A je bil/bo kdo v kratkem na letališču v Dubaju?

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Zdravo,

če je bil kdo v kratkem v Dubaju ali be bo kdo v kratkem šel dol, me zanima, kkoa je z nakupom elektronike dol.

Koknretno me zanimajo slučalke Noise-Reduction Bose 15. V Evropi so okoli 350 €, kar mi je malo preveč.

A se kdo slučajuno spomni, po kulk bi bile dol? In, verjento je dol možno dobiti nazaj še davek, kajne?


Hvala in L;P, Matjaž
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Sicer sem bil že eno leto nazaj, ampak kolikor sem na hitro pogledal po mobitelih in fotoaparatih na letališču, ni bilo neke velike cenovne razlike z Evropo. Večina je bila resda cenejša, ampak nekje v rangu 10%, marsikaj pa tudi dražje.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
V Dubaju ni davka na dodano vrednost (zaenkrat), tako da tudi ni vračila davka.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Sicer sem bil že eno leto nazaj, ampak kolikor sem na hitro pogledal po mobitelih in fotoaparatih na letališču, ni bilo neke velike cenovne razlike z Evropo. Večina je bila resda cenejša, ampak nekje v rangu 10%, marsikaj pa tudi dražje.

Res je. Tudi sam sem pred dobrim letom opazil enako. Tudi po samem Dubaju v shooping centrih niso ravno nekaj cene za dol pasti. Sem na podlagi uličnih govoric pričakoval, da bom poln tehnike domov prišel, pa sem doživel bolj kot ne hladen tuš. Sej je cenej samo ne pa nekaj drastičnega.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Pa saj drugje je podobno, vsaj pri tehniki. Kupovanje mobitela ali fotoaparata v Hongkongu ali Bangkoku je res ceneje kot pri nam, ampak prihranek je le nekje 15%, o garanciji pa ne bi, pa praviloma bi moral še carino plačat.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Garancija za večino elektronike je tako ali tako worldwide -torej ni blema. Letališče - oz Duty freeji tam - so pa nesramno dragi.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Jaz sem bil ta teden v Bangkoku, Hong Kongu in Dubaju in na moje veliko razočaranje ni več nekih blazno ugodnih nakupov uporabnih zadev. Sem bil kar presenečen. Čeprav, če je kdo kje več časa po moje še vedno lahko kje zvoha kak dober deal, vendar pa je to povprečnemu turistu z omejenim časom nedostopno, tko da.....
grin1.gif