Nakup novih platišč

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.331
948
113
Titograd
Dela. Passat B8. Prej sem lahko za vsako kolo videl kak tlak točno imam, zdaj pač samo opozori če je katero bolj prazno, ne vem pa katero in koliko. Mi zadostuje. Ti senzorji so itak v 5 letih kaput, komplet za 4 kolesa pa stane 150€... oziroma 300 ker imam 2 kompleta
 

dask

Fizikalc
21. sep 2023
214
219
43
Volvo nima senzorjev tlaka, nadzor izvaja s spremljanjem vrtenja koles. Drugačna hitrost, drugače napumpana guma, če poenostavim.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Volvo nima senzorjev tlaka, nadzor izvaja s spremljanjem vrtenja koles. Drugačna hitrost, drugače napumpana guma, če poenostavim.


Ampak ocitno ne vsi... drugace verjetno ne bi bili na voljo TPMS senzorji kot nadomestni deli :) ... Verjetno je odvisno od letnika, modela in/ali trzisca za katerega so narejeni doloceni modeli ...

volvo_tpms_-_Google_Search.png
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.095
805
113
Zadnje generacije po mojem vedenju nimajo tpms ventilov, sistem pa imenujejo tako. Moj V60 letnik '17 jih nima, tastov XC40 prav tako ne. Google pa tak vse najde, lahko seveda da sem se za kakšen model zmotil.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.647
1.259
113
Gugl seveda vse najde. Tudi najde (v 1 sekundi) kako prikazes pritisk na displeju. Ampak Janez spet ve bolje...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.382
3.473
113
Bog pomagaj, to imamo mi revčki na Renault ih.

Proizvajalci so po to res v zadnjem času spremenili na Tpms,preko ABS a, ker narod je čuden , ima 60000€ za avto ne pa 150€ za ventilčke.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.954
9.013
113
EU
Te senzorje tlaka so zapovedali brezveze, da se človek mora s tem ukvarjat. Na zimskih gumah še nimam tega, vendar sem s skozi tehničnega privlekel z novimi letnimi gumami (ki to imajo), in verigami v prtljažniku.
Ja, preglednik je vprašal za verige.. Sem rekel "mojster, imam ganjc nove, še original zapakirane," in je šlo skozi.
To, da sedaj gre prek ABS senzorjev, je odlično in nezahtevno za vzdrževanja. Vendar meni to nič ne pomaga, in bi trebalo zaradi tega nekatere v Bruslju obdelat z "vzgojno palico". Toliko, da si zapomnijo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.382
3.473
113
Te senzorje tlaka so zapovedali brezveze, da se človek mora s tem ukvarjat. Na zimskih gumah še nimam tega, vendar sem s skozi tehničnega privlekel z novimi letnimi gumami (ki to imajo), in verigami v prtljažniku.
Ja, preglednik je vprašal za verige.. Sem rekel "mojster, imam ganjc nove, še original zapakirane," in je šlo skozi.
To, da sedaj gre prek ABS senzorjev, je odlično in nezahtevno za vzdrževanja. Vendar meni to nič ne pomaga, in bi trebalo zaradi tega nekatere v Bruslju obdelat z "vzgojno palico". Toliko, da si zapomnijo.
No ja.
Saj delovanje je pa tudi bolj slabo.
Presekana guma cca 100 m vožnje še in avtu še nič jasno, da si brez zraka.


Druga skrajnost pa obrabljena guma, se pač po pumpaju ni poenostavlo in lažni alarmi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Bog pomagaj, to imamo mi revčki na Renault ih.

Proizvajalci so po to res v zadnjem času spremenili na Tpms,preko ABS a, ker narod je čuden , ima 60000€ za avto ne pa 150€ za ventilčke.
Itak je bulšit rešitev. Identično lahko reč imaš preko ABS enote.

Torej čemu dodatno dat še 150 do 200 EUR vsakih nekaj let, po možnosti na dveh kompletih? Lahko je zadeva tudi na avtu vrednosti 5 jurjev...
Gre se za princip..zahtevat eno šaro, ki jo je potrebno po parih letih zavreči, namesto da bi se menjala baterija je res ekološko...kar imajo EU veljaki tako radi.
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.212
20
38
Niso vse feltne dobre, evo sodelavc je kupu 22` za Q-ja in je na poti malo zadel robnik (seveda 300km od doma), ja feltna počila- tko da ja...treba paziti kaj dati na avto! Recimo jr. ima ROTA na avtu pa je zadovoljen, nekak tudi za JR ne slišim pripomb - nekak so meni JR najlepše in izbira je res dobra.