Forumi

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

MaverickT

Majstr
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
2.624
1
425
83
www.weekendwarrior.si
Fantje, pa ja ne boste zapravljali na tisoče evrov za nakup Alterja... Štartajte novo zadevo, denar pa raje vložite v oglaševanje. 3,5k obiskovalcev dnevno lahko dosežete z relativo malo investicijo.

Prazniki so kot nalašč za ta korak. Prostega časa imate dovolj, znanja pa vam tudi ne manjka.

Kot rečeno, pri tem vam jaz pomagam še toliko, da vam 1 mesec vrtim oglase. Na alterju jih že nekaj časa ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko in H19ED

jest5

Guru
18. avg 2007
25.374
-8.418
113
saj se da take probleme rešiti na drug način, ki pa res ni tako enostaven/hiter/eleganten ampak zahteva kar nekaj časa in energije, t.j. redno/sprotno moderiranje vključujoč redna brisanja postov, izdajanje opozoril, začasne in stalne bane ter omejitve pri pisanju. To se je zdaj tudi dokaj redno začelo delat in IMHO bi to sčasoma doseglo željen učinek ampak izgleda, da se je vse skupaj odvijalo prepočasi
Kakor sem opažal, se je konkretnejša moderacija izvajala le s strani mavericka. Ko ga nekaj dni ni bilo na forumu, se je hitro nabralo kupe sranja, ki ga moderatorji po večini niso brisali ali sankcionirali.
Maverick ne more viseti na forumu 24h dnevno, prav tako ni lahko dobiti dovolj vsaj približno nevtralnih in resnih moderatorjev, ki bi lahko to izvajali.
Zato razumem, zakaj se je odločil za izbris. Opozorilo je bilo dovolj zgodaj, sprememb v obnašanju uporabnikov pa ni bilo.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.799
248
113
Še na hitro mojih "50c" za to temo:

- Uporabnik, ki je Mavericka kontaktiral in mu zaradi njegove daljše odsotnosti na forumu predstavil situacijo, ki je definitivno zahtevala neko ukrepanje, sem bil jaz. Takrat je bila na voljo opcija, da se kontaktira lastnika ter najde neko rešitev ali pa se naredi alternativo alterju in ta druga opcija se mi osebno pač ni dopadla tako da sem posledično ukrepal tako kot sem. Ni mi žal kljub temu, da se z današnjimi rešitvami oz. "rešitvami" ne strinjam ampak izbira le-teh pač ni (več) moja stvar.

- Tudi sam sem razočaran nad izbrisom podforuma Parlament & Spam, še toliko bolj sem pa razočaran nad novimi pravili, ki izrecno prepovedujejo politično debato na forumu (1. člen, 4. točka - https://www.alter.si/help/terms/), to je po mojem mnenju izjemen fail. Razumem zakaj (izogib prenosa politike na druge podforume) ampak izbrana rešitev v obliki izbrisa ter prepovedi je pomoje zelo napačna, enostavno preveč smrdi po kompletni cenzuri in nezaželljeno obnašanje nekaterih (kdaj tudi mene) ne sme biti vzrok za to, saj se da take probleme rešiti na drug način, ki pa res ni tako enostaven/hiter/eleganten ampak zahteva kar nekaj časa in energije, t.j. redno/sprotno moderiranje vključujoč redna brisanja postov, izdajanje opozoril, začasne in stalne bane ter omejitve pri pisanju. To se je zdaj tudi dokaj redno začelo delat in IMHO bi to sčasoma doseglo željen učinek ampak izgleda, da se je vse skupaj odvijalo prepočasi.

- Ponujena alternativa izdelave interesne skupine oz. zaprtega podforuma v bistvu sploh ni alternativa. O politiki ter njenemu delovanju, ki vpliva na vse nas je nujno potrebno debatirati javno in ne zgolj s somišljeniki, dopustnost izražanja različnih mnenj je nujno potrebno pa čeprav je lahko to mnenje spisano na bolj (ne pa preveč) primitiven način. Pač niso vsi literarno oz. splošno izobraženi, mnenje pa imajo vsi in bi morali imeti tudi vso pravico to mnenje izraziti. Meja bi morala biti postavljena pri jasno postavljeni definiciji sovražnega govora in ne pri točki, ko so prizadeta čustva nekoga, ki se zaradi X razloga ne strinja z napisanim.

Edit: typo, hitri prsti pa še par tipk na tipkovnici mi šteka

in zakaj nisi nikoli v zadnjem mesecu zabremzal uporabnikov? jasno je bilo napisano opozorilo, sprememb pa nobenih. lahko bi kdaj opozarjal, da ne se zajbavat, da dejmo nek nivo furat... pa ni bilo nic o tega. 1 teden nazaj je zacelo le tiktakat.

seveda skrit podforum, ne bo imel enakega ucinka, ampak kaj pa je sploh namen takega pregovarjanja? a mislite, da bo kdo spremenil mnenje o dogodku, ce bo nekdo imenovan kobila, puklast al ne vem kaj se vsa za ena bedna imena? pa sej je bilo debatiranje ze sedaj enostransko! en drugemu pripovedujejo neke ideje z zaljivkami, vmes se je kaksen mare2 pa se kdo oglasil, in je bilo takoj en kup dreka 5x vrnjenega. to glih ni le izrazanje mnenj.

pa ne mi o pomanjkanju splose izobrazbe pri uporabnikih... haha... hoces rect, da imamo omejene uporabnike kle gor? ker to bi dejansko marsikaj razlozilo. mogoce bi se potem endvatri dalo bolj razumet.

resitev bi bila seveda v strogem, rednem moderiranju, brez obrazlozitve. tukaj bi morali modi skupaj drzat in si krit hrbet. ce je nekdo prekrsil pravilo, jebat. ga, 1. opozorilo, 2. omejitev pisanja in 3. ban. pika. cetudi je to tvoj najboljsi souporabnik. ne
vem kok je dela z moderiranjem, ampak ce prides po 5 urah na tablo in tema ze precej razgreta, je najbolje kar vse zbrisat, kar je zacelo napeljevat v napacno smer.


predvsem, pa bi se morali tudi uporabniki med sabo opozarjat, in se trudit, da bi bilo tega cimmanj. cetudi to pomeni, da je treba opozorit "svojega".

jest mislim, da smo vecinova dovolj "splosno razgledani", da bi znali nekaj posameznikov umirit in imet neko umirjeno debato, kjer bi sproscali nase ventile v normalnem okolju.
 
Nazadnje urejeno:
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.799
248
113
Kakor sem opažal, se je konkretnejša moderacija izvajala le s strani mavericka. Ko ga nekaj dni ni bilo na forumu, se je hitro nabralo kupe sranja, ki ga moderatorji po večini niso brisali ali sankcionirali.
Maverick ne more viseti na forumu 24h dnevno, prav tako ni lahko dobiti dovolj vsaj približno nevtralnih in resnih moderatorjev, ki bi lahko to izvajali.
Zato razumem, zakaj se je odločil za izbris. Opozorilo je bilo dovolj zgodaj, sprememb v obnašanju uporabnikov pa ni bilo.

jap, zdele v zadnjem casu sploh ni bilo drugih modov. matej je odstopil ze ne vem kdaj, kameleon se je pa zaciklal v svoji zanki, kovid forum ga je cist izcrpal.

moralo bi biti vec modov. cca 10 stalnih uporabnikov...
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.799
248
113
Recimo na slo-tech se takšne teme zaklene za nekaj dni, jih popuca in nato odklene.

no, eden od nacinov ja.

verjamem, da maverick pocne se kaj drugega v zivljenju, alter nam ocitno casti na svoje stroske, tako da ga razumem, da sam ne more se foruma redno moderirat in se pregovarjat z vsakim posebej.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

netko

Guru
25. jul 2007
6.770
2.138
113
Ce bi imel samo stroske potem bi verjetno ze povedal koliko hoce da se znebi stroskov
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.799
248
113
spet ta jasnovidnost.

noben clovek nima nepotrebnih igrac in hobijev, ki so le strosek, a ne?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.623
2.088
113
Recimo na slo-tech se takšne teme zaklene za nekaj dni, jih popuca in nato odklene.
Iz Slo-techa bi trebalo odstraniti bluefish med moderatorjim in aktivirati druge moderatorje. Bluefish je sebi prilagodil forum in briše kar njemu ne paše.

Jaz bi naredil opcijo, da ne moreš komentirati v določenih temah, če delaš preveč ¨pizdarij¨. Samo v današnjem času je težko dobiti dobre moderatorje, posebi takšne da bodo 2-3 ure na forumi in čistili, to je pač prosti čas.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.478
9.982
113
kod Džej-Zija
Če smo se do konca 2019 še nekako držali, je med korona nivo komunikacije drastično padel. Začelo se je covid podforumom, ki je bil moderiran katastrofalno, podprt tudi z nedopustnim obnašanjem moderatorjev, se je potem to razširilo po celotnem forumu. Ker je bila politika s covid krizo neposredno povezana, je to najbolj vplivalo na forum Politika.

Precej dolgo se Politike ni moderiralo, zato je nivo zdrsnil pod vsako kritiko. Stanje se je po posredovanju Mavericka sicer začelo počasi izboljševati, vendar prepočasi. Sam sem pred časom razmišljal, da bi se javil za moderatorja, vendar nisem oddal “vloge”, ker bi se hitro pojavil enak problem, kot ga je doživel Matey. Ker sem politično opredeljen, bi takoj dobil servirano, da sem pristranski in da ne smem deliti svojega mnenja.

Rešitev vidim v ekipi moderatorjev, ki držijo skupaj in se do pike držijo pravil, ne glede na pripadnost člana. Druga varianta pa anonimen moderator, ki naredi potrebno, in odgovarja je administratorju. Ali pa na forumu članstvo izbere moderatorsko ekipo, ki potem brezprizivno in neodvisno opravlja svojo funkcijo.
 

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
212
-104
28
MaverickT
Še vedno nisi razložil zakaj so teme: Vojna v Ukrajini, Greta, Hrvaška vukojebina, Iran... še vedno odprte, glede na nova in stara pravila,
notri še vedno potekajo politične debate?
Torej kaj je novega?
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.744
14.500
113
Kakor sem opažal, se je konkretnejša moderacija izvajala le s strani mavericka. Ko ga nekaj dni ni bilo na forumu, se je hitro nabralo kupe sranja, ki ga moderatorji po večini niso brisali ali sankcionirali.
Maverick ne more viseti na forumu 24h dnevno, prav tako ni lahko dobiti dovolj vsaj približno nevtralnih in resnih moderatorjev, ki bi lahko to izvajali.
Zato razumem, zakaj se je odločil za izbris. Opozorilo je bilo dovolj zgodaj, sprememb v obnašanju uporabnikov pa ni bilo.
Se strinjam z vsem napisanim a izbrisa ter prepovedi političnih debat vseeno ne podpiram.

P.s. Nevtralnega/resnega moderatorja bi se pa lahko dobilo v zameno za plačilo, zastonj pa res težko oz. kot kaže praksa je to neizvedljivo.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Edino pravilno, da se je pobrisalo.
Čez 3 mesece bi jaz ponovno poizkušal s politiko.
Če se nismo zresnili, spet pobrišeš.

Forum se je zafural z "moderiranjem" Kamele0N

Žal neposrečena izbira

Kamele0N je bil moderator v čveku, ne v parlamentu
zafural pa foruma seveda ni on, prej taki, ki so razmetavali z "bedaki" vse naokol... le kateri bi to bili? :sprasujemse:
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.