4G internet za ogled TV

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Meni se tudi zdi overkill uporabljati 4G za gledanje TV-ja. Ne rečem če gre za neko začasno rešitev, da bi pa to uporabljal kot trajno rešitev pa se mi ne zdi ravno smiselno. Niti ni fer do ostalih 4G uporabnikov, saj s tem za brezveze obremenjuješ omrežje in "kradeš" bandwidth drugim uporabnikom.

Bravo, zakupin 200GB sedaj pa kradem ostalim... A misliš da so ti paketi namenjeni surfanju in uporabi socialnih omrežij?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Sem šel mimo A1, so mi preverili lokacijo in na moji lokaciji ne morejo nuditi interneta saj je na tisto bazno postajo priklopljenih že preveč ljudi!
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.948
9.002
113
EU
Zvečer ne bo uporabno. Na morju nad vasjo (Marina) sta dva oddajnika. Zvečer je internet postal tako počasen, da se je Alter stran nalagala trideset sekund. Neuporabno. :jok:
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Bravo, zakupin 200GB sedaj pa kradem ostalim... A misliš da so ti paketi namenjeni surfanju in uporabi socialnih omrežij?

Zakup 200GB za tako nizko ceno je dokaj nerealen in nevzdržen, saj omrežje ni prilagojeno temu in na določenih lokacijah verjetno nikoli ne bo. Ko bodo ljudje začeli to izkoriščati namesto fiksne povezave in dejansko porabljati celotnih 200GB, verjemi da tak paket ne bo več dolgo v ponudbi :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.487
9.209
113
sej je tudi več oziroma zmogljivejše bazne postaje itd...gre to vzajemno, 200gb pa itak ni ne vem kaj 3 4k filmi v polni varianti..če že gledamo na same podatke.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
sej je tudi več oziroma zmogljivejše bazne postaje itd...gre to vzajemno, 200gb pa itak ni ne vem kaj 3 4k filmi v polni varianti..če že gledamo na same podatke.

Ni problem toliko količina prenesenih podatkov - če je par ljudi na bazni postaji ni problema. Lahko vsi žgejo cel čas na polno. Ko pa jih je preveč pa se začne borba za pasovno širino in posledično vsi nastradajo (HoT odjemalci sicer še bolj nastradajo kot A1, ker A1 pač prioritizira lastne uporabnike).

Meni osebno se 4G ne zdi primeren za "stacionarni" internetni priključek, razen če res ni nobene druge opcije - kar pa je dokaj redko.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Ko sem sam jemal tak paket, so pri Telekomu preverjali, če imam kako drugo možnost.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.487
9.209
113
jaz bi raj optiko 100/50 za isti oz. podoben denar, pa je ni. Kaj naj.. In ja, ko greš gledat v praksi je ogromno ljudi, ki druge opcije enostavno nima. Če živiiš v mehurčku v nekem bloku, potem je seveda to nepredstavljivo.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.344
683
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jaz imam na vikendu sicer poln signal 4G in preko hotspota gledam eon na TV-ju. Ampak 4G res žre podatke, tako da raje preklopim na 3G in s tem podatke raje kompenziram s slabšo kvaliteto slike. Edino tako lahko z 50GB zdržim cel mesec. Jebiga, otroka nista tako občutljiva na sliko pri risankah :)
 
  • Žalosti me
Reactions: sajkek

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Jaz imam na vikendu sicer poln signal 4G in preko hotspota gledam eon na TV-ju. Ampak 4G res žre podatke, tako da raje preklopim na 3G in s tem podatke raje kompenziram s slabšo kvaliteto slike. Edino tako lahko z 50GB zdržim cel mesec. Jebiga, otroka nista tako občutljiva na sliko pri risankah :)
A ni boljše enostavno omejit max kvaliteto v appu in pustiš na 4G, da imaš še kaj bandwidtha fraj browsanje po netu itd.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Zakup 200GB za tako nizko ceno je dokaj nerealen in nevzdržen, saj omrežje ni prilagojeno temu in na določenih lokacijah verjetno nikoli ne bo. Ko bodo ljudje začeli to izkoriščati namesto fiksne povezave in dejansko porabljati celotnih 200GB, verjemi da tak paket ne bo več dolgo v ponudbi :)

No potem pa upam da ti ne kupiš izdelka v akciji, natančneje kjer je totalna razprodaja pred zaprtjem, namreč cena tistega izdelka je ekonomsko nevzdržna za podjetje in prav tako ni fer iz konkurenčnega vidika?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Govora je o storitvah na infrastrukturi z omejeno kapaciteto... To da ti to problematiko primerjaš z izdelki je totalno nelogično. Izdelek koristi vire v času izdelave, kasneje pa je samo še strošek (skladiščenje ipd.). Storitev pa lahko prodaš vnaprej v precej višjih količinah, kot ti to zmore infrastruktura in potem se lahko v času koriščenja te storitve pojavi preobremenjenost infrastrukture - kar upam da si že iz ostalih komentarjev videl da že trenutno predstavlja problem.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.265
113
Pa ja, predstavlja predvsem preoblem tistim ki te storitve nimajo. Tisti vedo vedno vse in imajo predvsem težave. Treba je stvar preizkusit in se potem v praksi vidi. To je vse umetnost.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.895
5.170
113
Pozdravljeni! Mene pa zanima ali je kdo preizkusil 4G internet raznih ponudnikov, npr. Hofer Telekoma ali A1, kjer dobiš zraven 4G WiFi modem in sicer za gledanje TV-ja na Smart TV-ju preko aplikacije EON? Deluje zadeva kot je treba? Zanima me tudi koliko kaj porabijo razni HD kanali na uro gledanja? Namreč ti paketi imajo max. 200GB podatkov mesečno...? Tnx

Pozabi. Razen če si na območju kjer je totalno nezasedena bazna. Če je pa zasedena boš pa ob časih kjer vsi uporabljajo net šel kuhat čaj, da boš lažje počakal ko bo mail odpiralo.