sončna elektrarna

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.259
3.405
113
Nic komentarja, narocili novega, i.eli na zalogi, prisli zamenjat cez nekaj dni.

Edina stvar, ki me je zmotila je, da je na vreckici z garancijo bila nalepka s crtnimi kodami razsmernika najprej 17 kw, prelepljena s 15 kw in se tretja z 12.5 kw, katerega sem dobil.
Vse crtne kode enake, le moc drugacna, wtf je to...
Upam, da mi v Izraelu znajo povedat kaj o tem v ponedeljek.
Zgleda, da iščejo do katere obremenitve še dela. Resen razsmernik je deklariran za določeno moč in to tudi obvladuje.
Ker na področju SE ni nekega resnega nadzora v primerjavi z malimi HE je pač rezultat tak, da crkujejo paneli, razsmerniki in gorijo strehe. :(
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.641
1.083
113
Ta krog smo ze šli... Pa ne bi se enkrat... Jaz sem izbrala, da. Ne da bi prej pogledala, kaj to pomeni pri Bisolu
se pravi da sol-navitas ne uporablja bisolovih panelov, razen na izrecno željo stranke? Ker sodelovanje z bisolom tudi meni ni ravno pozitivna referenca, prej obratno.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.538
5.551
113
se pravi da sol-navitas ne uporablja bisolovih panelov, razen na izrecno željo stranke? Ker sodelovanje z bisolom tudi meni ni ravno pozitivna referenca, prej obratno.

Ne vem, prosi za ponudbo la bos videl. Jaz sem hotela all-black panele in te so edini bili kjerkoli, da so bili takoj.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.641
1.083
113
koliko je pa danes neka normalna cena za 11kW? Nekdo, ki je imel montažo dober mesec nazaj, mi je rekel 1000€/kW, torej 11.000€. A je to to? Torej 11.000 - 2.000 pomladanskega popusta bi bilo 9.000€ za 11kW SE... se kar malo prelepo sliši... ne vem, imam občutek da bo prej več kot 11.000, z upoštevanim popustom...
 

B81

22. jul 2007
34.698
9.075
113
Jaz bi vseeno raje gledal drug3 stvari, kot ceno...torej panele, optimizatorje, razsmernik...potem pa ceno :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Alesss

javr

Guru
6. dec 2011
1.641
1.083
113
kaj mi to pomaga gledat če pa pojma nimam o tem. Vsak svoje hvali, nihče si ne dela reklame v stilu "vgrajujemo malce slabše panele, optimizatorje in razsmernike kot konkurenca, smo pa zato najcenejši!!!"
Koliko je pa dejanski čas od "jaz bi to imel" pa do priklopa na omrežje? V reklamah kričijo "v enem mesecu, če imate soglasje!!! montiramo v enem dnevu!!!" , tukaj pa mirne duše napišejo "Postopek montaže elektrarne in pridobitev preostale projektno upravne dokumentacije traja približno 180 dni od pridobitve soglasja za priključitev s strani distribucije. Sama montaža na lokaciji traja 2-3 dni."
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Schime

Guru
22. nov 2008
1.850
651
113
Montaža na lokaciji 2 do 3 dni mora biti pa res kar kompleksna. Še nisem slišal, da bi do 13kW elektrarno montirali dlje kot 1 dan. Pri nas so imeli kar težko, ker je visoka streha. Montirala se je septembra tako, da bila že prisotna rosa tako, da so se navezali, da so hodili po strehi. Pa še probleme so imeli z dvigalom, ki je neki štrajkal. Šla vsaj 1h do 1h:30min, ko so ga usposabljali. Pa so še vseeno zmontirali v enem dnevu.