Ženske rojevajo v poznejših letih.

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Verjetnost da se bojo otroci rojevali 16 ali 17 letnicam je dokaj mala so pa zaradi tega in tudi drugih dejavnikov kot so šolanje nezainteresiranost za družino in občutek svobode ter tudi finančna in stanovanjska kriza pripomogle k takim odločitvam da otroke spočenjamo pozneje v tridesetih in nadalje. Dosti bi se dalo razglabljati kaj vse je krivo za take odločitve in tudi to da je Slovencev čedalje manj prav zaradi težav z zaposlitvijo in kasnejšim odločanjem za družino, me je pa presenetilo rojstvo otroka ženski nad 60 let v teh dneh.Seveda so s starostjo tveganja dosti večja tako za mater kot otroka postavlja pa se tudi vprašanje; če bomo sposobni otroka pri svojih 80 letih še vedno vzgajati? Res je tudi da so otroci v tem času ko je dovolj vsega za vzgojo in učenje ter napredovanje otrok tudi otroci so bolj pametni kot nekdaj prav zaradi vseh dobrin ki jih imajo-vsaj večinoma- so pa tudi revni otroci in družine teh ne gre spregledat ker se ponavadi prav v teh družinah odločajo za več otrok.
Kaj menite o tem da se otroci spočenjajo in rodijo parom ali posameznicam v poznejšem življenskem obdobju?
Je res krivo to da se šolamo dlje in da ne najdemo pravega partnerja za skupno življenje v družini ?

To so moja razmišljanja ki pa se lahko konkretno razlikujejo od vašega, zato vas prosim za strpno debato.
LP.
Navezava na članek;

http://www.24ur.com/specialno/nega_in_zdravje/spanka-rodila-pri-62-letih.html
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ta španka, pa še kakšna granny, ki rojevajo v teh letih, nimajo kaj dosti s tvojim razmišljanjem.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Ljudje skoz več delajo, so "razgledani", preobremenjeni, zato potrebujejo sprostitev, užitek, #časzase in vse novodobne traparije socialnih medijev. Otrok ne spada v kategorijo #goodlife, #travel, #kersecenim... Neprespane noči, podočnjaki, domača naloga, viroze, plenice in vse kar paše k otroštvu pač niso želja današnje mladine pri rosnih 35 letih starosti ali mlajše.

Mogoče zato ker sami ne vidijo dlje kot do taprve tablice ali monitorja, ki jim razlaga kaj je ql in kaj vse bi lahko postali in kako Kim Kardashian v lafju uspeva, vsi ostali so pa nesposobni in jim pač zaradi tega niso vzor.

Glede na to kakšne sončke porducirajo (vzgajajo) današnji starši, si res ne bi želel še večje rodnosti. Najprej je potrebno spremeniti družbo kot celoto, ker nas vse skupaj pelje v precej napačno smer. Potem pa lahko večamo rodnost in se gremo pravilno vzgojo otrok.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
S spomnem grafita "Vsi smo produkt počenih kondomov"

Kako pa naj ko že 15-16 letnice jemljejo kontracepcijske tabletke, vsi bi šrudirali do 25 leta in do 30 če je sreča šiht potem pa do 35 otroka, seveda enega.

 
Nazadnje urejeno:

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.562
135
63
Potem sem pa čisto zastarela, očitno... aja saj res sem starejši letnik
wink-1.gif
. Ja opažam ta trend scrkljanih 30 letnikov...potem pa vsi jamrajo, da so sami... aja pa kdo bo za nas delal, ko bomo, bog daj v penziji...aja ne bomo šli....ker ne bo nihče delal zaradi prenizke natalitete. Vsi 30-35 letniki so "kamot" delani.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Vsekakor je razgledanost otrok v temdobnem času večja kot je bila v letih ko sem sam z vami nekaterimi ki ste tudi starejši, odraščal.Dejansko nas v šoli niso učili da naj nimamo spolnih odnosov kaj šele o kondomih, to je bila ped 30 leti in še ....tabu tema takrat so punce res rodile mlajše ker se je dostikrat ponesrečil ljubezenski akt in se je zgodilo.
Razgledanost in doseglljivost zaščitnih sredstev proti zanositvi in tudi omogočanje splavov je vso to agonijo z kasnejšimi porodi podaljšalo zaradi uporabe kontracepcije pa je postalo dosti žensk tudi neplodnih in te težave se potem prenašajo v starejša leta ko se omogoča umetna oploditev z zdravljenjem neplodnosti tudi po 40 letu, tudi v moji bližini je nekaj parov v poznih letih z majnimi otroci nekateri jih niso hoteli imeti prej dokler se niso iznoreli drugi pari pa niso po naravni poti mogli ustvariti majhno bitje. Včasih je res hudo me pa žalosti da je dosti parov neporočenih z ali brez otrok ki pa so kot ugotavljate v skrbi starih staršev ker mladi hočejo -svobodo ..
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.323
5.358
113
danes je 30letnik/ca na ravni otroka. Infantilnež, ki razmišlja samo o tem, kaj njemu paše in kako mu bo lažje. Že to je dovolj, da mora požreti kako zoprno navado partnerja (in v tem vidi žrtvovanje), da daš v enačbo še otroke, ki dejansko kar naprej nekaj hočejo... življenje nevredno človeka...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
949
113
Čudno, poznam in se družim s kar nekaj pari, ki imaj(m)o pri tridesetih porihtane stvari (partnerja, otroke, službo, dom,...).
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Citat:
Uporabnik barvica pravi:
Potem sem pa čisto zastarela, očitno... aja saj res sem starejši letnik
wink-1.gif
. Ja opažam ta trend scrkljanih 30 letnikov...potem pa vsi jamrajo, da so sami... aja pa kdo bo za nas delal, ko bomo, bog daj v penziji...aja ne bomo šli....ker ne bo nihče delal zaradi prenizke natalitete. Vsi 30-35 letniki so "kamot" delani.

A bejž, bejž. Kar vsi praviš? Potem se človek vpraša v kakši družbi se giblješ
tongue-1.gif
 

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.562
135
63
Heh... multi kulti, od 0 pa do 90... bo šlo?

Sicer pa, ko mačku stopiš na rep zamijavka .. a ne??
grims-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.804
113
Ker je tema malo zašla iz 60 na 30 letnike...meni se zdi dokaj logično da se je ta osamosvojitvena doba zamaknila. Kdor dela fakulteto se bo prvič zaposlil pri cca. 25, 26 letih...da bo sploh lahko razmišljal o samostojnsti rabi nek dohodek, da bo šel na svojo pa tudi nekaj denarja. In to je ravno bdobje petih pet ko si običajno najde.š še partnerja in začneš razmišljat o skupnem življenju in vsemu kar potegne za sabo.
Enako je bilo 40 let nazaj, ko so ljudje v povrečju hodili v šolo do poklicne izobrazbe, torej so nastopili službo pri 18ih letih..in v roku parih let (tistih pet) nekako začeli pot samostojnsti.
S tega stališča se zamika zgolj doba šolanja.
Meni se to ne zdi nobena tragika in nima nikakršne veze z mamini sinčki in podnimi cvetkami.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Jaz sem star 36, moja 27. Trenutno ne vidim nobene možnosti, da bi kdo od naju (kaj šele oba) lahko posvetil dovolj časa za kakovostno vzgojo in ostale dejavnosti, ki jih potrebujejo otrok in starši. Da bi del tega prenesel na sorodnike, mi ne gre, saj imam občutek, da bi s tem izgubil pravi stik. Želje so, realnost v času zagotavljanja storitev in ne redne zaposlitve pa tudi.
Realno gledano bom imel naraščaj ali v naslednjih desetih letih ali pa nikoli, saj si noben otrok ne želi na maturantskem imeti fotra, starega 70
smile-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.316
113
v lokalni ostariji
dejstvo je da otroke moraš imeti mlad. imaš več energije itd itd... res pa je, da se sedaj čas malo drugač epremika. včasih so naredil oš, redki še poklicno in so pri 18h imeli že kako leto delovne dobe... pa so se na hitro ustvarili družino. zdaj se pa pač štuidra do vsaj 25... potem pa je hitro 30... so pa vedno tako mlajši kot starejši... sej ko pridejo otroc v šolo imajo lahko stare ali pa mlade starše. odvisno al so prvi otrok al 3.... tako da vanz ni nujno da boš najstarejši fotr pr 70h:)
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Citat:
Uporabnik barvica pravi:
Heh... multi kulti, od 0 pa do 90... bo šlo?

Sicer pa, ko mačku stopiš na rep zamijavka .. a ne??
grims-1.gif

Ne vem kaj čem mijavkat. Glede na tvoj opis 30-35 letnikov sem potem car.
cheer.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
949
113
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Jaz sem star 36, moja 27. Trenutno ne vidim nobene možnosti, da bi kdo od naju (kaj šele oba) lahko posvetil dovolj časa za kakovostno vzgojo in ostale dejavnosti, ki jih potrebujejo otrok in starši. Da bi del tega prenesel na sorodnike, mi ne gre, saj imam občutek, da bi s tem izgubil pravi stik. Želje so, realnost v času zagotavljanja storitev in ne redne zaposlitve pa tudi.
Realno gledano bom imel naraščaj ali v naslednjih desetih letih ali pa nikoli, saj si noben otrok ne želi na maturantskem imeti fotra, starega 70
smile-1.gif

"Idealnega časa" nikoli ni bilo in tudi žal ne bo... Se je treba odločit... In potem speljat...
grin1.gif


Tudi sorodniki so del otroka, nikoli ga ne boš mogel imeti sam zase. Je pa na vaju, da jih vzgojita, da bodo vedeli kaj je domače gnezdo in kaj so sorodniki...
wink-1.gif
Stika ne boš izgubil. Otroci imajo pri starših vklopljen program A, pri starih starših program B, pri stricih/tetah program C, in to je tudi čar tega...

Na maturantskem pa si marsikdo želi imeti starše, pa žal nekateri sploh nimajo te sreče...

Vem da danes ni enostavno, a se kljub temu preveč komplicira za brez veze. Treba se je odločit in potem speljati, je pa res, da je to projekt za 24/ur na dan, za celo življenje... In se pač učiš premgaovati raznorazne ovire... Pa saj nismo strahopetci, kaj!?
grin1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Teden nazaj je prijateljica v eni debati rekla, da si pri štiridesetih out. Zgodovina.
Seveda ne tehnično ampak z glavo in miselnostjo. Z leti se stanje samo slabša, samo poglej Stardec-a in Johannes-a.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.144
2.316
113
v lokalni ostariji
za otroka ne smeš kej preveč kalkulirat razmišljat... ker matematika se dejansko NIKOLI ne izzide!!! otrok stane. čas in denar. če misliš računat in kalkulirat ga ne boš imel nikoli. ker je vedno nekaj (ali napredovanje hiša stanovanje....)