49 Inc TV do 600 eur

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tule si oglej razliko med VA in IPS paneli...mislim, da bos moral iskati TV z VA paneli, ce mislis dat max 500€

 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Zdravo družba!

Upam, da si lahko sposodim tole temo, itak je avtor teme že kupil TV ;)

Crknila mi je 11 let stara Panasonic plazma oz so na ekranu črtice (kot mrtvi pixli). (iskreno nisem vedel, da se lahko to naredi tudi na plazmi)

Malo sem bral temo na Slo-tech-u in sem še bolj zmeden kot prej, enostavno ne vem, kaj kupiti. Jutri bom šel verjetno v BB in Harvy, bi pa že danes rad izvedel, ne kateri TV kupiti (no, predlogi so vseeno dobrodošli), ampak kaj dober tv mora imeti (operacijski sistem, panel, itd, itd..)

42" TV bo najverjetneje zamenjal 55" TV (malo premečem omare, pa bo šlo notri
Črnina - res mi je pomembna črnina!
Na splošno čimlepše barve
Budget: cca 500€ (lahko več, če se zares splača)

Vem, da vsak svoje hvali - razumem to. Zato me zares zanima, kakšne lastnosti TVja naj iščem pri nakupu.

za cca 500 ne boš dobil solidnega 55 col TVja, kaj šele s čisto črno...

Ti gledaš spodnji razred, oz osnovne modele znamk.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Torej, če z OLED-om ne bo nič, bo druga najboljša črna QLED (Samsung), če bo ta odpadla pa VA panel, ki ima boljšo črno in boljše barve od IPS panelov, kateri so večinoma od LG (vgrajeni tudi v druge znamke) Seveda pa je v svetli sobi boljši IPS, tako, da je treba imeti pri VA panelu zatemnjeno sobo. IPS je tudi boljši pri igrah, saj ima manjši odzivni čas. Kot gledanja pa smo že predelali...Uporabnica foruma JABE je nedavno tega kupila Samsunga 75 col RU7172, kateri ima VA panel, če se ne motim. Kontaktiraj jo...

v 55 izvedbi ga imaš za 409€ ... https://www.makspro.si/avdio-in-vid...4k-tv-ultra-hd/led-tv-samsung-ue55ru7172.html

Ne glej TV-jev v trgovini, ker večina predvaja 4K čiste superiorne videje, posnete za točno ta namen, da te prepriča, doma pa boš seveda predvajal HD programe...
+ to, da bo pa zraven en TV slučajno priklopljen na TV Sport kanal, ki bo predvajal en fuzbal in bodo igralci v kockah in posledično boš mislil, da je un ta drug TV s superiorni demo posnetkom mnogo boljši.
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Zdravo družba!

Upam, da si lahko sposodim tole temo, itak je avtor teme že kupil TV ;)

Crknila mi je 11 let stara Panasonic plazma oz so na ekranu črtice (kot mrtvi pixli). (iskreno nisem vedel, da se lahko to naredi tudi na plazmi)

Malo sem bral temo na Slo-tech-u in sem še bolj zmeden kot prej, enostavno ne vem, kaj kupiti. Jutri bom šel verjetno v BB in Harvy, bi pa že danes rad izvedel, ne kateri TV kupiti (no, predlogi so vseeno dobrodošli), ampak kaj dober tv mora imeti (operacijski sistem, panel, itd, itd..)

42" TV bo najverjetneje zamenjal 55" TV (malo premečem omare, pa bo šlo notri
Črnina - res mi je pomembna črnina!
Na splošno čimlepše barve
Budget: cca 500€ (lahko več, če se zares splača)

Vem, da vsak svoje hvali - razumem to. Zato me zares zanima, kakšne lastnosti TVja naj iščem pri nakupu.
Če si bil do sedaj na plazmi, ti drugo kot oled ne pridev v poštev, ampak ne bo prišlo 500 temveč 1000€
klik
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Zdravo družba!

Upam, da si lahko sposodim tole temo, itak je avtor teme že kupil TV ;)

Crknila mi je 11 let stara Panasonic plazma oz so na ekranu črtice (kot mrtvi pixli). (iskreno nisem vedel, da se lahko to naredi tudi na plazmi)

Malo sem bral temo na Slo-tech-u in sem še bolj zmeden kot prej, enostavno ne vem, kaj kupiti. Jutri bom šel verjetno v BB in Harvy, bi pa že danes rad izvedel, ne kateri TV kupiti (no, predlogi so vseeno dobrodošli), ampak kaj dober tv mora imeti (operacijski sistem, panel, itd, itd..)

42" TV bo najverjetneje zamenjal 55" TV (malo premečem omare, pa bo šlo notri
Črnina - res mi je pomembna črnina!
Na splošno čimlepše barve
Budget: cca 500€ (lahko več, če se zares splača)

Vem, da vsak svoje hvali - razumem to. Zato me zares zanima, kakšne lastnosti TVja naj iščem pri nakupu.

veckrat srecujem take stranke al s plazmami al pa magari 10 let starimi tvji za katere so dali takrat ogromne vsote denarja v rangu za en rabljen avto.

Tv za 500e v nobenem primeru ne more bit nadomestilo taksnega tvja.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
A se samo meni zdi, da so zdele televizije prav smešno poceni? Sem bil kar presenečen, ko je Spar v prejšnji akciji za 400€ prodajal 55" Philipsa z Ambilightom. Pa tud, kar gledam po spletu od drugih modelov z AL (ki so ponavadi kr imeli ceno), mi deluje precej ugodno.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Lcd tehnologija je ze kar precej doterana, neke revolucije vec ni, razen v marketinskih oddelkih posameznih proizvajalcev :D
Samsung in lg recimo sta ze ali bosta do konec leta zaprla svoje tovarne za izdelavo lcd panelov.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Naceloma bodo res zaprli menda 4 linije...2 na Kitajskem in 2 v Juzni Koreji, posvetili pa se bodo razvoju Qleda in seveda micro leda. Qled je pa naceloma izboljsan navaden lcd-led, tako, da bodo to terali naprej in razvijali.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Qled je drag za izdelavo, glede na to da pac ni konkurencen oled tehnologiji je to pac bolj tak, ce si ga kdo zeli ga naj zdaj kupi ko so v odprodaji so nekje realne cene + tega bodo novi letniki bistveno manj tvja oz bo za isti performans treba kupit serijo visji tv.

microled jezanimiv ampak samsung ze 3 leta kaze bolj ali manj iste zadeve po sejmih, tak da do tega da bo perajt za consumer se zna bit 5 let vsaj.

ko pa bo tak dalec se znajo pa karte na trgu fajn premesat saj lg nima odgovora trenutno v razvoju.

za vmes pa mamo se miniled, bo letos nekaj zanimivih tvjev :)
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Ja, saj miniLED je samo izboljšana verzija QLEDa, ki pa ne more bit konkurenčen OLEDu. Drugače pa Samsung razvija modri OLED, že za letos so najavili proizvodnjo, in jo kasneje preložili na drugo leto. MicroLED bo pa zanimiv samo za večje diagonale.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, v soboto sem dobil novega Samsunga Qleda 65 col Q82R za 975€...Tukaj v slo se tak prodaja za 1600€. Tam je bil iz 1500€ znizan na 975€. Je pa blo to v MediaWorldu v IT. V Villesseju so bili razprodani, v Trstu sem dobil predzadnjega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Lcd tehnologija je ze kar precej doterana, neke revolucije vec ni, razen v marketinskih oddelkih posameznih proizvajalcev :D
Samsung in lg recimo sta ze ali bosta do konec leta zaprla svoje tovarne za izdelavo lcd panelov.
Agresivnim kitajskim nizkim cenam pri vstopnih modelih je težko konkurirat. Tako da tukaj se gre za nizkocenovni LCD. LCD sicer še ostaja, ampak le višji rangi.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.008
826
113
2 leti in pol drgnem Phillips 55POS9002 (4K OLED) in lahko samo prehvalim. Ce seveda nisi kak hud alter znalac je vrh glave dost. Projektor je se vedno na stropu sam se ne spomnem kdaj je bil zadnjic przgan. Slika k sus. Kodi laufa bp, cez UTP iz kleti vlece kar se gleda. Glede softvera vse stima, nobenih puljenj kabla ni potrebnih. Android 8 (Oreo) laufa gor. Cena je sicer bla cez 500 ampak jebiga... crna je dobesedno črna :)