Slovenska vojska

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.987
5.409
113
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.595
5.556
113
dan slovenske vojske.png


Mimogrede, če bi kdo pogledal predstavitev različnih enot vojske, zvečer pa koncert.


Ne vem sicer zakaj je to med tednom. Je pa letos simbolična vstopnina 5 EUR.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LarryClay

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
533
104
43
Ne vem ce ne Ukrajina ipd..rezerviste klicejo neki..50+
 

Priponke

  • IMG20240512125946.jpg
    IMG20240512125946.jpg
    3,4 MB · Ogledi: 78

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
533
104
43
update
baje, da se bo začela neka reorganizacija vojske na način neke prejšnje teritoralne obrambe.kaj je to ne vem..kličejo rezerviste, najprej bivše oficirje, častnke -rezerviste keptene ipd, da popolnejo opremo, streljačina, zdej po regijah kao..če je kdo rezerva naj pričakuje pismo od države..jeba bo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.987
5.409
113
Večina držav v soseščini razmišlja o vzpostavitvi nabornistva....oz da bi začeli uriti TO enote....

Glede na to da je v Ukrajini vojna.....in da ru§§i stalno nekaj rovarijo...

1+1....
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
533
104
43
Večina držav v soseščini razmišlja o vzpostavitvi nabornistva....oz da bi začeli uriti TO enote....

Glede na to da je v Ukrajini vojna.....in da ru§§i stalno nekaj rovarijo...

1+1....
pa kaj še, bmk za naborništvo, še v policijo mi niso pustli, ko meje neki zanimala, itak me zdej absolutno ne več.o_O:rolleyes:
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.178
689
113
update
baje, da se bo začela neka reorganizacija vojske na način neke prejšnje teritoralne obrambe.kaj je to ne vem..kličejo rezerviste, najprej bivše oficirje, častnke -rezerviste keptene ipd, da popolnejo opremo, streljačina, zdej po regijah kao..če je kdo rezerva naj pričakuje pismo od države..jeba bo.
Jaz sem se pripravljen boriti z ramo ob rami z Natašo pa Tanjo. Tut Tina lahko pride s fantom pa bomo “odkruzali” v borbo. Brez njih bom pa doma ostal in suhe žemlje ribal. ;)
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.115
489
83
kranj
Jaz sem se pripravljen boriti z ramo ob rami z Natašo pa Tanjo. Tut Tina lahko pride s fantom pa bomo “odkruzali” v borbo. Brez njih bom pa doma ostal in suhe žemlje ribal. ;)
ti se se pripravljen ja...problem je, ker se oni niso pripravljeni :) kot se tudi "šefi" 30 let nazaj niso bili glih pripravljeni boriti...al so se skrival al pa so spokal skozi tunel. kanon futr smo pa itak vsi.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.115
489
83
kranj
Večina držav v soseščini razmišlja o vzpostavitvi nabornistva....oz da bi začeli uriti TO enote....

Glede na to da je v Ukrajini vojna.....in da ru§§i stalno nekaj rovarijo...

1+1....
no ja, hrvati bojo mel mesec ali dva. to je glih komej za to, da se roza mularija nauči postiljat posteljo na kocko, hehehehe. kaj šele na to, da bojo znali rokovati z kompleksno opremo. streljati itak zna vsak "majmun", pokažeš kam na strelja in to je to. pa pokažeš mu, kako menjat strelivo. ker v igrcah in filmih to premalo pokažejo.
proti kinžalom pa nima za burek tudi naš (akhm...) veliki strateg ćelavi. no, sej, on bo itak poveljeval iz podzemnega bunkerja nekje v avstraliji in tulil na poveljnike naj vendar že kaj naredijo...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.595
5.556
113
update
baje, da se bo začela neka reorganizacija vojske na način neke prejšnje teritoralne obrambe.kaj je to ne vem..kličejo rezerviste, najprej bivše oficirje, častnke -rezerviste keptene ipd, da popolnejo opremo, streljačina, zdej po regijah kao..če je kdo rezerva naj pričakuje pismo od države..jeba bo.
Namesto teritorialne obrambe bodo sedaj prostorske sile. In omenjajo Švico, tako da bo Šarec očitno upošteval Janšin nasvet "Vrag je vzel šalo. Oborožite se. Legalno."


S prvim julijem bodo pod okriljem Slovenske vojske nastale t.i. prostorske sile, ki so idejni naslednik teritorialne obrambe. Te se bodo prve odzvale v primeru krize in državo ohranjale samostojno, sestavljene pa bodo iz pripadnikov stalne sestave in nekaj pogodbenih rezervistov.

Šarec meni, da SV potrebuje stalno sestavo, ki izpolnjuje svoje zavezniške dolžnosti, in t. i. domačo komponento, ki bo sposobna braniti državo. Po ministrovih besedah je bilo to nekoč znano pod pojmom splošne ljudske obrambe, kar želijo obuditi s sodobnimi prijemi. Kot primer dobre prakse, kjer je ta sistem izjemno razvit, je navedel Švico, slednja namreč svojo obrambo krepi z rednim usposabljanjem svojih rezervnih sil.