žarnice - crkavajo

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
zdravo,

kopalnica - žarnica pritrjena v E27 vložek.. prosto viseča s stropa (ni zaprta s kaksnim steklom, pokrovom).

V zadnjem letu sem zamenjal kar nekaj žarnic.. od navadnih wolframovih, do halogenskih (al kaj so ble tiste) in tudi že 3x LED. Enostavno crknejo. Število vklopov je ok mal večje kot drugje v hiši - a vseeno ... da mi ckrne žarnica, ki ima 3 leta garancije v manj kot 1/2 leta.. kaj bi blo lahko "narobe"? vlaga? napetotost?

in ja - bom sel zamenjat saj je v garanciji - sam konc koncev mi gre cas za to.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja pri nas bilo isto. Zbrskaj navadno na nitko pa bo najcenjejše in najbolj eko.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.187
5.732
113
Najdlje mi drži ikea ledare in to v kopalnici, kjer se stalno prižiga. Veliko cenejše ikea ryet so mi že pocrkale. Tudi ostalo ni vredno omembe (müller licht iz hoferja, canyon) itd. poceni roba.

Zaradi izredno kratke življenske dobe sem začel še posebej tam, kjer ni stalne potrebe po svetlobi in ergo ni velikega stroška z elektriko, menjat led nazaj za klasiko in halogen.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ampak njemu crkujejo VSE VRSTE žarnic. Mogoče ti napetost zaniha, jaz bi vsekakor enega štromarja na meritve povabil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.196
3.351
113
Imel sem podoben primer, ko so žarnice v hiši dolga leta menjavali na tedenski bazi. Izkazalo se je, da je štromar ob priklopu na glavne varovalke pozabil priklopiti ničelni vodnik. Bil je samo prislonjen na ohišje kovinske priključne omarice. Vodnik je imel pa ravno toliko stika, da je načeloma vse delovalo, razen takrat, ko je vodnik izgubil malenkost stika. Takrat je žarnica svetila "nenormalno dobro". Jasno, delovala je na 380v. Žal ne dolgo. Tudi TV je bila velikokrat na popravilu. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
zdravo,

kopalnica - žarnica pritrjena v E27 vložek.. prosto viseča s stropa (ni zaprta s kaksnim steklom, pokrovom).

V zadnjem letu sem zamenjal kar nekaj žarnic.. od navadnih wolframovih, do halogenskih (al kaj so ble tiste) in tudi že 3x LED. Enostavno crknejo. Število vklopov je ok mal večje kot drugje v hiši - a vseeno ... da mi ckrne žarnica, ki ima 3 leta garancije v manj kot 1/2 leta.. kaj bi blo lahko "narobe"? vlaga? napetotost?

in ja - bom sel zamenjat saj je v garanciji - sam konc koncev mi gre cas za to.
najprej zamenjaj podnožje