Zračni filter

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Spet jaz s svojim neumnim vprašanjem:

Ker imam na skuterju željo nekoliko povečati možnost shranjevanja opreme, sem prišel na idejo, da bi obstoječi zračni filter zamenjal z manjšim.
Ko sem pred skoraj 45 leti 'friziral' Lambretto 150 (iz 150 na 210 ccm, drug uplinjač, drugo prestavno razmerje, podložen bat, drug izpušni lonec itd), sem filter enostavno zamenjal s 'trobento', izbral primerno 'dizo' in je zadeva letela
wink-1.gif


Verjamem, da Vas je tukaj kar nekaj, ki ste že predelovali svoje konjičke, zato verjetno kakšne nasvet glede menjave filtra za manjšega ne bo izostal.

LP
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Se pravi tvoj scooter ima filter pod zicem...tav v prostoru za celado al kako bi ti pridobil prostor
sprasujem se.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Tako je. In ta, po mojem mnenju zares prevelik filter bi nadomestil z primerno velikim prostorom za orodje, prvo pomoč in kakšno krpo.
Prostora je vedno premalo
wink-1.gif


Edit: da bo nekoliko bolj jasno, 'posodo' za čelado sem odstranil:

filter.jpg


 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Jah ce bos dal kot pri lambreti gobast filter bo ropotal...zdej ce si padu v drugo puberteto
evil.gif


Ce ne pa kak airbox od kakega 50ccm kitajca pa ga nekak pritrdis (vezice itd...ne vem ker sploh ne vem kak scooter mas)...po moznosti mal nasvedras iz zadnje/sprednje strani ce bo premal zraka vlekel...kaka slika iz desne strani bi bla dobrodosla.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Skuter je 'kitajc' Xinling 125, z desne pa ne morem slikat. Prostora je pod posodo za čelado kar precej, vrste filtrov sem si že pogledal na netu.
Najbolj me zanima, če je lahko kaj narobe glede pretoka zraka (premalo/preveč) in bi imel potem težave s kakšnim dušenjem ali zalivanjem.

LP
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Dvomim...dobi kakga razkosanga kitajca z 125ccm po delih na bolhi...vec kot 10-20eur tko ne bi smel kostat!

Cev za zrak tko ze mas (je na sliki) sam se povezes pa zategnes z vezicami...

Za pritrditev pa resis s kakim plehom na kak del ki je prisravfan
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Hvala za mnenje!
Sem pa danes že skoraj našel opcijo pri serviserju na Viču, vendar je ta 'opcija' precej draga - 50€.
Gre za originalni bočni filter za zrak, privit na del motorja, kjer je pogon.

LP
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Sej na pokrov pogona so vsi zasravfani...vprasanje je pa ce bodo luknje pasale od druge znamke.

Lahko pa to z kakim plehom resis ki ga prisravfas na tocke vpetja...pol pa zamaknes luknje...naprimer pleh v L obliki
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Omenjeni 'predrag' filter bi skoraj zanesljivo odgovarjal na moj skuter,
Šef firme Bibiro, ki očitno veliko ve o takšnih zadevah, je celo vedel kakšen tip tega filtra bi odgovarjal.

Vendar sem jaz mislil na nekaj takšnega:

filter5.jpg


Kar pa je omenjeni gospod označil za neprimerno varianto, čeprav njegovi argumenti niso bili ravno prepričljivi.

LP
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
Mel sem tak polini filter na svojem scooterju....natančno en teden.....potem mi je šlo pa dretje že počas na živce....kljub temu da sem bil najstnik
smile-1.gif


1) ta filter boš moral stalno prat in mastit....če ne ti bo zvlekel vso svinjarijo iz ceste v motor
2) povečat boš moral glavno dizo...recimo če je standardna 65....daš kake 3-4 cifre večjo.....da kompenziraš več zraka ki ga filter vleče
3) dere se za brezveze....vsaj men to ni
smile-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Ta informacija o uporabnosti filtra na sliki mi je zelo pomembna, torej ta model odpade.
Hvala tudi za linke, enega bom poklical da vidim, kaj ima.

Edit: še to - @Kamele0N , mislim, da je moj dolg to tebe že tako narasel, da bi bil skrajni čas za kakšno 'kompenzacijo' .
nahrung002.gif


LP