Zamuda letala

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Če moraš zaradi zamude prespati na letališču, ti morajo preskrbeti hotel. Še kaj drugega. Na končno destinacijo prideš cca 12 ur kasneje...

 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
jajaj, sem ze vse prebral,..
pa povsod pise, da ste morda odloceni...bla bla,.. nikjer pa ne tocno

Zanimajo me osebne izkusnje
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Moja izkušnja je približno 1 ura zamuda pri vkrcanju nato pa 5 ur čakanja na vzlet na letalu že "odklopljeni" od terminala. Nato smo na letalu dobili hrano in kasneje poleteli pa je bilo to vse.

Drugo pa je bilo, ko sem prevažal s sabo psa in so dali napačne informacije zato nisem vzel leta. Nato so oni ugotovili svojo napako, me posadili na naslednji let in pri prestopanju zagotovili hotel za tistih nekaj ur ponoči, ker naslednje letalo ni bilo primerno za transport živali v prostoru za tovor.
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Moj primer:

Let iz Munchna ob 22:00 proti Dubaju prestavljen na naslednji dan okoli 10h (kot se spomnim je bilo ravno okoli 12h zamude); razlog bolezen pilota. Dobili smo hotel v neposredni blizini letalisca, vecerjo in zajtrk. Pripada ti tudi komunikacija (telefon, internet,...);

Ob povratku sem poskusil iztrziti se odskodnino za zamudo oz. izgubljen dan dopusta. Tezava se je pojavila, ker odgovornost prevoznika ne krije visje sile (kar je po njihovo tudi bolezen pilota, in tega naj nebi mogli prepreciti), zato je bila moja pritozba cez nekaj casa (2 meseca) zavrnjena.
Razlika pa je tudi ce je bil let odpovedan ali zamujen. Ce je odpovedan si upravicen do odskodnine za odpoved leta, sicer pa za zamudo.

Pa se nekaj, vecina teh predpisov ki jih dobis na internetu (mislim da te ki se ticejo Varsavske konvencije, ne pa me drzat za besedo) velja za evropske druzbe oz. letijo tudi po evropi; ce letis nekje izven EU moras gledati njihove predpise..

lp Anze
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
No evo.... zaradi zamude iz Helsinkov sem seveda zamudil let iz Frankfurta domov...
Dobil sem hotel, večerjo, zajtrk in seveda novo karto jutri zjutraj....

Moram mal prebrat glede odškodnine
smile-1.gif
Ker v bistvu bi moral vzeti dopust za jutri....

PS: Hvala za info.....* talam
 
Nazadnje urejeno:

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
ksz.
Poleti, ko smo leteli iz Grčije je letalo Adrie namesto ob 22h zvečer prišlo po nas ob 9h zjutraj naslednji dan. Vodič nam je svetoval, da si vzamemo sobo in da dobimo strošek povrnjen, pa smo se obrisali pod nosom. Pritožbo so gladko zavrnili zaradi višje sile (udara ptice v letalo).
 

miha013

Fizikalc
20. jul 2007
5.204
0
36
42
lj
za take primere so letalske družbe zavarovane. Če kupec terja letalsko družbo jim ta strošek povrne zavarovalnica.

Grd manever AA
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.237
54
48
Mal sem raziskoval,... če sem pravilno ugotovil sem opravičen do nagrade 125€...... jutri posljem zahtevek na LH...potem bomo pa vidli kako pa kaj,....
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Nazadnje se je to zgodilo pred cca 10 leti, praga.pa se prevoznik je bil CSA. Odpeljali z busom v hotel, in naslednji dan popoldne let naprej.