14 palčni prenosnik za poslovne namene

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Se docking postaja obnese? Po forumih in celo na uradni Lenovo strani je mogoče prebrat full kritik na povezovanje ekranov na docking station. Baje se redno dogaja, da sistem crashne po povezavi na dock, pa slika na enkranih migeta ipd...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Predvidevam da gre v tem primeru za t.i. hybrid drive? Tam ti ne optimiziraš ničesar, za to poskrbi elektronska pamet. SSD igra vlogo predpomnilnika in uporabniku ni neposredno dostopen.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Ne vem. Zagotovo pa konfiguracija ni namenjena temu, da bi do SSD dostopal kot do samostojne particije, čeprav bi z malo hekanja verjetno lahko počel tudi to? Sicer je SSD namenjen tej zadevi.

Sicer pa mi ni čisto jasno, zakaj gledaš klasične (ali hibridne) diske, če ti je vzdržljivost baterije bistvenega pomena? Oni so namreč eden glavnih požeruhov el. energije v prenosnikih.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
Sej te ceneje pride, če ga sam zamenjaš, ker 256gb ssd te stane 90€, v kompu ti ga pa zaračunajo 150-200€+ k ceni
bonk.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.122
451
83
1.4k€+ pa i5, 4gb rama, brez ssd, integrirana grafa je rop. Rajši vzamem kakšnega zenbooka.
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
V službi brez težav z UltraDockom za T440s z zbujanjem in resetom, en starejši HP monitor dela le z DP/DVI adapterjem (pasiva, poceni), vsi ostali pa nimajo težav.

Kot so že spodaj napisali: Kupi model z diskom in zamenjaj z SSDjem v lastni režiji. Oni mali SSD, ki je že not, je potem BV. Za grafiko te naj ne bo strah, v i5 je vgrajena intelova HD4600, ki je vrh glave zadosti za prav vse službene namene, razen če se greš zelo resno 3D modeliranje.

Citat:
Baje se redno dogaja, da sistem crashne po povezavi na dock, pa slika na enkranih migeta ipd...
Pri nas jih imamo nekaj, pa nimamo tovrstnih težav.

Moje mnenje: docking postaja UltraDock je zlata vredna (no ja, saj tudi ni poceni
wink-1.gif
). V pisarni imaš ves čas vse priklopljeno, kot bi imel namizni računalnik, na terenu je pa carsko met eno lahko zadevo, s katero ne rabiš ves čas elektrike iskat.
Aja. Do zdaj sem imel HPjeve EliteBooke, z njimi imam tudi dobre izkušnje.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Nabavil bom T440s s 256 SSD-jem.

Lahko kdo kaj priporoča pri nakupu torbe za laptop? Nahrbtnik bi bilo enostavneje, sploh za na kolo...ampak ne zgleda, če si v srajci in reklcu... Tako da iščem torbo.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Ksz....

Še en glas za 440s. Dva sodelavca sta v zadnjih mesecih prešla na 440s in če bi sedaj bil v situaciji, da bi menjaval mojo trenutno 530-ko, bi definitivno razmišljal le o 440s. S tavečjo baterijo in na WI-FI je realne avtonomije (poslovna uporaba, ne multimedija) za 7 ur tudi touchpad je kljub malce moje začetne skeptičnosti lep korak naprej.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Tudi sam uporabnik T440s, zaenkrat samo plusi. PRav tako s dock postajo.

Imamo sicer v uporabi tudi L serijo (T430), pa smo imeli na nekaj dockih neke probleme, ampak se je to nekako samodejno rešilo. Servis je sicer rekel, da so dobili navodila s strani LEnova, da morajo pošpricati kontakte s nekim sprejem, pa bi naj potem delalo.

40 serija pri Lenovu ima Clickpad, katerega so vsi zelo jebeštrga....., tako da bo sedaj v seriji 50 LEnovo dal nazaj 3 gumbe za miško - klasični trackpoint z gumbi, clickpad ostaja.

Sicer pa imajo te probleme s clickpadom dejansko vsi proizvajalci prenosnikov, je pa bila dejansko zahteva s strani Microsofta.

Lp,
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
T440 je super model, brez pripomb, poznam kar nekaj heavy-duty in zelo zahtevnih uporabnikov, pa so z njim zelo zadovoljni.

Sam pa sedaj že skoraj leto dni uporabljam Carbon X1, pa sem tudi izredno zadovoljen. OneLink dock je super, čisto nič ne pogrešam klasičnega docka.