Zvočniški kabli + škatla za sub

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Hej!

Recimo da se na 3/4 profesionalno ukvarjam z ozvočenji (samo zato, ker ne delam izključno tega, ker ni dovolj povpraševanja). Ozvočenja postavljam po terenu in itak je vsakič drugače. Ker zadnje čase vidim, da bi bilo bolje, da imam par metrov zvočniških kablov na rezervi, sem začel malo brskat in sem naletel na audiodiy forum.
Konkretno na tole temo. Na kratko tip sestavi zvočniški kabel iz večih UTP kablov, zvezanih skupaj. Baje, da se dobro obnese. Zanimivo mi je predvsem zato, ker imam doma še enih 200 metrov UTPja in nimam kam z njim. Ideja je napravit en cca 20 metrov dolg kabel, ki bi služil za povezavo ojačevalca s subwooferjem.
Zanima me, če je kdo tukaj že poskusil kaj podobnega? Po logiki bi se moralo kar solidno obnest, glede na to, da je baker v cat5e kablu zelo soliden (če teče čez 1 gbit lan brez težav).

Druga zadeva je samogradnja škatle za sub. Zvočnik je Eminence PS 18 4008, torej gre za 18" zvočnik, 400 W / 8 ohm. Kot sem gledal sicer za novejšo serijo, se priporoča cone/box. Poleg kvalitete zvoka mi je zelo pomembna prenosljivost, mogoče celo v taki meri, da bi lahko sam nesel, ampak ok, kakšnega pomagača se vedno najde.

Hvala za mnenja/nasvete
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst sem si sam spletel kable iz utp kablov;) oz sem žensko nahecal, ker jst nisem imel potprljenja:)
Pa samo 3m sem ga rabil.

jst sem drugače pletel. sem ga slekel(samo glavni ovoj) in potem parice med seboj pletel.

no zvok bo po vsaki metodi prišel na drug konec:)