Normiranci adijo?

B81

22. jul 2007
34.663
9.052
113
Mah - jaz sem se NSi “odpovedal” na predzadnjih volitvah, ker njihov vodja ni imel blage veze kako dober gospodarski program so imeli. Bi bil celo biti pripravljen to opcijo, kljub vsemu “verskemu” sranju, voliti - a je, takrat še s precej bogimi zobmi, vodja stranke pokazal, da je le še eden, ki je pač predsednik nečesa in nekaj dela - a o tem čemu predseduje in kaj naj bi to čemur predseduje prestavljalo, pojma nima.
In preden kdo skoči - jaz teh volov, ki sedaj vladajo nisem volil - celo sem mlajše v družini opozarjal, da ne bo dobro, če bomo “svobodni”.
a mlajši pa so jih? :D
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.210
680
113
Da je meja povprecna placa je nonsense. Meja mora bit npr. 2kratnik povprecne. Npr. 2xpovprecne je minimalna stara obdavcitev, vse kar je vec pa npr. v dohodnino. Sanes 12.5k sploh ni nek resen znesek. Mogoce 25k ajde se je nekaj. Bolano pa je tole z 150kE ker to pa ni glih popoldanec.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.682
1.019
113
Povprečna plača je drugače 2.279,52€. Torej bi bila predlagana meja 27.354,24€. To je že skoraj povprečje polnih sp.

 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.767
6.361
113
Se strinjam, popoldanc ima lahko precej nižjo mejo. Povprečna plača na mesec, recimo.
Zakaj? Ker v teh debatah je zanimivo da so/ste nekateri na strani svobodne gospodarske pobude, vse mora biti liberalno.....ampak ja, popoldance pa res lahko omejimo... Zakaj? Samo zato ker ima prispevke plačane že iz naslova nekega drugega delovnega razmerja?
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0 in sad

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.682
1.019
113
Zakaj pa potem 2 rednih zaposlitev ne morem imeti. Kot v USA pač. Prosti trg.

Jaz drugače nisem na povsem liberalni strani. Določene kontrole in omejitve država mora izvajati, drugače pride do izkoriščevanja.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.567
691
113
Zakaj? Samo zato ker ima prispevke plačane že iz naslova nekega drugega delovnega razmerja?
Čim se začneš spraševati zakaj, prideš do vprašanja: zakaj je višina davka (beri vsega prispevki....) odvisna od napisa na papirju.

Torej če delavec tolče nadure (uradno je precej omejen), bo bolj obdavčen,
kot če jih kot popoldanski s.p. (ja mora biti druga dejavnost, kot zaposlitev) zaračuna delodajalcu.

in spet različno za avtorske...


Bolj kompliciramo, več časa se porabi za prelaganje papirjev in več birokratov rabimo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.403
3.491
113
Ker bi bilo neumno? Ker bi ti plačeval dvojno za enako storitev ki ti jo nudi drzava?
Ja če bi imel 2x penzijo plačano in kapico za zdravstveno zavarovanje bi mogoče šlo.

Res pa je, da je pol treba tudi maksimalno bolniško omejiti, saj ni normalno pri nas, da lahko nekdo bolniško vleče 10 let, druge države imajo to drugače urejeno in če v določenem obdobju nisi sposoben za delo pač greš v neko vrsto rente.

Sicer pa je pri nas za lenuhe itak predobro poskrbljeno.
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.829
509
113
Tako nekako

 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.767
6.361
113
Tega pa ne razumem. Prispevki so % od plače. Potem je tudi neumno, da direktor s 5k€ plače plačuje dvojno za enako storitev kot njegov delavec z 2,5k€ plače?
Ce tega ne razumes potem se je za vprasat ali ima smisel da sodelujes v tej debati. Ker pa to ni moj point ti bom odgovoril - preprosta logika ti pove da je direktor v neenakopravnem polozaju. Ampak bo vseeno placal vec ker je druzbeni konsenz da tisti ki vec dobijo tudi vec dajo. Ti pa ne bi dobil vec ampak bi samo delal 2x toliko kot ostali.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.567
691
113
Ce tega ne razumes potem se je za vprasat ali ima smisel da sodelujes v tej debati. Ker pa to ni moj point ti bom odgovoril - preprosta logika ti pove da je direktor v neenakopravnem polozaju. Ampak bo vseeno placal vec ker je druzbeni konsenz da tisti ki vec dobijo tudi vec dajo. Ti pa ne bi dobil vec ampak bi samo delal 2x toliko kot ostali.
Po moje je avtor namigoval, da bi bil zaposlen dvakrat redno, a več kot 40h tedensko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: delavec44

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Zakaj? Ker v teh debatah je zanimivo da so/ste nekateri na strani svobodne gospodarske pobude, vse mora biti liberalno.....ampak ja, popoldance pa res lahko omejimo... Zakaj? Samo zato ker ima prispevke plačane že iz naslova nekega drugega delovnega razmerja?
Ker je to pač moje mnenje. Absolutno sem za še manj nadlegovanja popoldancev (ukinil bi tudi razne prispevke na to), se mi pa pač zdi, da je OK, če je neka meja za te "odpustke na račun lajšanja birokracije". OK, se popravim: ne bi imel meje za popoldanca kot takega, ampak neko normalno mejo za to preprosto obliko popoldanca. Nad njo pa nič normiranosti, resne knjige ipd (kot za polni sp).
Pa sem večkrat prehajal iz sp (normiranega in ne) v redno in nazaj, pa imel zraven popoldanca ipd... takod a dokaj dobro poznam vse oblike in matematiko za njimi.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.682
1.019
113
Ce tega ne razumes potem se je za vprasat ali ima smisel da sodelujes v tej debati. Ker pa to ni moj point ti bom odgovoril - preprosta logika ti pove da je direktor v neenakopravnem polozaju. Ampak bo vseeno placal vec ker je druzbeni konsenz da tisti ki vec dobijo tudi vec dajo. Ti pa ne bi dobil vec ampak bi samo delal 2x toliko kot ostali.
Kako ne bi dobil več? 2 plači bi dobil. V prvi službi 40 ur eno plačo, v 2. službi 40 ur drugo plačo. To pomeni, da si redno zaposlen za poln delovni čas v 2 službah o čemer sem pisal.

Na osebne provokacije kje lahko sodelujem pa se mi zdi, da ne rabim odgovarjati.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.767
6.361
113
Ni provokacija, le opazanje.

Direktor dela 40 ur, dobi vec in tudi vec placa.

ti pa bi delal 80 ur. Na teden. Realno ne bi dobil vec kot ostali delavci, le vec ur bi opravil in jih dobil placane.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.682
1.019
113
Še vedno ne vidim kje ne prideva skupaj.

Direktor 40 ur, 5000€ plače, recimo plača 2500€ davkov in prispevkov.
Zaposlen v enem podjetju 40 ur, 2500€ plače, recimo plača 1200€ davkov in prispevkov (ne me lovit za cifre).
Zaposlen v enem podjetju 40 ur + 40 ur "nadur", 2500€+2500€ plače, plača 2500€ davkov in prispevkov.
Zaposlen v 2 podjetjih v vsakem za 40 ur, 2500€+2500€ plače, plača 2500€ davkov in prispevkov.

V čem je zadnji problematičen? Prispevki in davki se pač plačajo glede na višino zaslužka in se noben ne sprašuje ali delaš 30 ur, 40 ur, 48 ur ali pa 80 ur. Realno, če več ur dela dobi več plače.