zigbee vs wifi

klemen1972

Zelenc'
21. nov 2019
12
0
1
Sonoff zigbee

pozdrav

Ali ima ze kdo doma novo linijo zigbee stikal, senzorjev...

Ali nujno rabis njihov hub - ali je zigbee protokol se vedno open oz nespremenjen in omogoce povezavo direktno na alexo ali smartthings?

k
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Jaz imam nekaj sonoff zigbee stikal in senzorjev. Ene uporabljam na Tuya hubu, druge pa direkt na homeassistantu. Ne uporabljam sonoff huba. Tuya ekosistem deluje samodejno z njimi, prav tako Homeassistant. Oba delujeta z Alexo, ampak ne uporabljam.
 

klemen1972

Zelenc'
21. nov 2019
12
0
1
tuya hub je wifi?

Alexa je tudi zigbee hub - zanima me ali lahko povezem preko zigbee protokola?

lp
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Tuya ima 2 zigbee huba, žičnega in wifi. Če pa lahko na alexo direkt povežeš sonoff, pa ne vem. Ampak glede da je Sonoff odprt, najbrž gre, preveri.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.151
113
Ikea je tudi na zigbee..sploh tiste pametne vtičnice za 10€ deluje tudi kot router ;) in poveča doseg. Dela ko novo. Furam zaenkrat ikeine vtičnice , testiral sem tudi GU10 žarnice, in ima aquara senzorje door in temp. Sam zgibee kontroler je pa na hassiou in RPI.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ikea je tudi na zigbee..sploh tiste pametne vtičnice za 10€ deluje tudi kot router ;) in poveča doseg. Dela ko novo. Furam zaenkrat ikeine vtičnice , testiral sem tudi GU10 žarnice, in ima aquara senzorje door in temp. Sam zgibee kontroler je pa na hassiou in RPI.

Imaš USB stick za zigbee v RPI? Če ja, katerega?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Teh zigbee ključkov je več... In za veliko večino sem slišal, da ne zmorejo veliko senzorjev (recimo pri 10 senzorjih so že težave), domet je slab, popravki in update-i so počasni, slabi ali pa jih sploh ni. Tudi intergracija v HA je direktna preko Phosconovega deConz vtičnika - spariš napravo in že imaš vse možne podprte entitete v HA.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

A, vidim da je to novejša verzija. Vem za CC253, da so bile kar težave z drop-offi in nasplošno stabilnostjo. Vidim, da je tudi Z-Stack 3.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.151
113
Imaš USB stick za zigbee v RPI? Če ja, katerega?
takega imam
1613112117079.png

CC2531 ZigBee USB-Stick zigbee2mqtt ioBroker FHEM - Xiaomi, SMA - Antenne - coordinator mora bit - ebay.

ne najdem pa zdaj točno tistega prodajalca iz DE, potem sem še vzel router (drugači firmware od coordinatorja) ampak to zdaj nadomeščam z ikea vtičnicami za 10€