5 dni v evropi, pogoj, da je poceni

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Z mojo bi šla nekam v Evropi, da bi se imela fino za normalne cene. Se pravi, da je življenje tam vsaj tako poceni kot pri nas, me pa seveda ne bo motilo, da je še ceneje. Planirava obisk nekje 5, 6 dni, če se da, bi šla kar z vlakom. Novo temo sem odprl, ker so tiste, ki me zanimajo, precej stare.

Se pravi, variante so: Praga, Budimpešta, Bratislava

Berem, da je Bratislava precej dolgočasna, tudi prav poceni ni. Kaj pa Praga? V mislih sem imel tudi Bratilava, Praga, Dunaj roadtrip z vlakom.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Jaz sem bil na roadtripu čez celo Romunijo, do Moldavije, ter delček Ukrajine. Zanimivo popotovanje, vsaj vidiš nekaj raznolikosti. Pa tudi poceni je
cool-1.gif
8 dni - prevoženih 3500km s kombijem. Če imaš manj časa, pa pač malce skrajšaš pot. Romunija je sicer kar zanimiva za obiskat. Boš presenečen koliko konjskih vpreg boš še videl.
 
Nazadnje urejeno:

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
če živiš v LJ so že prav povsod "normalne cene".
Če navedenih mest še nisi videl, potem izberi to opcijo....
Mogoče bolj romantična varianta (malenkost višje cene prenočišč, pa tud ni nujno) - Italija...
Odvisno pa od tega kaj si sploh želita...
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
O fak.

Lonely planet vzami v roke pa je.

Tisti, ki vporaša kaj od Italije naj gre pogledat more pa res met eno luknjo, nekje.

Že samo če potopise pogledaš imaš za dva meseca kaj počet v Italiji.

Drugače pa za 5 dni, Rim ali pa Cinque Terre.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
O fak. Rim je z lahkoto poceni.

Greš v kamp, ješ futr, ki ga kupiš v trgovini, narediš par ogledov pa je. Je pa res, da v nasprotju s teboj, moraš vsaj približno vedeti kaj bi rad od dopusta, kaj bi rad videl in koliko si za to namenjen odštet.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Naprimer:

kamp

pa še več tega v Rimu

V krogu 5 km okoli kempa pa imaš vsaj 5 večjih trgovskih centrov. Tako da, ža samo google dela čudeže, je pa res, da moraš v prvi fazi kaj sam narest za to.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Glavna vzhodna mesta odsvetujem, ker so enako draga, kot je Ljubljana, mogoče edino Budimpešta, ki je v sosednji temi lepo opisana - Evrofil.

Zelo priporočam kakšen Brašov, Cluj-Napoca ali pa kakšno Madžarsko mesto, npr. Peč odvisno od povezave, Praga je zelo lepa, je pa daleč od poceni, Bratislava je meni res malo dolgčas, zelo lepo mesto je tudi Krakow ali pa kaj od bivše juge.

V Italiji je vsako mesto lepo.

Omeniti sem želel še Dunaj. Dunaj je mogoče izvesti zelo poceni, midva sva se ga kar fajn lotila (hotel z zajtrkom 5km od centra-centra s parkiriščem, 40€ na noč). Sva ga kar peš mahnila v center in si ga pošteno ogledala.

Ne vem kako je pa zate poceni. Lahko greš na Dunaj v najbolj poceni hotelček in ješ sendviče iz trgovine, lahko pa greš nekam na vzhod in za iste solde ješ in piješ zunaj kot gospod.

Ko sva pred letom in pol dala čez Madžarsko, Romunijo in Bolgarijo sva dala za pojedino + 2 do 4 pive max 15€ za vse skupaj.
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Kje si omenil da greš marca? O fak

Jst bi se vsedel v avto in šel po Toskani : )) Z vlakom pa lahko tudi Praga, mogoče Berlin. Itaq se da pa povsod za normalno ceno priti skoz
smile-1.gif


lp
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Poceni pomeni, da je pivo do EUR, da se lahko normalno naješ za 10, da lahko spiš za nekih 30 EUR na noč.

Ravno zato sem imel v glavi Bratislavo in Prago, ampak zdaj berem, da so cene malo višje. Če je že tako, vseeno če grem potem v London ali Amsterdam.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.380
171
63
Kot so ti že napisali.

Zjasni se kdaj, kje bi spal in kakšen budget imaš na voljo, če ne je itak brezveze, saj si očitno sproti zmišljuješ kaj ni dobro in prav.

Drugače pa ja, tudi marca je lahko v šotoru prav luštno in vroče.
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
421
66
28
Praga je hudo poceni... edino mesto (pa sem dol dal velik del Evrope) v katerem sem si privoščil vse. OK, peš cona primerljiva z MB po cenah, malce ven pa ... smeh
smile-1.gif


Pivo za manj kot €, pice, njihove jedi... vse manj kot cca. 4-5€, na poti po Češki pa kosilo 2,50€. Če to ni poceni...
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
O fak. Najraje v aprilu, spal bi v hotelu ali pa v hostlu. Seveda se sproti zmisljujem, ce pa ne vem
Kam naj grem. O fak.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Citat:
Uporabnik tjuren pravi:
Poceni pomeni, da je pivo do EUR, da se lahko normalno naješ za 10, da lahko spiš za nekih 30 EUR na noč.

Ravno zato sem imel v glavi Bratislavo in Prago, ampak zdaj berem, da so cene malo višje. Če je že tako, vseeno če grem potem v London ali Amsterdam.

Midva sva bila npr. tudi 4 dni v Hevizu, to je pa tudi blizu in kljub temu, da je to Madžarski Bled varjanta ustreza tvojim cenovnim okvirom.

Poglej si tole - Heviz. O fak.
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Heviz, nice. O fak. Mi lahko kaj več poveš o tem?

Sedaj imam po novem v ožjem izboru kar prago, oz. verjetno praga-bratislava z vlakom. O fak.