13.000eur nov ali rabljen avto?

hermann

Guru
19. mar 2014
9.617
6.476
113
Tudi glede cene servisov za mazdo. Verjetno je mislil samo menjavo olja v soboto popoldne pri kolegu. Ampak zakaj bi mu potem ponujal nov avto?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.259
1.891
113
V tvoji izbiri...Clio je 'majhen' avto! Zgleda ne, a posedi deco na zadnje sedeže (in vkalkuliraj število let lastništva z njihovo rastjo) ti bo hitro jasno kje je 'majhen'.

B-max se mi zdi da ima več prostora na razpolago za otroke.

Cactus ne poznam...mi je pa grd k' pra....
grin1.gif
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik Carlito149 pravi:
Mazda ima kar drage servise na pooblaščencu, tako kot večina japoncev.
Ko sem nazadnje gledal, so kar primerljivi z ostalimi pooblaščenci
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.909
915
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kero zmotno mišljeneje glede velikega servisa in verige...


Sicer ne poznam zgornjega motorja ampak velika večina motorjev z verigo ne potrebuje servisa pri 100Kkm v stilu tistih z jermenom.
V kolikor se ve, da je nek tip motorja problematičen pač menjaš verigo,....je pa fajn take stvari prej vedet oz. se o tem(med drugim) pozanimat pred nakupom.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.617
6.476
113
kaj je fora obsedenosti z zadnjimi šipami, kot da jih je že kdaj kdo odprl
sprasujem se.gif
 
22. jul 2007
1.398
43
48
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
kaj je fora obsedenosti z zadnjimi šipami, kot da jih je že kdaj kdo odprl
sprasujem se.gif
Prodajaš citroene mogoče? kajti to je tudi njihov argument temu, azkaj takšen način odpiranja pri cactusu, meni osebno je vseeno kako se ali se ne odpirajo okna prit em vozilu.... in ja veliko krat jih odprem, čeprav me med drugim tudi moti tisti zoprni zvok v potniški kabini in verjamem da veliko uporabnikov tudi odpira zadnaj stekla.....
 

djdanny

Pripravnik
6. avg 2013
48
0
6
Okolica LJ
Tolk variant, da še sam ne vem kaj bi...
Renault Clio sem gledal zaradi te njihove akcije paket 2015, ko maš v ceni vključene servise za 5 let pa "brezplačno" registracijo prvo leto, zimske gume itd. in se mi zdi dobra varinata, da kupiš in imaš mir 5 let...
B-Max bi vzel, ker je "velik/prostoren", poceni in bi odgovorjal mladi družini iz vidika uporabnosti... drugače pa nisem ljubitelj enoprostorcev
tongue-1.gif

Cactus se mi pa dopade, sicer je to avto, ki je enim všeč, drugim pa za pobruhat
smile-1.gif
samo se bojim, da ni premajhen.
Fabio karavana sem tudi gledal samo mi je avto preveč škatlast,armatura kot iz leta 1995 itd. tako, da mi ni všeč.
Hyundai ix20 zgleda preveč "poženščen"
tongue-1.gif
, všeč mi je pa recimo i30 karavan (zaradi uporabnosti).
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.617
6.476
113
Citat:
Uporabnik kontrakarambolmatica pravi:
Prodajaš citroene mogoče? kajti to je tudi njihov argument temu, azkaj takšen način odpiranja pri cactusu, meni osebno je vseeno kako se ali se ne odpirajo okna prit em vozilu.... in ja veliko krat jih odprem, čeprav me med drugim tudi moti tisti zoprni zvok v potniški kabini in verjamem da veliko uporabnikov tudi odpira zadnaj stekla.....

nič ne prodajam, govorim iz izkušenj in potreb

nimam pa za bv klimo pa filtre v avtu, da bi poslušal ropot pa dihal nefiltirane izpuhe od kamijonov (predvidevam, da je "svež zrak" edini razlog zakaj bi sploh odpiral zadnje šipe)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.617
6.476
113
Citat:
Uporabnik djdanny pravi:
Fabio karavana sem tudi gledal samo mi je avto preveč škatlast,armatura kot iz leta 1995 itd. tako, da mi ni všeč.

no točno to sem jaz pomislil: armaturka ista kot v cliotu 1 leta 1991

sem se usedel potem v fabijo za 16 jurjev, pa je zgledalo precej, precej bolje... samo 6 jurjev doplačila, da avto izgleda normalno? hvala lepa.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:
Citat:
Uporabnik Carlito149 pravi:
Mazda ima kar drage servise na pooblaščencu, tako kot večina japoncev.
Ko sem nazadnje gledal, so kar primerljivi z ostalimi pooblaščenci

Ravno vceraj opravil servis na svoji Mazdi 6 na 60.000 ... Cena na pooblascencu je bila 222,25€ ... prejsnji na 40.000 je bil okoli 190€ ... Meni se to ne zdi ravno drago...
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
38
Povej kaj si menjal, ane? Meni gre na jetra, ko omenis, da si naredil veliki servis za 800eur, potem ti pa en pezde rece, kaksen [cenzura] si, meni je pa moj mehanik zamenjal vse to za gajbo piva, potem mu pa cez dva tedna utrga glavni jermen, ker mu je unga za klimo menjal.
hysterical-1.gif
resnicen primer, bo guinness potrdil. pa ni bil on.

Da so japonci dragi, je jasno. Golf 1.2 TSI menjava olja in filtra in pregled avtomobila, 130eur, toyota auris 1.6 bencinar (stara zasnova, nic posebnega, slabse olje), menjava olja in filtra, pregled avtomobila 220eur. Da mazde in honde sploh ne omenjam. Zanimivo je to kako malo ljudi se sploh posveca programu vzdrzevanja avtomobila, ko kupuje nov pleh. Potem pa prinasa svoje olje in zavlacuje z menjavo filtrov po par let, ali pa ne menja gum, ker so serijske exoticne dimenzije in prevelike (primer vsi opli)

Razlike so velike.

Ker smo ravno pri primerih, vceraj sem imel na polotu 1.2tsi (105KM) redni servis (80.000km) pri avto debevc, trzin: olje, vsi filtri, menjava zavorne tekocine, pregled avtombila, menjava letnih gum na ista lita platisca, centriranje, novi ventilcki, obrocki..pranje, sesanje avtomobila.. 207eur.
Narejeno v 3h, vmes dobil nadomestni avto.