3D TV - Da ali ne?

TurboD

Pripravnik
19. dec 2012
112
3
18
Me nekaj mika, da bi si omislil nov TV. Razmišljam tudi o 3D zadevi. Zanima me iz vaših izkušenj ali se splača 3D kupit ali ne? Koliko vi uporabljate to zadevo? Nekaj filmov se pogleda v 3D, kaj pa pol? Nekega strašnega izbora filmov v 3D verjetno ni (nisem še preveril, to bolj tako po občutku). Ali se rajši bolj splača gledat v smeri proti 4K, čeprav tudi verjetno še ni velike izbire in gužve ponudnikov programov.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Netfix ima že kar precej materijala v 4K, nekaj že tudi v HDR. 3D je pa zgodovina, novi TV-ji ga niti več nimajo vsi, pa to modeli za ceno povprečnega avta... sedaj je čas za VR.
 
22. jul 2007
13.010
1.413
113
123
Če ža kupuješ tv in imaš možnost ga vzemi z 3D + 4K + OLED=njami, sicer od velikih klik edino še LG vztraja pri njem, ker vsake toliko časa paše pogledati kakšen film, ni pa to seveda več prioriteta pri nakupu tv-a.
Drugače 3D filmi še kar prihajajo na platna 2016.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
549
25
28
hraše
Imam 3D, pa sem pogledal do sedaj 3 filme z otroci skupaj, očala nas motijo. Mogoče bi več gledali če bi imeli, 3m diagonalo tv😋.
4K, za običajno uporabo, če sploh bo tehnologija šla v to smer, mogoče čez 10 let. Vmes boš še dvakrat nov tv kupil.
Oled drago kot pes, ima pa svoje + in -. Npr vžgana slika.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.934
9.624
113
vžgana slika? sej ga pa n upoabjlaš kot monitor. 4k in HDR je tukaj. 3d je mimo.VR kot pravijo bo vedno bolj in, ampak to s TVnima veze.
4K in OLED, to je to.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.165
5.287
113
Ne razumem vaših postov ko nabijate o 4K in HDR, ter celo o VR. Pa kaj ima to veze z 3D?. VR se sploh ne more omanjat v tej temi, ker TV-ja nikol neboš pripel na obraz. 4K in HDR pa sta samo resolucija in tehnologija prikazovanja več barv, barvne globine, kontrasta, temnine in svetlosti. Pa še to so bolj laboratorijske debate. Kaj pa ima to z 3D, pa ne vem? Nobena od teh tehnologij ne zmore prikazati več kot 2 dimenziji. In če človek hoče pogledat 3D film mu 100000K ne more pomagat.
 
Nazadnje urejeno:

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Glede na budget si izberi TV kateri ti je všeč. Če ima 3d je to lahko le dodaten +. Na samo delovanje TV v 2d ta funkcija nima nobenega vpliva. Za prikazovanje 3d pa mora imeti TV močnejši procesor in več notranjega spomina kar pa dobro dene tudi hitrosti delovanja vmesnika na TV, poganjanju kakšnih iger, dostopu na splet...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.256
137
63
Celje
Moj pogled na 3D...ko sem cca. 2 leti nazaj nabavljal nov TV, mi 3D bil nekje zelo nizko na prioritetni lestvici. Potem sem kupil Samsunga, serija mislim da 6400, ki je slučajno imel 3D - to sem videl šele na embalaži, ko sem TV prevzel. Najprej je bilo veliko navdušenje. Kakšne pol leta sem forsiral tale 3D, želel sem izkoristit to tehnologijo kar se je dalo. No, potem me je pa počasi minilo in že vsaj eno leto nisem pogledal nobenega 3D filma. Če bi zdajle še 1x nabavljal TV, bi 3D zopet imel zelo nizko prioriteto. Dosti več mi pomeni odzivnost in kvaliteta slike. Tudi nad 4K se nič kaj (še) ne navdušujem, mi glede na mojo uporabo full HD popolnoma zadostuje.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.881
72
63
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Če ža kupuješ tv in imaš možnost ga vzemi z 3D + 4K + OLED=njami, sicer od velikih klik edino še LG vztraja pri njem, ker vsake toliko časa paše pogledati kakšen film, ni pa to seveda več prioriteta pri nakupu tv-a.
Drugače 3D filmi še kar prihajajo na platna 2016.
Propadla je aktivna 3D, ker je bila praktično neuporabna. Moteče temna slika, težka očala, prekrižavanje slike, izpadi sinhronizacije.....vse to pri LGejevi pasivni 3D odpade. Pravi užitek je gledati 3D na 4k TVeju, če je pa še OLED je pa to daleč najboljša kombinacija.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.193
3.821
113
Po moje se ne splača jemati 3d. Čisto vsi ki jih poznam so zadevo parkrat probali, potem so pa očala ždela v kakšnem predalu.
 

TurboD

Pripravnik
19. dec 2012
112
3
18
Si kar mislim, da bom verjetno na tem, da bom kot nekateri tu pogledal par filmov, potem pa očala v kakšnem predalu...
Glede na vaša razmišlanja (in nisem zaljubljen v 3D), bo 3D kar odpadel.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.835
372
83
Sem moral prav letnico teme pogledati, 3D je že mrtev in pokopan, zgleda nisi videl osmrtnice.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Imamo 3D TV pa ne vem če smo kdaj gledali v 3D, razen kolikor smo s probali na začetku.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.985
6.687
113
3D je kul za otroke, resnih filmov ni v tej tehniki oz je potem slabša kvaliteta slike, pri animiranih pa ni tako hudo
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.463
869
113
Citat:
Uporabnik TurboD pravi:
Me nekaj mika, da bi si omislil nov TV. Razmišljam tudi o 3D zadevi. Zanima me iz vaših izkušenj ali se splača 3D kupit ali ne? Koliko vi uporabljate to zadevo? Nekaj filmov se pogleda v 3D, kaj pa pol? Nekega strašnega izbora filmov v 3D verjetno ni (nisem še preveril, to bolj tako po občutku). Ali se rajši bolj splača gledat v smeri proti 4K, čeprav tudi verjetno še ni velike izbire in gužve ponudnikov programov.

Ne. To je najvecja bedarija, ki so jo vtaknili v TV.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.044
9.141
113
EU
Microsoft je tudi opustil 3D, ker je ugotovil da se ne bo uveljavil.
grims-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.848
113
Kupiš TV, kar ima pač ima. Če še ima 3D ga izkoristiš, če nima..tudi preživiš.

Žal kaj dosti izbire v 3D niti ni. Je pa po svoje užitek gledat, pod pogojem da je film dobro posnet in pride globina res do izraza.

Tak primer je npr. film Everest (kjer imaš na trenutke občutek, da si ti dejansko tam...).

Meni osebno očala niso problem...če ne moreš imeti tistih par gramov na nosu dve uri potem pa tud ne vem no...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
3D je kul za otroke, resnih filmov ni v tej tehniki oz je potem slabša kvaliteta slike, pri animiranih pa ni tako hudo
In od kod tebi ta podatek??
Pri 3D se slika razdeli na dve polovici in nato polarizacijska očala zagotovijo da vsako oko vidi svojo sliko. Pri 4K panelu polovica pomeni ravno enako kvaliteto kot fullHD slika. Pri FHD so pa problem poslabšanja kvalitete rešili s prepletanjem.

Po mojem skromnem mnenju 3D še ni mrtev. Sedaj je v ospredju nova tehnologija (OLEAD in HDR), kateri poteka po enakem scenariju, kot je potekal razvoj CRT in nato prehod iz CRT na LED. Najprej dajo na trg osnoven modele z novo tehnologijo, potem dodajo to, nato ono...Smo pri CRT tehnologiji imeli 3D z zelenimi in rdečimi lečami, smo v LED tehnologiji imeli 3D z aktivnimi ali pasivnimi očali in prišel bo zopet dan, ko bo 3D na OLEAD s HDR zopet hit. Mogoče bomo takrat gledali 3D že brez namenskih očal.