5 prijateljev

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.697
67
48
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Skrivnost hiše RATATA
cool-1.gif


S sestro sma se tepla kdo bo katero teh knjig prvi prebral hehe...
Je to slučajno tista je imel sosed zaboje orožja v kleti? Vem da je hotel tamale na koncu, ko so ga odkrili, podkupiti z naoljenim Rugerjem.

Oboževal tisto knjigo, sem jo prebral vsaj petkrat.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Jaz se teh knjig ne spomnem, čeprav sem prebral vse živo, tako da sem malo poguglal in naltele na tole:

Citat:
Šokirana mama petošolke
Knjige PET PRIJATELJEV SO ŠKODLJIVE za otroke!

14.10.11 11:07
Moja petošolka zelo rada bere. Zadnjič prinese iz knjižnice nekaj knjig iz zbirke Pet prijateljev. Kot vedno, jo vprašam, kakšne so te knjige, mi pojasni, da gre za štiri otroke in psa, ki doživljajo razne dogodivščine. Se mi zdi sprejemljivo, zato ne grem preverjat. Čez nekaj dni pa mi ob zajtrku reče, da bi rada jedla ocvrto šunko in jajca. Me šokira. Od rojstva namreč je zdravo hrano in niti ne pozna teh take prehrane. V šolo nosi doma pripravljeno malico, kosilo poje doma. Potem spet čez nekaj časa želi jesti puding z malinovcem (?), potem si zaželi belega kruha z maslom in gnjat (!), pa sadno torto, pa čokoladne piškote, pa ves možen odpad, ki ga pri nas nikoli nismo jedli. Potem ugotovim, da si je v bližnji trgovini že nekajkrat kupila belo žemljo, šunko in sir. Potem končno iz nje izvlečem, da se tako prehranjujejo otroci v knjigi Pet prijateljev. Grem brati. Sem šokirana. Ti otroci se NON STOP NAŽIRAJO NEZDRAVE HRANE: be kruh, ocvrta (!) šunka, ocvrta jajca, piškoti, čokolada, torte,...pa nobene zelenjave! Vsaj polovico knjige je opisov hrane! Si predstavljate, kako to vpliva na vedno lačnega najstnika? Seveda si ves čas branja te knjige želi tudi sam jesti tako hrano!
Druga stvar, ki me je šokirala je deklica Georgina, ki se pretvarja, da je fant. Je ob vse večjem številu homoseksualcev in njihovem agresivnem zagovarjanju, da je to nekaj tako dobrega in pravzaprav boljšega kot biti heteroseksualen, sploh še treba kaj dodati k temu, kako lik Georgine vpliva na odraščajoče otroke?
Svoje pomisleke glede teh knjig sem poslala ravnatelju šole, učiteljici za slovenščino in vodstvu knjižnice. Predlagala sem umik teh knjih s knjižnih polic in naj učiteljice teh knjig učencem ne predlagajo kot "fajn zgodbe", vendar odgovora nisem dobila od nikogar! Razmišljam, da bi urgirala na Zavodu za šolstvo in Ministrstvu za šolstvo, če pa ne bo učinka mi pa ne preostane drugega kot da obvestim medije, kakšno škodljivo literaturo ponujajo našim otrokom.
In najhuje je, da v dobri veri, da so te knjige nedolžne, starši sploh ne preverjamo vsebine. Verjamem, da tudi marsikatera od vas te knjige sploh ni prebrala, zato predlagam, da jo vzamete v roke in se prepričate, kako škodljivo branje je to za vašega otroka!

http://med.over.net/forum5/read.php?151,7266009


To je ženska pozabila vzet kake tablete ali kaj?
bonk.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
AHAHAHAH
smile-1.gif


UMIRAM
smile-1.gif
In ker je skoraj cas kosila bom danes gnjat na belem kruhu z anglesko gorcico in ingverjevo pivo.

P.S.: A ni "gnjat" taka zakon beseda? Gnjat, gnjat, gnjat...
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Imam cel set 21 knjig če se ne motimje v kompletu in sigurno sem jih ene parkrat prebral
crazy1.gif


Prodam pa ne
wink-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.568
2.417
113
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
men je pa poleg 5 prijateljev v spominu ostala tut knjiga "Skrivni dnevnik Jadrana Krta" al nekaj takega.... ko je tip pecal tisto svojo Pandoro
srce-1.gif

Jst se spomnim še Skrivni dnevnik mladega hipohondra , so bile malo bolj bolane notri.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Tole je zbirka tudi moje mladosti, požiral sem jih cele dneve. Res so skoz nekaj jedli, čudno, da še nihče ni omenil graha, so ga tudi na tone pojedli
wink-1.gif
. Cele zbirke nimam, sigurno pa bom še našel kak izvod ali dva, bom pogledal pa sporočim.
1748304-pp.jpg
 

Priponke

  • 1748304-pp.jpg
    1748304-pp.jpg
    181,8 KB · Ogledi: 459

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
526
35
28
Sairach
Mi smo to brali kar med potjo iz šole domov. Poleg že omenjenih, sem bral pa še Kratkohlačnike.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.573
113
Pri nas je knjižničarka delala seznam kako po vrsti si jo bomo sposojali ko pride nova. In je bil kar uspeh, če si jo uspel dobit prvi (med "piflarji"). Od prve do zadnje sem prebral na mah.

Glede šokirane mame petošolke: to je zajebancija, če si predstavljam najbolj usekano mamo pod soncem ne pride niti blizu tej.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Jaz se teh knjig ne spomnem, čeprav sem prebral vse živo, tako da sem malo poguglal in naltele na tole:

Citat:
Šokirana mama petošolke
Knjige PET PRIJATELJEV SO ŠKODLJIVE za otroke!

14.10.11 11:07
Moja petošolka zelo rada bere. Zadnjič prinese iz knjižnice nekaj knjig iz zbirke Pet prijateljev. Kot vedno, jo vprašam, kakšne so te knjige, mi pojasni, da gre za štiri otroke in psa, ki doživljajo razne dogodivščine. Se mi zdi sprejemljivo, zato ne grem preverjat. Čez nekaj dni pa mi ob zajtrku reče, da bi rada jedla ocvrto šunko in jajca. Me šokira. Od rojstva namreč je zdravo hrano in niti ne pozna teh take prehrane. V šolo nosi doma pripravljeno malico, kosilo poje doma. Potem spet čez nekaj časa želi jesti puding z malinovcem (?), potem si zaželi belega kruha z maslom in gnjat (!), pa sadno torto, pa čokoladne piškote, pa ves možen odpad, ki ga pri nas nikoli nismo jedli. Potem ugotovim, da si je v bližnji trgovini že nekajkrat kupila belo žemljo, šunko in sir. Potem končno iz nje izvlečem, da se tako prehranjujejo otroci v knjigi Pet prijateljev. Grem brati. Sem šokirana. Ti otroci se NON STOP NAŽIRAJO NEZDRAVE HRANE: be kruh, ocvrta (!) šunka, ocvrta jajca, piškoti, čokolada, torte,...pa nobene zelenjave! Vsaj polovico knjige je opisov hrane! Si predstavljate, kako to vpliva na vedno lačnega najstnika? Seveda si ves čas branja te knjige želi tudi sam jesti tako hrano!
Druga stvar, ki me je šokirala je deklica Georgina, ki se pretvarja, da je fant. Je ob vse večjem številu homoseksualcev in njihovem agresivnem zagovarjanju, da je to nekaj tako dobrega in pravzaprav boljšega kot biti heteroseksualen, sploh še treba kaj dodati k temu, kako lik Georgine vpliva na odraščajoče otroke?
Svoje pomisleke glede teh knjig sem poslala ravnatelju šole, učiteljici za slovenščino in vodstvu knjižnice. Predlagala sem umik teh knjih s knjižnih polic in naj učiteljice teh knjig učencem ne predlagajo kot "fajn zgodbe", vendar odgovora nisem dobila od nikogar! Razmišljam, da bi urgirala na Zavodu za šolstvo in Ministrstvu za šolstvo, če pa ne bo učinka mi pa ne preostane drugega kot da obvestim medije, kakšno škodljivo literaturo ponujajo našim otrokom.
In najhuje je, da v dobri veri, da so te knjige nedolžne, starši sploh ne preverjamo vsebine. Verjamem, da tudi marsikatera od vas te knjige sploh ni prebrala, zato predlagam, da jo vzamete v roke in se prepričate, kako škodljivo branje je to za vašega otroka!

http://med.over.net/forum5/read.php?151,7266009


To je ženska pozabila vzet kake tablete ali kaj?
bonk.gif
hysterical-1.gif

če se to nekdo ne zafrkava bo vzgojil invalidne otroke. gotovo so taki otroci.... no bolj starši, zelo problematični tudi v vrtcu, osnovni, srednji šoli pa če prilezejo do faksa gotovo gredo pistati izpite v spremstvu odvetnika.

PS: drugače me to strogo kontrolirano okolje, kaj otrok lahko bere spominja na severno korejo.
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.720
6.307
113
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Skrivnost hiše RATATA
cool-1.gif


S sestro sma se tepla kdo bo katero teh knjig prvi prebral hehe...
Je to slučajno tista je imel sosed zaboje orožja v kleti? Vem da je hotel tamale na koncu, ko so ga odkrili, podkupiti z naoljenim Rugerjem.

Oboževal tisto knjigo, sem jo prebral vsaj petkrat.
Ja odkril so ga pa tko, da so psa uspavali ampak se je zbudil preden so sli iz hise... Pa bor je znal pistolo uporabljat ker je mel predvojaski tecaj narjen
smile-1.gif


Te knjige se spomnim na vsaki hisni preiskavi ko pod omaro pogledam ce je kaka luknja spodaj (un je mel skrit prostor pa omaro cez)...
smile-1.gif


A kdo ve kak je bil naslov teh posnetih serij? Bi rad kje dobil in si pogledal
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Te knjige se spomnim na vsaki hisni preiskavi ko pod omaro pogledam ce je kaka luknja spodaj (un je mel skrit prostor pa omaro cez)...
smile-1.gif

hysterical-1.gif


Navaden uniformiranc 5 prijatlejev metode, kriminalisti pa H. Poirot metodologija, samo še forezniki niso zadosti mladi/stari da se spomnejo CSI iz otroštva?!
evil.gif


Pri nas so sicer najbolj uporabno in uporabljeno skrivališče škatle od rolet! Postelja oz. pod njo je iz starih časov zato da si imel nadzor nad "imetjem" tudi ko si spal!
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Skrivnost hiše RATATA
cool-1.gif


S sestro sma se tepla kdo bo katero teh knjig prvi prebral hehe...
Je to slučajno tista je imel sosed zaboje orožja v kleti? Vem da je hotel tamale na koncu, ko so ga odkrili, podkupiti z naoljenim Rugerjem.

Oboževal tisto knjigo, sem jo prebral vsaj petkrat.
Ja odkril so ga pa tko, da so psa uspavali ampak se je zbudil preden so sli iz hise... Pa bor je znal pistolo uporabljat ker je mel predvojaski tecaj narjen
smile-1.gif


Te knjige se spomnim na vsaki hisni preiskavi ko pod omaro pogledam ce je kaka luknja spodaj (un je mel skrit prostor pa omaro cez)...
smile-1.gif


A kdo ve kak je bil naslov teh posnetih serij? Bi rad kje dobil in si pogledal

Samo se o dveh različnih knjigah pogovarjate. Ratata je od Enid Blyton, ta druga pa od Bogdana Novaka. Te sem imel oboje v kompletu, pet prijateljev sem pa samo ene 2 prebral.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.720
6.307
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Te knjige se spomnim na vsaki hisni preiskavi ko pod omaro pogledam ce je kaka luknja spodaj (un je mel skrit prostor pa omaro cez)...
smile-1.gif

hysterical-1.gif


Navaden uniformiranc 5 prijatlejev metode, kriminalisti pa H. Poirot metodologija, samo še forezniki niso zadosti mladi/stari da se spomnejo CSI iz otroštva?!
evil.gif


Pri nas so sicer najbolj uporabno in uporabljeno skrivališče škatle od rolet! Postelja oz. pod njo je iz starih časov zato da si imel nadzor nad "imetjem" tudi ko si spal!
Ker si si privoscil uporabo termina "navaden" - daj posveti se razlikam med javo in javascriptom da vsaj o svoji profesiji ne bos neumnosti naokoli trosil.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Grdo se obnašaš do našega alter guruja. Večkrat je že dokazal, da je "nezmotljiv".
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Te knjige se spomnim na vsaki hisni preiskavi ko pod omaro pogledam ce je kaka luknja spodaj (un je mel skrit prostor pa omaro cez)...
smile-1.gif

hysterical-1.gif


Navaden uniformiranc 5 prijatlejev metode, kriminalisti pa H. Poirot metodologija, samo še forezniki niso zadosti mladi/stari da se spomnejo CSI iz otroštva?!
evil.gif


Pri nas so sicer najbolj uporabno in uporabljeno skrivališče škatle od rolet! Postelja oz. pod njo je iz starih časov zato da si imel nadzor nad "imetjem" tudi ko si spal!
Ker si si privoscil uporabo termina "navaden" - daj posveti se razlikam med javo in javascriptom da vsaj o svoji profesiji ne bos neumnosti naokoli trosil.

Se oproščam za degradacijo naziva! Pač sam ločim policiste v uniformi, kriminaliste s klobuki in to je to! Niti nisem mislil slabšalno tako da se prizadetim opravičujem!

Glede moje profesije pa naj te ne skrbi!
tongue-1.gif