zavarovanje izliva vode?

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.031
92
48
Kako izgleda ureditev pri zavarovalnici?

Blok je sorazmerno nov, zamaka pri glavnem skupnem vodu. Pri zgornjem sosedu so ugotovili da zamaka pri t-clenu kjer je njegov odcep za vodo. Tega nihce ni opazil nekaj let - voda je tekla po vertikalnem jasku in so cevi prakticno preperele v jasku za knauf steno in ploscicami na njej. V spondnjem stanovanju nihce ni zivel. Sele sedaj je zacel odpadat omet na stropu in nosilec knauf stene je ocitno prerjavel, ker se je stena posedla.

Zavarovalniski agent trdi da zavarovanje pokrije samo obnovo ploscic na tej knauf steni, ga nic ne zanima, da takih ploscic ni vec (takrat je arhitekt zrisal postavitev ploscic in bordure so bile prav posebne).

Ali je mogoce doseci, da bi zavarovalnica placala obnovo celotne kopalnice v enotnem slogu v istem cenovnem rangu, kot so bile osnovne ploscice.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.200
2.580
113
No, če že kaj, pa res z zanimanjem čakam čase, ko se bojo na forumih in FB pričele pojavljati objave stila T-kos na alumplastu zamaka. S tem, da jih ima večina položene pod talnim gretjem. To bo še zanimivega branja. Mi smo jih položili direkt, razdelilec v steni in tam ene 40 metrov alumplasta več, ampak vsaj prideš zraven do puščanja. Garancija 30+ let ti tu pomaga ravno toliko, da si lahko kupiš sveže robčke medtem ko jokaš.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.879
2.454
113
Obnovljene morajo ustrezati zavarovanim!
In vse posledice, ki so nastale zradi dogodka, ki je zavarovan!

Ne, ne moreš jo prisiliti. Sam obnova, potem tožba. Lej, boš dobil?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.978
4.496
113
Kako izgleda ureditev pri zavarovalnici?

Blok je sorazmerno nov, zamaka pri glavnem skupnem vodu. Pri zgornjem sosedu so ugotovili da zamaka pri t-clenu kjer je njegov odcep za vodo. Tega nihce ni opazil nekaj let - voda je tekla po vertikalnem jasku in so cevi prakticno preperele v jasku za knauf steno in ploscicami na njej. V spondnjem stanovanju nihce ni zivel. Sele sedaj je zacel odpadat omet na stropu in nosilec knauf stene je ocitno prerjavel, ker se je stena posedla.

Zavarovalniski agent trdi da zavarovanje pokrije samo obnovo ploscic na tej knauf steni, ga nic ne zanima, da takih ploscic ni vec (takrat je arhitekt zrisal postavitev ploscic in bordure so bile prav posebne).

Ali je mogoce doseci, da bi zavarovalnica placala obnovo celotne kopalnice v enotnem slogu v istem cenovnem rangu, kot so bile osnovne ploscice.
Zavarovalnica ti krije toliko kot je potrebno za sanacijo zamakanja in vzpostavitev nazaj tistega dela.
Ploščice so tvoj problem, če jih več ni v takem vzorcu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.116
3.591
113
Marlbor
No, če že kaj, pa res z zanimanjem čakam čase, ko se bojo na forumih in FB pričele pojavljati objave stila T-kos na alumplastu zamaka. S tem, da jih ima večina položene pod talnim gretjem. To bo še zanimivega branja. Mi smo jih položili direkt, razdelilec v steni in tam ene 40 metrov alumplasta več, ampak vsaj prideš zraven do puščanja. Garancija 30+ let ti tu pomaga ravno toliko, da si lahko kupiš sveže robčke medtem ko jokaš.
Se zgodi. Z današnjo tehnologijo se hvala bogu da dovolj natančno locirati puščanje cevi. Tudi cevi talnega gretja je kdaj treba prerezati, pa nazaj skupaj poštuklati.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
No, če že kaj, pa res z zanimanjem čakam čase, ko se bojo na forumih in FB pričele pojavljati objave stila T-kos na alumplastu zamaka. S tem, da jih ima večina položene pod talnim gretjem. To bo še zanimivega branja. Mi smo jih položili direkt, razdelilec v steni in tam ene 40 metrov alumplasta več, ampak vsaj prideš zraven do puščanja. Garancija 30+ let ti tu pomaga ravno toliko, da si lahko kupiš sveže robčke medtem ko jokaš.

Kaj si zdaj ti? Kmet? Vodovodar? Ali pač klasičen pametovalec?
 
  • Haha
Reactions: jonny77

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.200
2.580
113
Zakaj, a te moti, če podam svoje mnenje na določene zadeve? Se ti globoko opravičujem, nisem vedel, da imate samo posvečene riti to pravico.

Sicer bi pa lahko vedel, da se moramo na kmetih lotiti skorajda vsega in to obsega od raznoraznega varjenja, zdravstvene oskrbe, elektrike, vodovoda, računovodstva, kupa birokracije in v mojem primeru tudi računalnike in omrežja itd. Če bi zmeraj čakali na "mojstre", ne bi bilo narejeno pol tega, kar mora biti.

Seveda pa komot izvolite še naprej polagati T spoje pod talno gretje, itak ima "garancijo".
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.200
2.580
113
Take zadeve je kljub prisotnosti določenih zavarovalnih agentov tukaj, nemogoče rešiti oz
nanje podati mnenje, ki bi ga zavarovalnica na koncu upoštevala.

Drugače pa če želiš preprosto mnenje...

Ne. Ker oni kljub temu niso dobrodelna ustanova in če ni bil na polici posebej zavarovan še točno tak slog ploščic in seveda vse skupaj na novo vrednost, potem bo težka. Drugače bi lahko marsikdo za vsak izliv vode, ker je pač počila neka cev naredil generalno prenovo celotne kopalnice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in jonny77

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Zakaj, a te moti, če podam svoje mnenje na določene zadeve? Se ti globoko opravičujem, nisem vedel, da imate samo posvečene riti to pravico.

Sicer bi pa lahko vedel, da se moramo na kmetih lotiti skorajda vsega in to obsega od raznoraznega varjenja, zdravstvene oskrbe, elektrike, vodovoda, računovodstva, kupa birokracije in v mojem primeru tudi računalnike in omrežja itd. Če bi zmeraj čakali na "mojstre", ne bi bilo narejeno pol tega, kar mora biti.

Seveda pa komot izvolite še naprej polagati T spoje pod talno gretje, itak ima "garancijo".

Čakaj zdaj... ti imaš informacijo da T spoji pod talnim gretjem masovno puščajo? Tako ti bom rekel ti multipraktik, v familiji imam vodovodarja in to človeka ki je toliko star da dela talna gretja že od samega štarta. Samo zate sem ga poklical. A veš koliko T komadov mu je do danes spustilo? Ugibaj? Pa položili so sigurno nekaj sto talnih. A ti res misliš da bi se to še vedno masovno vgrajevalo pod ustrihe če bi MASOVNO puščalo?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.200
2.580
113
Čakaj zdaj... ti imaš informacijo da T spoji pod talnim gretjem masovno puščajo? Tako ti bom rekel ti multipraktik, v familiji imam vodovodarja in to človeka ki je toliko star da dela talna gretja že od samega štarta. Samo zate sem ga poklical. A veš koliko T komadov mu je do danes spustilo? Ugibaj? Pa položili so sigurno nekaj sto talnih. A ti res misliš da bi se to še vedno masovno vgrajevalo pod ustrihe če bi MASOVNO puščalo?
Ja, super, tvojemu družinskemu vodovodarju niso, kar je izjemno zagotovilo, da bo spoj, ki se razteza in krči glede na temperaturo vode držal 70+ let in več, ker estriha ne mečeš ravno pogosto ven. Se pa na forumih že najdejo objave tipa, vodovod pušča pod talnim gretjem, kaj naj storimo...

Kot sem rekel, kar izvolite. Cenovna razlika je en kolut cevi in razdelilec za vodo.

Sicer pa si še enkrat oglej prvo objavo in napiši, kako je nemogoče, da bi T spoj puščal. To ali je v steni ali pod talnim sicer nima veze, razen tega, da v steni prideš do njega razmeroma enostavno, pod talnim bo pa dela še in še, + kup dodatnih spojev.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Ja, super, tvojemu družinskemu vodovodarju niso, kar je izjemno zagotovilo, da bo spoj, ki se razteza in krči glede na temperaturo vode držal 70+ let in več, ker estriha ne mečeš ravno pogosto ven. Se pa na forumih že najdejo objave tipa, vodovod pušča pod talnim gretjem, kaj naj storimo...

Kot sem rekel, kar izvolite. Cenovna razlika je en kolut cevi in razdelilec za vodo.

Sicer pa si še enkrat oglej prvo objavo in napiši, kako je nemogoče, da bi T spoj puščal. To ali je v steni ali pod talnim sicer nima veze, razen tega, da v steni prideš do njega razmeroma enostavno, pod talnim bo pa dela še in še, + kup dodatnih spojev.

A res? Ob vsej masi t-spojev kateri so bili narejeni zadnjih 20-30 let pod estrihi se že kdo pojavi na forumu s težavo puščanja? Upam da se šališ. Glej čist na hitro, pomembno je kak material se uporablja (znamka) kajti razlike v ceni materiala so menda kar velike in pri velikih projektih se išče najcenejši izbajalec, pomembno je kakšne in kako pogosto so pregledane in testirane klešče za spoje in še 100 faktorjev. Če se ne motim bi naj bile klešče renomiranih firm pregledane in testirane vsakih 500 ali 1000 narejenih spojev. No tega nihče ne upošteva. Prav tako so fitingi danes v primerjavi z onimi izpred 20 let nazaj drugačni, boljši, tudi na več zaporednih tesnil in podobno. Prav ugotavljaš, možno je da spusti ampak prosim, ne delaj drame in ne dramatiziraj ker so ti spoji v osnovi varni. In logično da je stvar bolj varna če imaš vsak spoj nekje v steni v omarici... Koliko ljudi poznaš da jim je spustil T-komad pod estrihom?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.200
2.580
113
No, saj si sam omenil problem. Klešče bi se naj "testirale". In vse kar te ščiti pred izlivom sta praktično dva zelo mala O ringa za nadaljnjih 50+ let. Osebno ne poznam še nobenega, ki bi mu spustilo, sem pa zagotovo o tem bral na enem od forumov. Poznane so mi tudi razlike v kvaliteti materialov ampak še tako dober spoj je vprašanje kaj bo čez 50 let. Saj tudi pri nas imamo cev iz studenca navadno pocinkano, zakopano direkt v zemlji že 50+ let, nihče niti točno ne ve ali je vmes še kak spoj, smo se pa pripravili in v tla že položili velike cevi do studenca, v katere bomo naredili prevezavo z alkatenom, ko se bo pojavila potreba. Ker enkrat bo tudi ta cev spustila, čeprav je narejena za nekaj faktorjev bolje kot vse pocinkano kar lahko kupiš danes.

Kot sem dejal, mene ne moti, ostali pa kar izvolite. Komot vam proizvajalci garantirajo 30+ let. Možnost, da bi spustil alumplast kjerkoli na cevi je izjemno mala, možnost, da bi spustil spoj, pa je pač odvisna od monterja, kvalitete, temperature vode in časa. Saj tudi meni lahko spusti razdelilec, a je ta vsaj v steni.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Kolega, ne serji, čez 50 let bom gnojil zemljo, res me briga kaj bo s T-komadom čez 50-60 let. Drugače pa ja, vse v življenju je lahko problem.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.200
2.580
113
Hja vidiš, to je pa razlika od človeka do človeka. V starih hišah, ki so ostale od generacije pred nami, smo pač malo pofrezali stene in položili nov vodovod, v novih boš pa trgal ven komplet estrih s talnim, ker pač nekje teče. Je pa res, to več ni tvoj problem, če boš imel srečo bo problem generacije za tabo.


Sicer pa, ne direktno povezano s temo, tudi za ravne strehe se reče, da ni vprašanje, če bo spustila, ampak kdaj. Imam kolega, ki se s tem profesionalno ukvarja in na desetletje starih objektih popravljajo ravne strehe (nekaj od tega tudi objekti iz javnih naročil).

Ali pa znanec, ki ima pivovarno in so mu hidroizolacijo izdelali tako, da si jo lahko prijel z roko in odtrgal stran. In to objekt pod bregom.

Ampak hej, saj morda ne bo naš problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in aljoman

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.246
2.312
113
Hja vidiš, to je pa razlika od človeka do človeka. V starih hišah, ki so ostale od generacije pred nami, smo pač malo pofrezali stene in položili nov vodovod, v novih boš pa trgal ven komplet estrih s talnim, ker pač nekje teče. Je pa res, to več ni tvoj problem, če boš imel srečo bo problem generacije za tabo.


Sicer pa, ne direktno povezano s temo, tudi za ravne strehe se reče, da ni vprašanje, če bo spustila, ampak kdaj. Imam kolega, ki se s tem profesionalno ukvarja in na desetletje starih objektih popravljajo ravne strehe (nekaj od tega tudi objekti iz javnih naročil).

Ali pa znanec, ki ima pivovarno in so mu hidroizolacijo izdelali tako, da si jo lahko prijel z roko in odtrgal stran. In to objekt pod bregom.

Ampak hej, saj morda ne bo naš problem.

Tudi ravno streho imamo. Pa misliš da se sekiram? Koliko sem bil zraven je bilo narejeno kot treba, v vsakem primeru pa se bo čez 30+ let menjavala folija, kot se mnogo strešnih kritin. Če nam zateče pa zopet ne bo nobene drame. Vse je zavarovano in obstajajo še hujše stvari. V petek je bila huda toča, na dveh hišah mi je polomilo streho, 50+ lukenj na vsaki. Klasična "zanesljiva" kritina. Na ravni ni bilo nič ker je gori šoder. Skratka marsikaj je odvisno od materiala in izvedbe.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.200
2.580
113
Vsekakor. Moj namen je bil sicer osvetliti kvaliteto mojstrov in ne kvaliteto kritine kot take. Ker če je narejena kvalitetno bo držala zelo dolgo. Dobri vari držijo, šoder pa preprečuje kakršnekoli okoljske vplive. Ampak tudi tukaj imaš pač pocarje, ki naredijo kakor naredijo in čez 10 let pač šaflaš šoder dol, namesto na 30 let. Sicer mislim, da SIKA bi morala zdržati še več, lahko sicer preverim.

Pri vodovodu pa imaš dodatno še vpliv temperature in tlaka na spoje in tesnila.

Kot sem dejal, je standardna praksa, je najceneje, ker gre manj cevi, čas bo pa pokazal. Pa v steni bi še sam dal, v tla pod talnim pa niti slučajno.