20 kWh več

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.932
34
48
Prejel sem račun od Gen I za maj in mi ni več nič jasno. Torej:

-V aprilu sem bil odsoten 9-10 dni (podaljšani vikendi, torej ne zaporedno). Bojler sem vedno pustil prižgan.
-V maju sem bil odsoten 6 dni (2 podaljšana vikenda). Bojler je bil vsakič ugasnjen skoraj po 4 dni (od srede zvečer do nedelje popoldan).

V maju sem sodeč po odčitanju Gen I porabil 20 kWh več. Ali res ogrevanje bojlerja "from scratch" toliko porabi (gre za klasičen 80-litrski Gorenje bojler)?! Drugih velikih porabnikov na tej lokaciji pravzaprav ni.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.604
255
113
Prejel sem račun od Gen I za maj in mi ni več nič jasno. Torej:

-V aprilu sem bil odsoten 9-10 dni (podaljšani vikendi, torej ne zaporedno). Bojler sem vedno pustil prižgan.
-V maju sem bil odsoten 6 dni (2 podaljšana vikenda). Bojler je bil vsakič ugasnjen skoraj po 4 dni (od srede zvečer do nedelje popoldan).

V maju sem sodeč po odčitanju Gen I porabil 20 kWh več. Ali res ogrevanje bojlerja "from scratch" toliko porabi (gre za klasičen 80-litrski Gorenje bojler)?! Drugih velikih porabnikov na tej lokaciji pravzaprav ni.

pa je zihr odcitek al je ocena?

tole je mene sezul letos, celo zimo "ocena stanja", pol pa marca pride odcitek... katastrofa.

ne da bi kdo poklical in javil, da stevec ne javlja podatkov.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Tudi čez dan manj porabi, če imaš “dogrevanje” / ogrevanje ustrezno nastavljeno.
Idealka je, da ogreješ zjutraj tik pred “tuširanjem” na dovolj visoko temperaturo, da imajo vsi dovolj tople vode, nato prenehaš ogrevati in ogreješ spet pred večernim “tuširanjem”. Posodo pač ne pereš na roke, ozr. malo prej pomisliš kdaj rabiš koliko tople vode rabiš.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.359
5.402
113
20kwh je takoj. Par zeht vec, malo vec odpiranja hladilnika/skrinje, ce pa clovek se kuha na elektriko, pa sploh...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ne izumljati tople vode (no pun intended). Samo na koledar je treba pogledati in boste hitro opazili, da ima maj en dan več kot april. In 20 kWh je ranga dnevne porabe neke normalne hiše. Kakšno naključje...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Še nekaj - zaradi regulacije cen za “zaščito potrošnikov” (plička jim materina i taka zaščita) se zna komu povečati strošek zaradi 2-tarifnega obračunavanja.
Pri nas imamo 45:55 VT:MT, pa pride isto, kot da bi imel ET. Pa se prav “pazimo”, da “koristimo” MT. Povedano drugače - če kdo ni navajen “ponoči” prati, je sedaj z 2-tarifnim neyebal.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113

Daš vmes na bojler in boš točno vedel, so tudi modeli za v vtičnico in dela preko gsm- a super, vključno z porabo ali tudi nastavitvami tajmerjev , kdaj naj dela , 1 tarifa, 2 tarifa ...... Tale je malo močnejša, ne vem koliko kw ima bojler.....
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul

Daš vmes na bojler in boš točno vedel, so tudi modeli za v vtičnico in dela preko gsm- a super, vključno z porabo ali tudi nastavitvami tajmerjev , kdaj naj dela , 1 tarifa, 2 tarifa ...... Tale je malo močnejša, ne vem koliko kw ima bojler.....
Važni so wati. Grelec je pa ponavadi 2kw, tsko da bi moral komot pelat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
747
113

Daš vmes na bojler in boš točno vedel, so tudi modeli za v vtičnico in dela preko gsm- a super, vključno z porabo ali tudi nastavitvami tajmerjev , kdaj naj dela , 1 tarifa, 2 tarifa ...... Tale je malo močnejša, ne vem koliko kw ima bojler.....
a je takšna vtičnica primerna za vlažne prostore - kopalnica?
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Ali res ogrevanje bojlerja "from scratch" toliko porabi (gre za klasičen 80-litrski Gorenje bojler)?!
Na grelcu izgub praktično ni. Vse izgube nastanejo na prehodu toplote iz tople vode preko stene bojlerja v prostor.
Če predpostavimo, da se temperatura prostora ne spreminja bistveno (kar sicer ni nujno), pomeni, da so pri toplejšem bojlerju večje izgube. Torej - vsako "ugašanje" pripomore k manjšim izgubam. Spremenljivka je še vhodna temperatura vode - težko verjamem, da bi pri OP bila maja nižja od parilske.

Jaz bi na tvojem mestu, če te zadeva res zanima, šaltal s koledarskega merjenja na kakšno bolj točno...
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.320
2.269
113
Tale vtičnica. Če gre preko nje lahko moč grelca?
To je pol odlična za zajem podatkov in kasnejšo analizo!
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.359
5.402
113
Jaz imam od meross tele hece. Grelec za bojler, PS+SS, skrinja (2x), hladilnik, lojtrce v kopalnicah... Lepo zadeve lufajo pa merijo...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
To, da dela, še ne pomeni, da je narejno za vlažne prostore.
Ampak ja - dokler ne polivaš z vodo in nimaš extemenga kondenza bi moralo delati brez večjih težav.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.359
5.402
113
ni, ampak dokler voda ne teče gor, je simpl predvideti tudi posledice nenamer...