Zelo počasen računalnik

ojanez

Fizikalc
2. sep 2007
260
30
28
Pozdravljeni,

imam težave s prenosnim računalnikom. Kar nenadoma je začel na trenutke delovati zelo počasi. Ko ga prižgeš in so windowsi že normalno naloženi, potrebuje tudi do 20 minut, da lahko pričneš z delom. Pred tem ne moreš zagnati nobenega programa. Občasno pa se podobno pripeti tudi med delom. Včasih lahko nato po recimo 20 minutah nadaljujem z delom, včasih pa je potreben reset.

Konfiguracija:
Proizv. ASUS
Windows 7 Home Premium 64 bit
Intel Core i3, 2,3 GHz
Ram 8 GB DDR3, 665 MHz (2x4)
Grafična integrirana

S programoma Speedfan in Speccy sem preverjal temperature in rezultati se mi zdijo čisto normalni:

HDD okrog 35°C
Procesor in matična okrog 45°C

Poraba RAM-a, ko ne teče noben program, ampak so naloženi samo programi ob start upu, znaša 25% (po merilniku CPE).

S programomoma Malwarebytes Anti Malware in Spybot Search&Destroy sem počistil vso nesnago (ki je ni bilo veliko), z Aviro pa iskal morebitne viruse, ki jih ni bilo.

Nimam več idej, kaj bi lahko bil razlog. Preden grem v formatiranje, bi rad slišal še vaša mnenja.

Hvala.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kaj pa se dogaja teh 20 minut? Melje disk? Je poraba CPU 100%?

Ena možnost je preveč poln sistemski disk oz. particija. Druga pa okvara, lahko diska (recimo pokvarjeni sektorji), lahko česa na matični...
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
za začetek preko "start" zaženi msconfig in v meniju "startup" preveri kaj vse se ti nalaga ob prihodu v winse in odklukaj nepotrebne programe:
http://www.netsquirrel.com/msconfig/

potem pa kot je že predhodnik zapisal preveri porabo CPU-ja.... sam bi preventivno čez pognal še combofix, da pobriše vse svinarijo iz kompa
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.736
5.882
113
CrystalDiskInfo preveri stanje diska.

Razni registry cleanerji delajo v 99% samo probleme.
 

ojanez

Fizikalc
2. sep 2007
260
30
28
Hvala vsem za nasvete.

- sistemski disk ni pol, ima še kar 80 GB prostega prostora
- opravil sem podrobni pregled diska, rezultat je, da disk deluje ok
- opravil sem podrobni pregled matične plošče (ime programa sedaj ne vem, nisem na domačem računalniku), vse deluje ok
- startup je že prej nalagal samo nujno potrebne zadeve, ni bilo notri nič nepotrebne navlake
- defragmentacijo diska že od samega začetka opravljam redno, tako da to ne more biti razlog

- pregledal in popravil sem register s predlaganim programom Wise registry cleaner. No, od takrat naprej (sedaj tretji dan), računalnik spet deluje normalno in se prvotne težave niso pojavljale. Iz tega sklepam in upam, da je bila težava v registru in je sedaj odpravljena, tok,tok,tok.