Vojna v Ukrajini 2

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.870
-624
113
Seveda so. Endvatri je dal slikico. Kar stolčejo ukrajinci, nam ne bo treba.
Upam, da dojemaš sliko.
Ups, ko sem pisal, da ukrajinci niso dosegli željenega, sem pozabil, da so se sedaj ukrajinski cilji spremenili. Sedaj ukrajincem ni več cilj pregnati ruse iz zasedenega ozemlja, (ker rusi osvajajo vedno nove vasi), ampak je sedaj cilj raketiranje civilnih ciljev in civilistov v ruskem zaledju, (včasih smo temu rekli terorizem), na to se namreč osredotočajo, na fronti pa ruse spuščajo vedno bolj proti zahodu, da rusi osvajajo nove teritorije.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.870
-624
113
ah ah, površno... sestreljeni dron je zadel blok, mar bi ga pustili na miru... pa je.
Po poškodbah na objektu sodeč je bil kar direkt hit, lahko samo ugibamo, al je bila stavba namerno ciljana ali je bil zgrešen kak drug cilj.
Po dveh letih gledanja takih posnetkov pa že veš.

Je pa zahodna propaganda jasna, če je zadet blok na ukrajinski strani, potem so rusi namerno ciljali stanovanja, če pa na ruski strani, so pa ostanki sestreljene rakete ali pa so ga rusi sami.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.526
2.335
113
...Tam okoli 300 miljard je že zahod zmetal v ukrajinsko luknjo, željenih rezultatov pa kar ni in ni.
:eek:
Kolikor vidimo, specialna tri dnevna operacija traja že 2,5 leta!

... ampak je sedaj cilj raketiranje civilnih ciljev in civilistov v ruskem zaledju, (včasih smo temu rekli terorizem), na to se namreč osredotočajo, ....
Milo za sapun.
Vojaški objekt, legitimna tarča!
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.890
2.120
113
Ukrajince nič ne stane. Vse to plačamo mi.
Tam okoli 300 miljard je že zahod zmetal v ukrajinsko luknjo, željenih rezultatov pa kar ni in ni.
Določeni učinki niso denarno ovrednoteni, npr denacifikacija rusije. Izgleda ni še končana, tako da bo še trajalo. Izgleda teh 300miljard € bo prišlo nazaj tako ali drugače..

Sanctions have had some effects. According to the IMF, Russia’s GDP is around 7% lower than the pre-war forecast.

Verjetno so rusofili pričakovali kar padec GDP na 0.

Nezanemarljiv podatek je tudi:
Since 2022, it has imposed massive interest rate hikes (currently at 16%) to control inflation (still above 7%).

In čeprav to ne bo rezultiralo v kolapsu, ker še vedno niso hude številke, se to v vsakdanjem življenju rusov pozna. Le da se o tem nikjer po ruskih telegramih ne piše, tu in tam se najde kaka info iz prve roke, le stežka jim gre z jezika priznanje.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.870
-624
113
:eek:
Kolikor vidimo, specialna tri dnevna operacija traja že 2,5 leta!
In še dolgo bo trajala, mi smo pa vedno bolj vpleteni v vojno. Saj se spomniš, v začetku smo rekli, da bomo poslali tja samo čelade.........potem pa počasi pošiljamo vse kar potrebujejo, wunderwaffen po spisku. in počasi bodo tudi vojake začeli potrebovat.

Samo imamo to smolo, da rusi, ko so napadeni, proti koncu vojno pridejo pogledat tja, od koder vojaki in orožje, ki jih napada prihajajo. V preteklosti so si že ogledali Pariz in Berlin.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

damirj

Guru
9. maj 2012
4.890
2.120
113
In še dolgo bo trajala, mi smo pa vedno bolj vpleteni v vojno. Saj se spomniš, v začetku smo rekli, da bomo poslali tja samo čelade.........potem pa počasi pošiljamo vse kar potrebujejo, wunderwaffen po spisku. in počasi bodo tudi vojake začeli potrebovat.

Samo imamo to smolo, da rusi, ko so napadeni, proti koncu vojno pridejo pogledat tja, od koder vojaki in orožje, ki jih napada prihajajo. V preteklosti so si že ogledali Pariz in Berlin.
Jaz sem za, če rabijo vojake, naj jih pošljejo. Kaj pa naj počnemo z njimi? Sej zato jih pa imamo in plačujemo.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.857
98
48
štajerska
Jaz sem za, če rabijo vojake, naj jih pošljejo. Kaj pa naj počnemo z njimi? Sej zato jih pa imamo in plačujemo.
imamo in plačujemo jih za obrambo slovenije in po potrebi EU in Nato partnerjev, ter za mirovne misije
vpletanje v vojno oz sodelovanje v vojaških operacija na tretjem ozemlju menda ni predvideno
potem bi bilo najbolje da se direkt napade Rusijo, bo hitro konec vsega
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.870
-624
113
Določeni učinki niso denarno ovrednoteni, npr denacifikacija rusije. Izgleda ni še končana, tako da bo še trajalo. Izgleda teh 300miljard € bo prišlo nazaj tako ali drugače..

Sanctions have had some effects. According to the IMF, Russia’s GDP is around 7% lower than the pre-war forecast.

Verjetno so rusofili pričakovali kar padec GDP na 0.

Nezanemarljiv podatek je tudi:
Since 2022, it has imposed massive interest rate hikes (currently at 16%) to control inflation (still above 7%).

In čeprav to ne bo rezultiralo v kolapsu, ker še vedno niso hude številke, se to v vsakdanjem življenju rusov pozna. Le da se o tem nikjer po ruskih telegramih ne piše, tu in tam se najde kaka info iz prve roke, le stežka jim gre z jezika priznanje.
Khmmm, praviš, da bo teh 300 miljard prišlo nazaj. Torej bom dobil povrnjeno razliko do višjih položnic, višje cene hrane in energentov, ki jih plačujem sedaj ?? Ja super, samo ne vem, če bom to dočakal.
Tudi ne vem, kaj imam js od tega, da dama shopingira po elizejskih poljanah z našim davkoplačevalskim denarjem.

Sankcije seveda imajo efekt na naše gospodarstvo in na naše življenje, se pozna pri inflaciji in višjih cenah vsega. Kako se pozna pa pri rusih in ukrajincih, pa pojma nimam in me tudi ne zanima. V prvi vrsti me zanima naš standard.

Kaj se sploh mi vmešavamo v notranje sovjetske konflikte?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

damirj

Guru
9. maj 2012
4.890
2.120
113
Khmmm, praviš, da bo teh 300 miljard prišlo nazaj. Torej bom dobil povrnjeno razliko do višjih položnic, višje cene hrane in energentov, ki jih plačujem sedaj ?? Ja super, samo ne vem, če bom to dočakal.
Tudi ne vem, kaj imam js od tega, da dama shopingira po elizejskih poljanah z našim davkoplačevalskim denarjem.

Sankcije seveda imajo efekt na naše gospodarstvo in na naše življenje, se pozna pri inflaciji in višjih cenah vsega. Kako se pozna pa pri rusih in ukrajincih, pa pojma nimam in me tudi ne zanima. V prvi vrsti me zanima naš standard.

Kaj se sploh mi vmešavamo v notranje sovjetske konflikte?

Saj sovjetske zveze ni več!? V katerem letu si ti ostal? 1981? Ni čudno, da si še tako zagrizen jugoslovan s titovo sliko nad posteljo. Tito ti tudi ni nič dal nazaj, tako da tudi sedaj ne boš dobil nič. Tudi Putin ne bo nič dal, ne tebi, ne svojim rusom :)
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.870
-624
113
imamo in plačujemo jih za obrambo slovenije in po potrebi EU in Nato partnerjev, ter za mirovne misije
vpletanje v vojno oz sodelovanje v vojaških operacija na tretjem ozemlju menda ni predvideno
potem bi bilo najbolje da se direkt napade Rusijo, bo hitro konec vsega
Že dve leti poslušamo, kako se EU brani v Ukrajini. Ker se Putin ne bo ustavil v Ukrajini, ampak bo preštihal vse do Lizbone.
Torej ne vem kaj čakamo s pošiljanjem vojakom v ukrajino.

A kupovanje orožja, da ga podarimo nekomu drugemu za njegovo obrambo je pa predvideno?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.870
-624
113
Saj sovjetske zveze ni več!? V katerem letu si ti ostal? 1981? Ni čudno, da si še tako zagrizen jugoslovan s titovo sliko nad posteljo. Tito ti tudi ni nič dal nazaj, tako da tudi sedaj ne boš dobil nič. Tudi Putin ne bo nič dal, ne tebi, ne svojim rusom :)
Sovjetske zveze ni več, spori iz tistih časov so pa ostali.

Ukrajina tudi ni v EU in ne v NATO, ne vem, v katerem stoletju vi živite, da bi ji morali pomagat in zalagat z vsem, kar potrebuje ???? Kot da bi tam bila.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

damirj

Guru
9. maj 2012
4.890
2.120
113
Sovjetske zveze ni več, spori iz tistih časov so pa ostali.

Ukrajina tudi ni v EU in ne v NATO, ne vem, v katerem stoletju vi živite, da bi ji morali pomagat in zalagat z vsem, kar potrebuje ???? Kot da bi tam bila.

Spori so ostali, zato se jim pomaga. Zakaj pa ne bi smeli pomagati napadenemu?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.890
2.120
113
Že dve leti poslušamo, kako se EU brani v Ukrajini. Ker se Putin ne bo ustavil v Ukrajini, ampak bo preštihal vse do Lizbone.
Torej ne vem kaj čakamo s pošiljanjem vojakom v ukrajino.

A kupovanje orožja, da ga podarimo nekomu drugemu za njegovo obrambo je pa predvideno?

Enako kot tudi kupujemo hrano in zdravil za lačne in bolne v afriki. A jim ne bi smeli pomagat?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.863
4.368
113
Po poškodbah na objektu sodeč je bil kar direkt hit, lahko samo ugibamo, al je bila stavba namerno ciljana ali je bil zgrešen kak drug cilj.
Po dveh letih gledanja takih posnetkov pa že veš.

Je pa zahodna propaganda jasna, če je zadet blok na ukrajinski strani, potem so rusi namerno ciljali stanovanja, če pa na ruski strani, so pa ostanki sestreljene rakete ali pa so ga rusi sami.
Hmm... to si dobil navodila iz Kremlja kaj točno se je zgodilo?

1715588063577.png



 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.870
-624
113
Saj sovjetske zveze ni več!? V katerem letu si ti ostal? 1981? Ni čudno, da si še tako zagrizen jugoslovan s titovo sliko nad posteljo. Tito ti tudi ni nič dal nazaj, tako da tudi sedaj ne boš dobil nič. Tudi Putin ne bo nič dal, ne tebi, ne svojim rusom :)
Praviš da nič ne bom dobil.
Zakaj pa potem pišeš, da bo teh 300 miljard našega denarja prišlo nazaj ?? komu v žep, če nam davkoplečevalcem, od kjer so denar vzeli ne?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

damirj

Guru
9. maj 2012
4.890
2.120
113
Praviš da nič ne bom dobil.
Zakaj pa potem pišeš, da bo teh 300 miljard našega denarja prišlo nazaj ?? komu v žep, če nam davkoplečevalcem, od kjer so denar vzeli ne?
Kot praviš sam, od kjer so vzeli €, tja jih bodo dali.. ampak to žal ne bo tvoj žep, saj nisi ti dal iz žepa za vojno direktno.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

damirj

Guru
9. maj 2012
4.890
2.120
113
Hmm... to si dobil navodila iz Kremlja kaj točno se je zgodilo?

Poglej priponko 85132




Zgleda sankcije..

 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.870
-624
113
Enako kot tudi kupujemo hrano in zdravil za lačne in bolne v afriki. A jim ne bi smeli pomagat?
Lahko jim pomagaš z svojim denarjem. Pošlji Sms ZA UKRAJINO 100. Tudu večkrat pošlješ, ker si mislim, da bo toliko premalo. tako kot za lačne v Afriki. Lahko pa tudi dvigneš rit iz kavča in jim greš v ukrajino pomagat na fronto, branit EU. Bodo veseli.

Khmm, tolk imate polna usta zgražanj čez ukrajince na zahodu, ki ne želijo it branit ukrajine na fronto. Pa pojdite vi branit EU na to isto fronto.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

damirj

Guru
9. maj 2012
4.890
2.120
113
Lahko jim pomagaš z svojim denarjem. Pošlji Sms ZA UKRAJINO 100. Tudu večkrat pošlješ, ker si mislim, da bo toliko premalo. tako kot za lačne v Afriki. Lahko pa tudi dvigneš rit iz kavča in jim greš v ukrajino pomagat na fronto, branit EU. Bodo veseli.

Khmm, tolk imate polna usta zgražanj čez ukrajince na zahodu, ki ne želijo it branit ukrajine na fronto. Pa pojdite vi branit EU na to isto fronto.

Pač nimamo možnosti dat direktno Ukrajini.. zakaj bi že moral fizično pomagat branit UKR? Saj imamo za to vojake?! Zakaj jih pa plačujemo potem?