Prehrana v šoli v svobodi

luka51

Guru
16. avg 2007
13.894
5.169
113
Lol jaz sn tut vedno končal predn so vsi na kup vleteli. Ka boš to bluzo neka. Komu se te lubi poslušat to ko neka bluziš v 3 dni.

Tisto z enketami pa nevem kaj je zadaj. Pri nas jo 2x letno pošilja. Pa kr neka vprasanja.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.257
113
ja, saj v biti je to v mojem predzadnjem postu. Nimam pa nikakršnega altruističnega vzgiba svojega časa na teh izpadih zapravljati. veliko raje ostanem v službi ta čas. ali pa bilo kaj drugega, samo težko se iz glave spomnim še kaj duhamornega, kar počnem/moram početi.
Pri nas imajo otroci tudi očete....če mamica karieristka ne zmore tiste 2x v letu...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
Vem... in ce se jim jaz ognem s prvim izgovorom, ki drzi vodo, bi bilo izredno pičkiš od mene, da bi njega pošiljala se s temi očkoti ukvarjat. On pa drugace res kar veliko dela in ko pride domov in je takrat doma, ko sem jaz v službi, je tisti, ki pazi in skrbi za podmladek in njihove potrebe ter želje. Roko dviguje, ja, da bo jezke poslusal na roditeljskem namesto tega. Me še ni tok razkajfal, da bi mu kaj tacga nardila....
 
  • Haha
Reactions: sad

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Kr neki. Še šipci pridejo na sestank...
ja, ful je produktivno tam sedet in poslušat sama jajca od sončkov in matk od sončkov
poslušaš jajca 20 minut, prleti ena krucefiks nevzgojena in začne sprašvat kaj je zamudila, čez 20 minut tadruga kuzla in tko dve uri
na konc ti itak pošljejo po mailu kar rabiš vedet in fertik in mirna bosna
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.603
8.930
113
Pri nas imajo otroci tudi očete....če mamica karieristka ne zmore tiste 2x v letu...
Večina roditeljskih sestankov v moji karieri, pa verjemi, da jih je blo v OŠ kar nekaj, je bil stran vržen čas. V srednji šoli se udeležim samo prvega v prvem letniku, pol so moji nekak samostojni in nekak ne rabim zapiskov iz teh seans. Če pa ti želiš pa kar s šipci tja hodi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

jello

Guru
22. sep 2008
9.700
3.581
113
Nujno da pošljejo zapisnik in da je to dokument na osmih straneh, ker si si vse že med sestankom s ppt ja prepisal, za vsak slučaj pa še pofotkal in že kar vmes še ženi na viber poslal, ziher je ziher in da smo vsi seznanjeni da bo čez pol leta kulturni dan in da bo avtobus štiri evre trideset in kakšni so kriteriji ocenjevanja za vsak predmet posebej in da mora bit svinčnik hb in kateri vhod se kakšno minuto zapre in odpre, skratka v tem zapisniku mora nujno biti ca. 99% vsebine, ki je skrben starš ne rabi vedet.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi in sad

sousis

Guru
16. nov 2019
1.507
1.002
113
Jaz grem vsako leto na roditeljca, ker je vsako leto do zdaj razen enega bila druga učiteljica, in je vsaka imela svoje preference glede sporočanja odsotnosti in opravičil. In sem potem enkrat poslala email, morala bi pa napisat na A4 papir in z mulcem v šolo poslat, pa je bila surla preostanek šolskega leta. Tako da niso vedno težave samo z zateženimi starši...
 
  • Haha
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.529
9.219
113
Jaz praviloma ne hodim. Sreca v nesreci je, da so vedno na isti dan v tednu, ko sem v sluzbi in se lepo opavicim. Otrok prinese vsa soglasja in obvestila v mapi, zapisnik, kar je bistvenega, pride po mailu. Ampak prvi razred, prvi roditeljski, pa sem sla prej iz sluzbe...

sad
Šport? Ce ugibas do smrti, ne bos uganil. Ne vem ali imajo redno 2 ali 3 ure in ful je sola ponosna, da ima, ker ima ohromno DIFovcev zaposlenih, moznost malo bolj prilagojene telovadbe in 3. redno uro prevzame difovec in uciteljica lahko dela kaj drugega. Potem je pa se dodatna organizirana 1. ura sporta v podaljsanem bivanju ob 13h in spet pride en telovadec. Ob 12h je pa kosilo. In tukaj udaj nastane problem. Imamo enega, bom rekla, hipertroficnega očkota (asiciacija na popaja), ko bi clovek pricakoval, da bo pozdravil, da sport ni zanemarjan, ampam on vidi problem. Ker ko se nabašeš, moras pocivat 2-3h pred treningom. In da telovadba po malici ali pa po kosilu enostavno ne gre in kdo to urnike pise. Otrok je prijavljen na zajtrk, malico in kosilo, pouk je pa do 12h. Čaraj?! Seveda se gredo 6letniki sport do limita in res lahko bruhnejo ven tiste 2 žlici tenstanga krompirja. Torej kolicina je v redu, ampak kombinacija s hrano ne gre. Pac model, ki se od jutra do sutra ukvarja s tem in se mu zdi to normalno.

Drug problem je plavanje pozimi. Pac sole se prijavijo v kranju in širše po Gorenjski na seznam za vodene tecaje na olimpijskem bazenu v Kranju. In potem zavod za sport ali kdo naredi razpored, kdaj kaka sola hodi. Zakaj mormo imeti ravno mi decembra? Kot da v zunanjem plavajo. Da zima je za zimske sporte in smucanje. Kot da je smucanje opcija...

Tih smo bili vsi kot riti... cakali, da bo konec... kje zmorem še polnomastne jogurte in paštete.
Dobro to. Zakaj pa se kateri od staršev po recitalu ni oglasil in rekel, da ne vidi težav v tem in da zaupa strokovnjaku, ki je sestavil urnik?
Težava je ravno v temu, da je en rahlo trčen glasen, ostali pa kot ovce vsi tiho. Sem prepričan, da če bi en od staršev to naredil, bi oatali tudi takoj se strinjali in bi šli naprej, trčen bi pa dobil lekcijo za naslednjič.

Na sestankih so bolj ali manj glasni tisti, ki imajo neke lastne težave in odklone od normale.
Se strinjam.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
Težava je ravno v temu, da je en rahlo trčen glasen, ostali pa kot ovce vsi tiho. Sem prepričan, da če bi en od staršev to naredil, bi oatali tudi takoj se strinjali in bi šli naprej, trčen bi pa dobil lekcijo za naslednjič.

Saj sem rekla, tih si in cakas, da bo konec. Prav nobenga ne zanima, s cim ima on težave in prav nobenemu ni do tega, da bi jih reseval. A mislis, da zdaj ne bodo imeli telovadbe ali kaj? Ali pa plavanja? Dec je oddrdral v veter in gremo dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.529
9.219
113
Hja, s tem je dobil lekcijo, da ima naslednjič spet lahko samogovor ;). In 30 tihih poslušalcev. :valjamse:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.629
232
113
jest sem sel lansko leto, odposlusal vse ideje, zabil 90min in sel razocaran domov. izvedel nisem nic novega in nujno pomembnega.

res ne vem kaj je point teh roditeljskih. ucitelja lahko spoznas na govorilnih urah.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
Se en očko in our midst? Kdaj naslednjič? Zame ne...

Smisel teh roditeljskih je nekako izgubil na pomenu. Zeljo je zdaj izrazila, ker gre za prvi razred prvi roditeljski in je želela povezati obraze starsev z otroki. Kasneje niti to ni vec potrebno, ker je mala šola z enim oddelkom na generacijo in novih učencev praktično nic. In vsi vse poznajo od prvega razreda do 5ga. Pri nas, drugje prvi roditeljski ohrani se vedno ta namen. In to je tudi edini utemeljen razlog, ki mi zdajle ma misel pride, da je zelja po fizicni navzocnosti. Vse ostalo bi sli lahko na daljavo. Torej 2. in 3. roditeljski bi kamot lahko bila na deleč. Ni potrebe, da se ohranja ta stara kultura, ko drugace pac ni slo, kot takole ali pa z golobi. Tam se je povedalo, kako kaj bo cez leto (ne sprasevalo) in ce se je ze vprašalo, se je roke dvigalo. In si pac moral biti tam ali si se pa odrekel pravu glasanja. Danes vse pisno in lahko od doma.


Tudi ucitelji imajo najbrz kaj drucga za poceti, kot poslusat samopomembneze. In, ja tudi one so tiho, da oni tam oddrdra cimprej brez prilivanja na ogenj, da je cimprej konec in karavana gre naprej mi pa domov.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.700
3.581
113
Tudi ucitelji imajo najbrz kaj drucga za poceti, kot poslusat samopomembneze. In, ja tudi one so tiho, da oni tam oddrdra cimprej brez prilivanja na ogenj, da je cimprej konec in karavana gre naprej mi pa domov.
Še enkrat. Kakšni so roditeljski, 15 minutni ali dve urno nabijanje je v celoti odgovornost učitelja. Tudi volitve predstavnika razreda, kar nihče noče biti. Se da zrihtat v petih minutah. Ali dveh urah.