AdriaTopo PRO V5

N3oNight

Zelenc'
10. okt 2015
18
0
1
No, Pohorje ponekod ni tako obljudeno, sploh na območju pragozda, kjer ponekod ni niti signala, ne srečaš človeka... itd.

Tam Adriatopo vlak ne pozna, OSM pa.

V glavnem poglej si malo razliko po Sloveniji itd. Kjer pa ni okoli tvoje hiše, pa lahko sam vrišeš in je zadeva rešena...
a misliš Šumik...eh kje tam pa ni človeka.....poleti je tam gužva......pa polno planinskih poti......en je samo prekopiral....sicer pa mam jaz na Navigaciji tako V4 kot OpenTopo...in kombiniram.....kot sem rekel uporabljam še CalTopo....ni popolne mape...to hočem povedat....
 

Priponke

  • pragozd.png
    pragozd.png
    526,6 KB · Ogledi: 59
  • šumik.png
    šumik.png
    1,8 MB · Ogledi: 52

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
a misliš Šumik...eh kje tam pa ni človeka.....poleti je tam gužva......pa polno planinskih poti......en je samo prekopiral....sicer pa mam jaz na Navigaciji tako V4 kot OpenTopo...in kombiniram.....kot sem rekel uporabljam še CalTopo....ni popolne mape...to hočem povedat....
Ne to, to je markirano urejeno, tu majo piknike, idi iz Ruš/Smolnika gor po vlakah, potokih, tam je pa fajn da je vrisano in še kje.

A nima veze to prerekanje, pravim ti, da če kje flai lahko vrišeš v OSM, adriatopo tega nima.
 

N3oNight

Zelenc'
10. okt 2015
18
0
1
Ne to, to je markirano urejeno, tu majo piknike, idi iz Ruš/Smolnika gor po vlakah, potokih, tam je pa fajn da je vrisano in še kje.

A nima veze to prerekanje, pravim ti, da če kje flai lahko vrišeš v OSM, adriatopo tega nima.
sam to Pohorje....pa govoriš poglej malo okoli...Poglej Žumberačko gorje....zmrzneš z OpenTopo...najbolje je če maš OpenTopo in V4-V5 na navigaciji....jaz sem samo kontriral tebi, ker sem dobil občutek da poveličuješ Open;)Topo....:p
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Ja, preferiram OSM, iz razloga, ki sem ga omenil. Kjer je pomanjkljiva, se da takoj uredit, ponekod je pa bistveno boljša od AdriaTopo.

Seveda pa so očitno odseki, ki (še) niso dobro pokriti.

In kar je najlepše, OSM je brezplačna.
 

N3oNight

Zelenc'
10. okt 2015
18
0
1
ti kr....pa čim več vnosov, da se jaz kje ne zaplezam..... :p ....jaz bom še naprej kombiniral različne mape....:biceps:..sicer pa bom jaz začel uporabljat...JNA......kaj boš naredil, ko ti bo nekdo GPS Jamming vklopil...GPSJam....kar je zelo enostavno.....sicer živimo v zanimivih časih....:oops1:
 

lm44

Zelenc'
8. apr 2024
4
0
1
Poskusim še tle; kupil sem adria topo v5 pro, in sicer za garmin edge explorer 2 (je naveden med združljivimi napravami). Na edge 530 mi je topo karto samodejno izbral, če sem uporabil mtb profil. Na novi napravi pa ne glede na izbran zemljevid, je pogled isti. Onemogočim ostale, pustim samo v5, zemljevid pa bel prostor in tu in tam kaka oznaka... Mapa se je preko GarminExpressa uspešno prenesla. Imam še čas, da jo vrnem (prekličem prenos), sicer pa je tudi sama naprava; Garmin edge explorer 2, svetlobna leta za edge 530... Če kdo ve, kako aktivirati topo mapo, lepo prosim za ideje.
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
210
24
18
Obstaja opcija, da se je zemljevid zaklenil na prvo napravo na katero si ga naložil in na drugi napravi ne bo deloval.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

lm44

Zelenc'
8. apr 2024
4
0
1
Mapa je bila naložena (preko GarminExpress) na novo napravo (Explorer 2). Mapa je vidna v naboru preostalih map, omogočena, na prikazu zemljevida pa je osnovna Garmin mapa.
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
210
24
18
Pri nalaganju map v napravo se generira ključ za odklepanje kart. Teh odklenjenih kart ne moreš uporabiti na drugi napravi, neglede kako si karte nalagal in od kod. Očitno je bila prvo karta instalirana na 530 kjer je normalno delovala in kasneje še na Explorer2, kjer pa zaradi napačnega ključa ne deluje več. V naboru kart se jo pa da videti in tudi označiti, jo pa zaradi napačne kode ne odklene in ne naloži v pomnilnik zato visiš samo osnovno pred naloženo mapo. Bi pa moralo javiti, da je karta zaklenjena.
Če kaj od tega ne drži, se obrni na servis v Šenčurju kjer ti bodo zadevo uredili, če je vse legalno. Naprava je nova, torej v garanciji, karte pa kupljene na spletu, kar je tudi legalno in majo, da uredijo.
 

lm44

Zelenc'
8. apr 2024
4
0
1
Mapa je bila naložena na novo napravo. Na stari (edge 530) sem imel drugo verzijo. Sedaj deluje. Kakor kaže, je bilo potrebno spremeniti način usmerjanja na mtb, podrobnosti zemljevida na največ. Hvala vsem za pomoč.