Zanzibar - cepljenje

dejanpra

Pripravnik
9. nov 2010
39
0
6
Ve mogoče kdo, če se je potrebno pred vstopom v Zanzibar cepiti proti rumeni mrzlici. Ostala bova samo na Zanzibarju, v notranjost države se ne bova podajala.
Vem, da je cepljenje priporočljivo, a zanima me, če je obvezno. Da naju ne bi slučajno na letališču zadržali in nama preprečili vstop.
 

dejanpra

Pripravnik
9. nov 2010
39
0
6
hja, to je sedaj tak. Ne bi se rad cepil, se pa bojim, da bi mi zavrnili vstop. Zglede, da je odvisno od tega, kak imaš srečo.
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Ja glej, cepljenje je obvezno. Zna se zgoditi, da ti zavrnejo vstop. A se splača tvegat?
smile-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Jaz sem se cepil proti rumeni mrzlici nekaj let nazaj pred obiskom Brazilije. Če je treba nimaš kej dost praskat.
Sej hitro mine in nič ne boli...
wink-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Naj bi bilo obvezno, vendar lani niso kontrolirali. Edino na en pildek za prijavo vstopa na otok si moral obkrožiti, ali si cepljen ali ne. Zanzibar je sicer napol samostojna država, za Tanzanijo ni lani nihče omenjal cepljenja za rumeno mrzlico, revolucionarno vlado Zanzibarja pa to verjetno zanima

Ne pa riskirat, da se res ne bi našel kak smotan carinik, pa bi te potem kar tam cepili (seveda ne zastonj, verjetno dražje kot doma). Cepit se greš, pa je mir, itak ne stane nevemkaj.
1272685-zanzibar1.jpg
 

Priponke

  • 1272685-zanzibar1.jpg
    1272685-zanzibar1.jpg
    71,2 KB · Ogledi: 1.104

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Jaz sem se cepil proti rumeni mrzlici nekaj let nazaj pred obiskom Brazilije. Če je treba nimaš kej dost praskat.
Sej hitro mine in nič ne boli...
wink-1.gif

čudno, jst sem bil tudi en mesec po Braziliji pa se nisem nič cepu. Sicer pa kjer je obvezno, se pač cepiš.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Sva bluzila tudi po močvarah Pantanala, pa se nisem hotel še s tem igrat. V igri je bila tudi Amazonija, samo je potem zmanjkalo časa.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Ni nekega pametnega razloga, zakaj se pred potjo v državo, kjer je rumena mrzlica endemična, ne bi cepil.


Zakon gor ali dol.
 

dejanpra

Pripravnik
9. nov 2010
39
0
6
no, pa smo se cepili. Upam samo, da ne bodo komplicirali, ker ni 10 dni pred vstopom v državo.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Mejni prehodi na mejah so v osnovi v vzhodni Afriki precej "lagani", načeloma pa belca ne bodo nadlegovali.

... te bodo že drugi/e kasneje
grims-1.gif
 

dejanpra

Pripravnik
9. nov 2010
39
0
6
sem se pravkar vrnil. Živa duša ni vprašala za cepljenje. Sicer smo evropejci še kar skakali okrog z rumenimi knjižicami, ampak preverjal ni nihče. Pa še žena je fasala kar fajn prehlad, ki je trajal cca 4 dni - predvidevava, da od cepljenja.