Paradižnik Lušt

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.694
14.407
113
Tako je. Zato pa se tudi postavlja tiste strehce nad njim v kolikor ni v rastlinjaku ter je najbolje, da se ga zaliva kar po kanalih, ki jih izkoplješ med vrsticami.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Danes sem naredila eno malo "raziskovao"
smile-1.gif


Kupila par Luštov, par Italianskih Grapolo za 1,99eur kg (Spar), ter par paradižnikov, ki so v akciji za 0,99eur (mislim da je taka cena).

Lušt izstopa tako močno, da sta ostala dva (ki sta približno enaka glede okusa) pravzaprav zraven za okušanje kot voda
cry12bpy.gif

Sicer ne vem kaj je "tisto" zaradi česar je res Lušt toliko bolj polnega okusa... ampak po moje je to, da oberejo ZRELEGA in hitro pride na polie v trgovini.
Druge obirajo še na pol zelene in pozorijo nato v zabojih.
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Luštof paradajz je pravi cajt ob primerni zrelosti pobran in potem v enem dnevu prepeljan do potrošnika. Oni iz tujine pa so obrani prehitro in potem opravijo še dolgo pot, kakovost pa močno navzdol. Saj paradajz res zori še obran, vendar ne razvija več snovi, ki mu dajejo okus.
V tem je glavna razlika. Eden zgoraj je že napisal, da paradajza nikoli ne shranjujte v hladilniku in takega niti ne kupujte. To opozorilo je tudi na Luštovih škatlah - ne ohladiti pod mislim da 18 stopinj.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
zmaga.gif


In tako trdim, da bebci v štacunah tudi lušta kdaj zajeb**. Mojo sem navadil, da ga ne vzame iz hladilnika ali je v škatlah lušt v trgovini na prostem ali pa ga enostavno ne kupi.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Rasti rasti, atijevo veselje ...
smirk-1.gif


So že kar krampeljčki, konec meseca jih dam na njivo. Sem prepričan, da bodo dohiteli ono konfekcijo, ki je že kar po defoltu zadnjih let čisto brez okusa. Na njivi imam pa pripravljeno streho, da ne pada rosa nanje - vsi problemi okoli zdravja paradajza rešeni
smirk-1.gif


Rasti, rasti ... (
cheer.gif
)
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.698
6.609
113
Zanimivo je to, da ko sem lani, septembra, v Malagi v trgovini kupil svež paradižnik, je bil prav tako za en kuratz, kot v naših prodajalnah. Pa ta paradižni ni šel čez pol Evrope, ampaj je bil verjetno iz enega od nasadov v okolici Malage. Jih imaš v Anadaluziji malo morje. Zakaj pa je bil potem tudi ta voden?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mimogrede: vse drži, kar ste navedli. Da je prehitro in enostransko vzgojen, prehitro obran, transport, hladilniki, ... z vsem tem se strinjam. Ampak vse to so počeli tudi pred kakimi 20 leti nazaj
shocked-1.gif
!

Sorte paradajza so napačne, to je!

Razni Špari in Hoferji nas filajo z industrijskim klumpom, da nam je počasi postalo skoraj sprejemljivo vse skupaj!
10.gif
Definitivno - to ni to! Jaz (osebno) želim tudi kvaliteto, ne samo tista jajca, ki se trgovcem ravno v tem trenutku sprdnejo!
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Joj boste odkrili toplo vodo. Paradajz je v trgovini zanic ker gre pac za industrijsko pridelavo. To raste dobesedno v vodi in nima niti casa razviti okus. Pac vse v zelji po vimvecjem zasluzku.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Okus iz trgovine je zanič, če ga hočeš doma, ga moraš dat v rastlinjak al pa naredit strehco, ki pa mora bit kr vredu. Res ne vem, kako si lahko trgovska veriga prvošč tak zanič paradajz prodajat, pa kje so tle inšpektorji.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Visoke so okoli 3 cm - ampak rastejo
smile-1.gif
. Jih je 96 komadov in jih grem vsako jutro pozdravit. Zadnji teden je bilo bolj malo sonca in so se malce ustavili, moji junaki, pa je že bolje.

Rastejo, moja tolpa
smile-1.gif
, kar naj rastejo!
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Pr men jih je okol 80, še največ imam paprike 300. S papriko je še najmanj dela, ne pozna bolezni in rabi obilno sonca...vmes travo, žaganje, lubje,....raste noro in obrodi obilno.
Lani smo imel vihar, točo, sodro
bonk.gif
imam pa količek in povezano, po dve skupaj.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.045
595
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
zmaga.gif


In tako trdim, da bebci v štacunah tudi lušta kdaj zajeb**. Mojo sem navadil, da ga ne vzame iz hladilnika ali je v škatlah lušt v trgovini na prostem ali pa ga enostavno ne kupi.

No za špar ti lahko povem, da ko trgovino zaprejo, peljejo vse te škatle lušta nazaj v hladilnico na 3-4stopinje. Zjutraj pa ven na oddelek. 100% so paradižniki čez noč na hladnem v hladilnici.
Bom pa preveril kaj res piše na škatlah ko bom naslednič po trgovinah.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Imas samo navadne?

Kaj nisi bral od začetka zgoraj? Lušta imam, iz semena. Kaj bo ratalo, pa še ne vem. Če je hibrid, znam dobiti nazaj marsikaj, a ne!
crazy1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja sej,
crazy1.gif
, zato sem pa odprl tole temo a ne!

Čez par mesecev se bo videlo, pa če bo špičasto ali pa okroglo, jbg!
tongue-1.gif


V glavnem :
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

smirk-1.gif

Kako se obreže sliko 6000 x 4000 na malce bolj spodobno velikost za tule gor?