Zahodna Amerika nasveti?

hudpire

Zelenc'
21. sep 2010
27
0
1
Lep pozdrav, v februarju planiram dvo ali tro tedenski izlet po zahodni obali zda. Plan imam, da bi potoval dva tedna ali en z avtom in en teden bom pa pri kolegu v San Franciscu. Zamišljeno imam San Francisco - Las Vegas vmest bi šel pogledati grand canyon in hoover dam - Los Angeles in nazaj v San Francisco. Prosil bi malo za nasvete, kje se da dobiti najcenejše letalske karte, kaj bi na poti moral videti, in malo splošnih nasvetov. Malo sem že gledal za kare smer Munchen in San Francisco in nisem prišel pod 900€

Hvala
 

Qshtr

Fizikalc
22. avg 2011
477
79
28
Glede cene karte ne bi znal svetovati, mi pa zgleda cena kr ugodna.

Ostalo tkole na hitro iz rokava:
1. Predvidevam da boš vzel rentacar. Moje izkušnje so, da se veliko bolj splača auto najeti preko ene od nemških agencij in tukaj tudi vse plačaš (drivefti.de, billiger-mietwagen.de, usa-reisen.de), kot rezervacija direktno na mestu prevzema. Priporočam rezervacijo nekaj mesecev prej.
2. Če boš potoval sam, ti bo kar dolgcajt, ker je veliko vožnje. Za spanje si rezerviraj motel sproti kakšen dan prej. Bodi pozoren, da je cena skoraj povsod na sobo, tako, da če vas bo več je strošek nočitve precej nižji. Cene za spanje čez vikend so višje, veliko je odvisno tudi od tega kje spiš recimo v soboto zvečer. V večjih turističnih krajih je rezervacija za spanje pred čez vikend lahko problem, načrtuj spanje za vikend dovolj prej in naredi rezervacijo.
3. V USA se vozi po omejitvah. S policaji se tam ni za zajebavat, če pihneš sledi aretacija in brezplačna nočitev v zaporu. Imajo tudi "open container policy" kar pomeni, da v potniškem prostoru ne sme biti odprte alkoholne pijače (se pravi da tudi kdo drug ne sme piti, ne samo voznik).
4. Vsaj enkrat pet jest v "in-n-out", tudi če glih ne maraš burgerjev. Priporočam tudi katero od samopostrežnih restavracij tipa all-you-can-eat.
5. V Cali se obvezno pelji po highway 1 (ob pacifiški obali od SF do LA). V Californiji priporočam obisk Universal studios (pri LA), Yosemite in Sequoia parka. V SF priporočam Alcatraz, kitajsko četrt, uno vijugasto ulico in bicikliranje čez golden gate (verjetno februarja raje peš). Fajn je tudi Monterey bay aquarium.
6. Las Vegas priporočam med tednom, čez vikend je ful gužva. Če nisi gembler boš verjetno pogledal une vodomete, pa dresirane leve v MGM-u pa sprehod gor in dol po stripu ter druge hotele od znotraj. V glavnem vse je na ene 5 km ob stripu. Če si gembler, ne boš hotel domov (dokler ne zluftaš ves keš). Osebno mi las Vegas ni preveč potegnil, mi je preveč "plastičen", ampak dobro, enkrat ga vidiš, naslednjič se z lahkoto peljem mimo. Grand Canyon - v LV ti veliko agencij ponuja izlet v GC, ampak velika večina te ne bo peljala tja, kjer je res pravi nacionalni park GC, ampak na zahodni rob GC. Če ti bo čas dopuščal priporočam, da se z avto pripelješ v GC in si ga ogledaš iz letala (lahko izbrskam s katerimi sva midva letela, če hočeš). Skywalka priporočam da se izogneš.

7. Priporočam, da si dobro izdelaš načrt poti, razdalje so tam ogromne in te hitro odnese, če ne načrtuješ dovolj dobro.

Če te še kaj zanima, vprašaj.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Glede letalskih kart. Pojdi na momondo.com. Pogledal sem samo na hitro in našel ogromno variant iz Budimpešte do LA pod 500 EUR.
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
avto obvezno avtomatik (pa saj kaj drugega težko dobiš), po San Franciscu s klasičnimi šaltngami ni preveč zabavno.

LP
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.798
113
Avto lahko rezerviraš dan pred odhodom, ne bo nič dražje, rezerviraš pa na nekaj tipa carrentalgroup (ki ti išče po alamo, dollar,.....in drugih tamkajšnjih rentacarih). avto vzemi za cel teden in ga vrni na istem mestu kot si ga dvignil (tako je najceneje). Ja, prelazi se večinoma ne plužijo tako da januarja skok na določeno lokacijo lahko pomeni tudi dvodnevni ovinek.

Tudi sobo lahko rezerviraš sproti, tako nisi vezan na določene kraje vnaprej (plus to da na kraju samem lažje izbiraš, v povprečnih motelih tipa super8, best western,.....se vedno najde plac, če ne tam kot si si zamislil pa 3 milje naprej, več prihraniš s kuponi iz revij, ki jih dobiš tam kot s tem da plačuješ že mesec vnaprej - če sploh kaj). Vnaprej mogoče za prvi ali zadnji dan, pa še to samo če si v večjem mestu.

Plus to da brez kreditne kartice boš v ameriki lačen in bos.

Sicer pa, preberi si stare teme, zahodna obala ZDA je bila že večkrat obdelana do potankosti.
 

Qshtr

Fizikalc
22. avg 2011
477
79
28
Citat:
Uporabnik jello pravi:

Plus to da brez kreditne kartice boš v ameriki lačen in bos.

Bulšit. Keš vzamejo praktično povsod. Mislim, da celo ne smejo zavrniti plačila s kešom.
 

maiko

Pripravnik
25. sep 2011
56
0
6
Ljubljana
Obišči stran
Glej Kayak flights.
Vtipkala sem Venice
8.2.-1.3 Los Angeles Luthansa 536 evra
san Francisco 661 evra

Lahko plačaš z gotovino, kartica je samo garancija. (brez nje ne bo šlo).

Avto pustiš na letališču Benetke.
 

maiko

Pripravnik
25. sep 2011
56
0
6
Ljubljana
Obišči stran
Kot je rekel Potnik je Budimpešta malo cenejša:
za iste datume
San Francisco 466 evra
Los Angeles 470 evra
Kayak flights

Poglej sam, ker če nisi naštelan na prav določene dneve. lahko najdeš morda še boljše kombinacije.
 

hudpire

Zelenc'
21. sep 2010
27
0
1
Sedaj sem določil datum v LA letim 11.2.12 nazaj pa 2.3.12. Iz Budimpešte sem dobil karto za 460€, iskal sem pa na momondo. Sedaj imam tudi plan poti in sicer iz LAja grem z avtobusom v Vegas cena je 25$ in sem premišljeval, da se mi nesplača jemati avta. Nato bom pa iz Vegasa šel v San Francisco in nazaj proti LAju. Na poti nazaj sem pa na letališču v New Yorku 11 ur in sem planiral, da bi šel malo pogledati mesto, če bo čas. Imate kakšen nasvet kaj početi v New Yorku in kaj videti, če imaš 11 ur časa?
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.798
113
Kaj morajo in česa ne smejo je eno. Kako je to v praksi pa nekaj drugega. Avta brez kreditne, ki je na ime šoferja ne moreš najet, brez avta pa v ameriki ne prideš daleč.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.798
113
In kje misliš prihranit? Ker 14 dnevni rantacar je ponavadi cenejši kot recimo 10 dnevni. V LA brez avta nimaš kaj počet. Na javni prevoz pozabi ker v resnici to ni (če je vikend pa sploh ne). Si pogledal kje je letališče, kje spiš in kje štarta bus? Pišem zato ker sem imel isti problem. Priletel recimo v torek, avto pa rezerviran šele v petek. In tiste tri dni se dobesedno nimaš kam dat (ok, greš lahko recimo na kakšen organiziran ogled, ki te pobere pred motelom). In mimogrede za taxi zagoniš več kot če bi imel avto dodatna dva ali tri dni.

Glede NY: Imaš prihod in odhod na istem letališču?
 

hudpire

Zelenc'
21. sep 2010
27
0
1
Ja prihod in odhod je na istem letališču. Ubistvu bom jaz takoj ko pridem v Los Angeles šel v Las Vegas, kjer se dobim s kolegi in bomo tam najeli avto in obletali znamenitosti. Jaz se pa po tednu vrnem v Los Angeles in bom tam pri parih couchsurferjih in po parih dneh bom nadeljeval pot v San Francisco kjer se bom dobil še z enimi kolegi, ki imajo avto. Nakoncu se spet vrnem v Los Angeles kjer imam povratni avijon.
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.129
63
48
123
New Yorka še niso postavili na zahodno obalo
wink-1.gif


@odpiralec teme: bi ti priporočil vse zgoraj naštete narodne parke, ampak se bojim, da pozimi niso ravno dostopni.
 

maiko

Pripravnik
25. sep 2011
56
0
6
Ljubljana
Obišči stran
Hudpire je spraševal za nasvet kaj početi v New Yorku, ko bo tam 11 ur.
Dio-porko si ga iskal na zahodni obali?


Iz Vegasa greš lahko preko Death Valley na Lake Tahoe.
 

hudpire

Zelenc'
21. sep 2010
27
0
1
In kaj se kej dogaja na Lake Tahoe? Drugače pa še kar potrebujem predloge za NY, če je sploh pametno kaj preveč letati okoli, da nebi zamudil leta
smile-1.gif
 

maiko

Pripravnik
25. sep 2011
56
0
6
Ljubljana
Obišči stran
Iz Las Vegasa lahko greš v Death valley (nujno) in ko je prelaz do Yosimito parka zaprt, greš lahko naprej do Lake Tahoe (Reno tudi blizu), nato na Sacramento, Napa valley (vinorodna področja)in San Francisco.
Lake Tahoe je veliko (ogromno alpsko jezero), na meji s Nevado. Neverjetno čista voda, tako ladjice s steklenim dnom plujejo in res se vidi do dna. Kaj imajo , česa tam ni? Neverjetna lepota in aktivnosti cel kup.

New York bi vsekakor moral pogledati iz malo višjega mesta. Empire state building?
Drugače pa sigurno:
Statue of Liberty & Ellis Island
V New Yorku že med manjšim snegom vse zastane, takrat vse vzemi z rezervo.