Zamuda letala

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
51
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Javljam se vam iz djerbe. Uzivamo maximalno. Malo manjsi uzitek pa je bil prvi dan, ko je adrijin frco zatajil in po 12 urah zamude so nas odpeljali z enimi francoskimi jajci md 82 mojih let. Ko pridem domov bom streljal. Ma kdo pusko?
Dejansko pa me zanima kaksne so moje pravice in kje naj se zacnem kregat.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.869
35
48
ti sam uživaj sedaj na dopustu in bodi vesel, da si na cilju.
cheer.gif
Pol pa se lepo na agencijo pritoži malica je bila na frčonu?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.774
221
63
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Javljam se vam iz djerbe. Uzivamo maximalno. Malo manjsi uzitek pa je bil prvi dan, ko je adrijin frco zatajil in po 12 urah zamude so nas odpeljali z enimi francoskimi jajci md 82 mojih let. Ko pridem domov bom streljal. Ma kdo pusko?
Dejansko pa me zanima kaksne so moje pravice in kje naj se zacnem kregat.

glede na to da je bil airbus in je adria zadevo parkirala na letaliscu (kam so vas ze poslali, na rodos?) in ne v morje (kar je zadnje case ze stalnica), bodi vesel, da sploh lahko tole pises.....
cheer.gif


salo na stran. preveri pravice in dolznosti potnikov na letalih in pri turisticni agenciji potipaj, ce boste dobili del stroskov povrnjenih zaradi okvare letala ....
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
>Dejansko pa me zanima kaksne so moje pravice in kje naj se zacnem kregat.

google na hitro najde tole:
http://www.uvp.gov.si/si/praktikum/frankfurtska_tabela/ (glej čisto spodaj)

http://www.epc.si/sl/pravice-p...v-vkrcanja.html

Pa verjetno bi se še kaj našlo
smile-1.gif


Samo da nimaš kje v pogojih organizatorja zapisano kaj takega
confused-1.gif
:
"Organizator ne odgovarja za zamude letal, ladij ali vlakov, kakor tudi ne za spremembe programa, ki bi nastale kot posledica takšnih zamud. Potnik v teh primerih v razmerju do organizatorja ni upravičen do odškodnine za neizveden del programa potovanja, kakor tudi ne do naknadnega znižanja cene. "
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Citat:
Uporabnik ericks pravi:

glede na to da je bil airbus in je adria zadevo parkirala na letaliscu (kam so vas ze poslali, na rodos?) in ne v morje (kar je zadnje case ze stalnica), bodi vesel, da sploh lahko tole pises.....
cheer.gif
hysterical-1.gif
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Ja, Adrija ima za celo sezono že vnaprej razprodane čarterske polete, pa se jim malo j... za potnike. Tudi sam sem doživel navidez brezvezno zamudo v letu v obeh smereh Brnik - Rodos. Opravičilo šoferja pa tako plitko, da se samo smejiš.

Enkrat sem že spraševal, zakaj slovenci tako navdušeno ploskajo, čim se kolesa pri pristajanju dotaknejo tla. Da ni to zvočni znak, kdaj morata šoferja začeti zavirati?
39.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Saj ne ploskajo samo slovenci. To je bolezen prvoletalcev ali redkoletalcev ...

Zamode pri čarterjih pa so tudi zato, ker če se kaj zatika (zmanjka kako letalo), najprej poskrbijo za redne lete ... Čarterji namreč ne gredo v statistike točnosti ipd ...
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Ko bo kdaj avion tako tresnil ob tla, da te bo hrbet zabolel ali pa tako, da bo naslednji dan še vedno parkiran s polomljenim podvozjem, ali pa boš pol steze preskakal po enem kolesu in upal, da ne bo krilo b tla zadelo, boš vedel, da je to grd pristanek.
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Ploskanje pri pristanku letala mi deluje tako, kot da potniki ne bi zaupali v sposobnost pilotiranja pilota in kurjača.
rolleyes-1.gif