Zakaj je skoraj nemogoče dobiti TomosAvt.Z PAPIRJI

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.384
363
83
Ljubljana
Iščem za kolega Tomosa Avtomatika, A3 S Ali A3 MS stara šola Letnik 80-94 Da je vozn pa da je z papirji. Na avto.net jih je na KILE ampak tud eden nima paprijev!

Zakaj jih je toliko brez paprijev? Tak ti nič ne pomaga sej ga ne moreš registirati....
Je pa toliko zgodbic ki jih poslušam o papirjih.... O fak...
Najača je bila: Ti bom jaz napisal na papir da sem prvi lastnik in boš registrial brez problema.
smile-1.gif


Ali kdo pozna koga ki prodaja kakega z papriji za razumen denar.... (pod privat seveda)
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.876
113
Js bi rekel da je razlog v tem, da dooolga leta teh čebelic ni bilo potrebno registrirat. Mopedi so menjali lastnike in seveda so se vmes vsi papriji (kaj drugega kot račun verjetno tako sploh ni bilo) izgubili.

Vem da ko sem jaz kupil avtomatika v začetku devetdesetih je bilo to: " 200 mark. Roka. Tu je moped. Čao!". Pravzaprav ga še vedno imam nekje in guess what. Je brez papirjev
smile-1.gif
.

Menda šlo kar brez težav pridobit dokumente za take reči. Kot kaže je treba podat neko izjavo, da si lastnik, pa gre.
Predlagam da greš vprašat na UE.
 
Nazadnje urejeno:

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
kolikor se jaz spomnim, si moral imeti pričo, ki je potrdila da je moped res tvoj, plača se pa vsega skupaj mislim da okoli 100 EUR
nisem sam delal, temveč kolega pred leti, njemu je priča bil prodajalec, od katerega je kupil, spisala sta osnovno pogodbo, napisala gor št. šasije, in to je to...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
to je blo včasih. napisal izjavo da je tvoj in je blo to to. sedaj tega ni več. če ni papirjev ni registracije.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.384
363
83
Ljubljana
Če ni papirjev ne moreš registirrati niti jih ne moreš ppridobiti razn če imaš original račun, oz če je motor srat čez 30 let in ga prijaviš kot starodobnika in plačaš 166 eur za homologacijo in vso proceduro.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.787
113
Tako je.

Tudi sam sem ga pred nekaj leti prodal (avtomatik, letnik 1990, 5.000 km prevoženih) ravno iz tega razloga. Ker so se v 20 letih papirji izgubili in ga ni bilo mogoče registrirat.

Piše se S papirji.
 

B81

22. jul 2007
36.323
10.150
113
Doma imamo 2, l.85 in 89, oba brez papirjev, saj drugega kot račun in "navodila" ni bilo.
 

straddleplanche

Zelenc'
21. maj 2014
8
0
1
To so večinoma stari mopedi, takrat itak ni bilo potrebno registrirati folk pa je vrjetno pometal papirje stran ali založil ali pa je moped zamenjal toliko lastnikov. Kako pa je z registracijo brez papirjev pa nevem, mogoče lahko dokazuješ da je tvoj z kupoprodajno pogodbo ali čem, nevem.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.424
413
83
ksz

Nedolgo tega sem na nekem forumu (motosvet?) zasledil, da je registracija v tovrstnih primerih še vedno mogoča. Če se prav spomnim je avtorju pomagal odvetnik AMZSja(?) in je tudi ponudil nasvete ostalim zainteresiranim. Je pa možno, da je šlo za starodobnika. V glavnem, poanta je bila, da je s precej truda dosegel nekaj, kar po novem *bojda* ni več možno.

Zdej pa Gugla v roke in gasa
smile-1.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.674
5.831
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Doma imamo 2, l.85 in 89, oba brez papirjev, saj drugega kot račun in "navodila" ni bilo.
Saj račun so "papirji".

Za starodobnika imajo hude pogoje, vse mora biti original.

Jaz imam npr doma Pony express puch rog (brez papirjev seveda, prvi lastnik), 2l železni rezervoar za gorivo, ki je drugače nad zadnjim kolesom je prerjavel, sem gor pred motorjem montiral črnega plastičnega od apn6, ko je popustil ventil za dekompresijo na glavi sem dal gor ono od atx-a.Dokler ni bila potrebna registracija sem se z njim seveda vozil, sedaj stoji v kleti.
Ni šans da tole spraviš pod starodobnika.Kje bom sedaj, +40 let po letniku izdelave dobil omenjena dela ?

http://www.avp-rs.si/vozila/primeri-iz-prakse/pridobitev-statusa-starodobnega-vozila
http://www.svamz.com/dokumentacija-za-starodobna-vozila

btw, svam piše da morabiti vozilo staro 30 let, na lpp piše 25 (to je sedaj že zastarel podatek - tako je bilo do do 31. decembra 2013)
http://www.lpp.si/tehnicni-pre...dobitev-statusa
ter glej ta pogoj:
Citat:

Vložnik (lastnik) mora podpisati izjavo, da se vozilo ne bo uporabljalo za vsakodnevne prevoze, ampak predvsem na prireditvah, posebej organiziranih za starodobna vozila.

http://www.amzs.si/starodobna_vozila/default.aspx


Kdor je zamudil prvi rok, ko se je dalo moped spraviti do papirjev z izjavo 2 prič, bo sedaj zelo težko prišel skozi birokratski sistem.
 
Nazadnje urejeno: