Zunanje "nepremočljive" električne rolete po meri?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Hej vsem..

Na Aliexpress (https://www.aliexpress.com/item/1005002328314114.html) sem slučajno zasledil zunanje nepremočljive električne rolete (kot neki bolj močni komarniki), ki bi mi kot nalašč prišle prav pod teraso, kjer večkrat malo posedimo ob večerih... In ker ob prižgani luči hitro prileti razni mrčeš (komarji, sršeni, itd...), bi mi takšna rešitev super ustrezala, ker očitno pri tej aliexpress rešitvi ne rabiš nobenega talnega profila..

Zanimiva rešitev se mi zdi predvsem zato, ker bi večina časa verjetno bile te ponjave "zložene", le ob večerih (in ob močnem soncu) bi jih preprosto razgrnil in potem spet zložil, ko jih nebi več potreboval...

Torej, dela kdo kakšno podobno rešitev tu pri nas? Pri tej rešitvi me predvsem razveseljuje to, da ne rabi bit vgrajen talni profil in zato omogoča nornalno gibanje, ko so ti komarniki zloženi... ;)
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
A ni to običajno senčilo, screen? Jaz imam (sicer ročno zapiranje) dolžine 6 metrov. Mogoče ti namesto screen senčila vstavijo komarniško mrežo.
Se pa odvija po stranskih vodilih, v senčilu spodaj pa je aluminijasti profil, ki napenja senčilo.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Ja to je screen senčilo. Ga ima v ponudbi vsak večji roletar v slo. Sam cene pri nas so pa :bonk:

Primer: