Ženske rojevajo v poznejših letih.

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:Poznam malce starejši par od naju, nekje iz Kranja sta, ki sta šla na umetno oploditev v Lj, ženska je bila takrat stara mislim da 48 let.
Razlog: sin edinec se jima je ubil z avtom na cesti.
To pa res težko razumem. Otrok je unikat. In dokler je bil, je bil dovolj. Ko je umrl, pa rabi drug unikat. Ne razumem, pa da ga je.eš. Če je bil prej edinec zadosti. Ali misli, da mora otrok skrbeti za njiju? Kot da se je hiša podrla in nenadoma rabiš drugo... Ljudi se ne nadomešča.
Sicer pa, naj imajo ljudje otroke, ko mislijo, da so sposobni zanje. Žal to ni v povsem poljubnem obdobju življenja. Ko smo starejši, je tudi naš genski material že poškodovan in je so tveganja za naše biološke naslednike večja. To pa ni prav pošteno do njih, zato bi moral vsak odgovorno premisliti, če ima otroka po štiridesetem letu.
Nima pa smisla pisat, da so materialne ovire problem. Če bile, potem bi človeštvo doslej že zdavnaj izumrlo, ker sedaj živimo bolje kot kdajkoli prej. Kdor pač trenutno (še) ne misli imeti, jih pač ne misli. Njegova pravica in ga razumem. Ni pa potrebno razlogov iz petnih žil potegniti
smile-1.gif
.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zares ne vem, kaj je tu težko razumeti. Človeku je po defoltu vcepljen družinski nagon - nagon po razmnoževanju. Tole je bilo zelo surovo napisano, kajne
smile-1.gif


Nekaterim ljudem je usojeno imeti otroke "že ko dec samo nag gre mimo babnice", nekaterim pa ne rata in ne rata.
tongue-1.gif
.........................................

Dekadenca, propad Rima! V današnjih dneh.
crazy1.gif


Ko ti pa otrok umre, si pa niti ne znam predstavljati in osebno mislim, da je to največja mogoča nesreča za starše. Več teh zgodb sem lahko spoznal, izpostavil sem tisto zgoraj. Pa sva si kasneje z mojo bila edina, da bi tudi midva enako razmišljala in delovala. Ter neizmerno trepetala za otroka.
tongue-1.gif


Je še kaj čudno ob zgornjem izpostavljenem zapisu?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:Je še kaj čudno ob zgornjem izpostavljenem zapisu?
Meni osebno je čudno prav vse. Prej ti zadošča en otrok, ko umre (kaj če bi se skregali in odide v Avstralijo ali postane narkoman - verjetno enako?), pa ne več in greš na vrat na nos po nadomestilo. Nekatere reči se prej razmišlja. Očitno sta ta dva jemala potomca kot lastnino, premoženje. Otrok jima ni pomenil novega človeka, kjer si vesel, da si dal del sebe v novo stvar. Nekaj let, potem je normalno, da gre po svoje.
No, danes, ko se gredo ljudje kalkulacije, koliko jih bo prišel otrok in če si to lahko "privoščijo", seveda njuno razmišljanje ni čudno. Ker je vse lastnina in tudi otrok je samo lastnina v katero vložiš toliko in toliko €.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:


To je težko soditi. Kdo ve, zakaj si je to zaželela? V bistvu to sploh ni želja, to je življenjski ukaz.

Poznam malce starejši par od naju, nekje iz Kranja sta, ki sta šla na umetno oploditev v Lj, ženska je bila takrat stara mislim da 48 let.
Razlog: sin edinec se jima je ubil z avtom na cesti.
frown-1.gif


Zato raje ne soditi prehitro.

Sori, samo meni je tale bosa.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Potem si ne predstavljaš njune situacije. Hvalabogu (da ti ni treba).
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.746
357
83
Vipavska dolina
A kdo pomisli, da nekateri imajo še za enega kup križev in težav, ter so presrečni da lahko imajo vsaj enega. In verjetno če izgubiš še tistega boš poizkusil marsikaj, da bi imel še kakšnega. Ni vse samo v kalkulacijah...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Ne gre za to da izgubiš otroka...tega si noben ne želi (mislim da tega ni potrebno povdarjat).
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
kalkulirat itd je nesmiselno. in kaj potem. če se za otroka odločijo starejši? marsikaterega alteraša nebi bilo, če nebi starši po 40. rojevali... včasih se je rojevalo dokler ženska ni v meni (pri enih prej pri drugih kasnej). je pa res, da prej ko imaš otroke lažje je...