Zaposlitev preko agencije

Kusul

Zelenc'
22. mar 2024
3
0
1
Pozdravljeni,

trenutno imam dokaj stabilno zaposlitev(redna plača, regres, itd itd). Delo kot delo mi je super, zanimivo, dinamično ampak...nočnih izmen ne prenesem...Povzročajo mi probleme z želodcem, zato pa si iščem nekaj drugega.

Videl sem, da veliko ponudbe za delo poteka preko agencij(npr. Adecco), ugl jaz grem dol na pogovor, vse super, mi hitro najde primerno delovno mesto pri katerem sem danes bil na razgovoru, oni so navdušeni jaz pa tudi. Problem je nastal ko sem malo s sodelavci potipal(dosti jih je, oz. jih je bilo zaposlenih preko agencij) - moje uprašanje je dejansko "V primeru da upade promet v teji firmi za katero bi jaz delal preko agencije, me lahko agencija "uvali" kamorkoli? In v primeru, da bi me "uvalili" nekam kjer bi spet delal nočne, lahko odvrnem delo? Mi ostane zavod kot neka mreža v tem primeru?"

Res me zanima delo pri teji dotični firmi, ampak, če bi me potem spet dali delat v nekaj kot sem sedaj potem nebom niti šaltal.

LP
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
A je troizmensko delo tvoja edina referenca?

Če ne ga pač ne navajaj v CVju..

In ja...point agencijskega dela je da si bolj fleksibilen...te odslovijo ko ne rabijo...in potem s5 nazaj kličejo ko rabijo...
 
  • Žalosti me
Reactions: Kusul

Kusul

Zelenc'
22. mar 2024
3
0
1
Agencija le, če si brez dela.
Kaj pa na trenutnem šihtu? Se ne da zmenit brez nočne?

Sem tehnolog tehnik(nastavljalec), proizvodnja pa laufa 3izm... Šefu sem omenil mojo željo, da bi se pridružil vzdrževanju(2izm samo), pa je hitro povedal, da rabi nastavljalca in da sem dober, in ni šanse da me da stran. Nisem pa še nič omenil, da si iščem drugo službo, ali pa svoje zdravstvene probleme.. Iskreno povedano nevem kaj/kako naprej :/
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Sem tehnolog tehnik(nastavljalec), proizvodnja pa laufa 3izm... Šefu sem omenil mojo željo, da bi se pridružil vzdrževanju(2izm samo), pa je hitro povedal, da rabi nastavljalca in da sem dober, in ni šanse da me da stran. Nisem pa še nič omenil, da si iščem drugo službo, ali pa svoje zdravstvene probleme.. Iskreno povedano nevem kaj/kako naprej :/
moja izkušnja, če si res dober, da ko pomahaš z odpovedjo, čudežno najdejo čas za dol se vsest in poment... Pri sodelavcu isto, celo denar ni bil več problem... Jaz sem si nekaj našel. Pa ko sedaj nazaj pogeldam, bi bilo verjetno dosti slabše. Pa sem rekel, da grem. Sem pa še vedno pripravljen se pogovorit. No pa smo se in sem ostal...
 

Kusul

Zelenc'
22. mar 2024
3
0
1
moja izkušnja, če si res dober, da ko pomahaš z odpovedjo, čudežno najdejo čas za dol se vsest in poment... Pri sodelavcu isto, celo denar ni bil več problem... Jaz sem si nekaj našel. Pa ko sedaj nazaj pogeldam, bi bilo verjetno dosti slabše. Pa sem rekel, da grem. Sem pa še vedno pripravljen se pogovorit. No pa smo se in sem ostal...
verjamem, da bi pristali na svašta, urnik je pa žal kot je fiksen(tudi ce bi najdli zamenjavo so tukaj 3 mesci uvajanja če pride tip "zdej")... 500+ zaposlenih...zato niti nimam namena se dajat z njimi, me je bolj zanimalo kako je z zaposlitvijo preko agencije :)
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
verjamem, da bi pristali na svašta, urnik je pa žal kot je fiksen(tudi ce bi najdli zamenjavo so tukaj 3 mesci uvajanja če pride tip "zdej")... 500+ zaposlenih...zato niti nimam namena se dajat z njimi, me je bolj zanimalo kako je z zaposlitvijo preko agencije :)
preko agencije pa na srečo nimam izkušenj. sem se vedno izogibal takim oglasom. že kot redno zaposlen si velikokrat samo številka. preko agencije pa še manj. danes si, jutri te več ni. probaj, morda boš pa tolk dober in izstopal, da te bodo redno zaposlili...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Kusul

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Pa preden "zaostruješ" oz začneš postavljat pogoje....imej že plan B (službo ki se ti kaže drugje)....nekaj € našparanih če se ti prestop ne poklopi!

Strah ima velike oči.....lahko si najdeš službo tudi drugje!!!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kusul in Robert

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.206
5.590
113
Za nočnih izmene so omejitve, če si star več kot 50, ali imaš otroke stare manj kot 3 leta, nekaj takega, preveri točne podatke.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Boli njih k....

Lidl...Hofer....Lek....Krka....vse "družini prijazna" podjetja :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.328
5.846
113
pri taščici
Šefi omeni da sumis da imas tezave z zelodcem zaradi 3izmenskega dela. Pa bos videl.kaj bo rekel.
Mogoce je bolje da te ima na 2 izmenskem kot da te nima.
Ko je znanec po dobrih 20 letih menjal delodajalca, mu je sef rekel da lahko kadarkoli poklice in pride nazaj. Pa ni bilo veliko nocnih, nekaj vec popoldanskih ampak ne redno.
Pa mu je bilo se tisto prevec (zaradi otrok...)
Po skoraj treh letih se ni bilo tega klica..
In verjamem da bi ga naslednji dan po klicu vzeli nazaj.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.245
113
ksz
pove da ima zdravstvene probeme zaradi nocnih sihtov - izredni zdravniski regeld na medicini dela....ce ugoovijo da ma probleme zaradi nocnih, se mu izda omejitev dela ponoci in ga je delodajalec dolzen razporediti na delovno mesto kjer ni nocnih. Oz prilagoditi razpored.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
ksz
pove da ima zdravstvene probeme zaradi nocnih sihtov - izredni zdravniski regeld na medicini dela....ce ugoovijo da ma probleme zaradi nocnih, se mu izda omejitev dela ponoci in ga je delodajalec dolzen razporediti na delovno mesto kjer ni nocnih. Oz prilagoditi razpored.

Ni sicer tako hitro, so zraven še razni psihologi ipd, ampak ja, način je pravi. Je šel kolega čez podobno.