 14 do 8. dneva pred začetkom potovanja 45 % cene potovanja
- od 7. do 1. dneva pred začetkom potovanja 60 % cene potovanja,
- pri kasnejši odpovedi in v primeru, da na letovanje ne greste, plačate 100% cene potovanja.
7.4. Če boste uporabili svojo pravico, da lahko poiščete nadomestnega najemnika, bo postopek drugačen, kot je opisano v določilih pri odjavah. Pogoj za to pa je, da ADRIALIN kot organizator potovanj pred začetkom potovanja pravočasno prejme obvezujoče sporočilo, da bo lahko vse potrebno prerazporedil. Nadaljnji pogoj je, da nadomestni najemnik ustreza posebnim zahtevam potovanja in da temu ne nasprotujejo zakonski predpisi oz. uradne odredbe. Ko organizator potovanja potrdi spremembo imena, začnejo za novega udeleženca veljati pravice in obveznosti pogodbe o potovanju. ADRIALIN vam bo zaračunal stroške, ki pri tem nastanejo, v višini 30 evrov na postopek.
7.5. Vi, kot najemnik, morate ADRIALINU, kot organizatorju dokazati, da ni nastala škoda oz., da je nastala škoda manjša od zaračunanega pavšala, pri čemer v vsakem primeru zadržimo stroške postopka v višini 20% cene potovanja.