4g/LTE

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.105
2.455
113
Glede na to, da ima antena N female bo zagotovo potreben pigtail ja. Treba je še pogledati kateri tip SMA konektorja je na modemu.

Operaterji sicer uporabljajo Iskra P56 ali P58, so pa seveda dosti večje in rabiš konzolo za steno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
198
14
18
Tale antena se da namestit na steno? Ker nimam droga, bi jo pa rabil... Rabiš še kak adapter za priklop na Huaweija?
V bistvu je tako, če dam jaz modem ven in ga držim v iztegnjeni roki na balkonu proti oddajniku, je signal seveda boljši. Ko ga postavim noter, signal malo pade (1 črtico), hitrost pa kar. To težavo sem premostil z omenjeno anteno-panelom. Gledal sem vse možne in res moraš paziti, kako so velike, katere frekvence podpirajo, tista iz Alija res vprašanje ... To sem vzel, ker ima kar široki razpon frekvenc in ni prevelika, še vedno pa ima dovolj dbi. Svetoval mi je tisti, ki se s tem ukvarja in zadeve prodaja, vsaj pri tej moraš dokupiti še kabel, daljši kot je, večje so izgube (imam 5m), verjetno veliko odtehta tudi kvaliteta, ki nekaj stane. Ampak če povzamem, za panel, kabel in modem sem dal skupaj 130€, zadeva pa dela kot mora. Malo sem se bal, če bo dejansko kaj bolje, sedaj pa več kot zadovoljen. Aja še drog, jaz sem sicer kupil L-nosilec (par €), potem pa ugotovil, da najbolje deluje kar direktno na balkonski ograji, se splača poiskati pravo mikrolokacijo. In ne pozabiti na modemu nastaviti sprejem na zunanjo anteno.
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Dodam še malo : Imel dolgo časa Huawei 315, deluje ok. Takoj sem dokupil 4g anteni, jih namontiral na modem in tako pustil. Signal sumljivo počasen vsake toliko časa, probal z menjavo lokacije, firmware... Kupil 535 za čas, ko bo tale šel v pokoj. Ko sem hotel zamenjati, sem odklopil anteni in glej čudež - brez anten deluje MNOGO bolje !!! Ostajam na 315 zaradi USB vhoda in DLNA. Imam A1 paket maximio in je več kot dovolj za celi mesec (drugega interneta ni v hiši).

T
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
490
63
28
širne planjave Dolenjske
Prodam 2x anteni z 10m kablom, konektorji za Huawei B535 - anteni P56.

1675255704502.png


p.s. Se opravičujem za oglas, se držim teme.