Z rjo zamašen odtok

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Danes sem se zbudil in v pralnici začifotal
jezen.gif
. Žena je dala zjutraj predno je šla v službo prat perilo in očitno se je zamašil odtok ker je bil umivalnik polhen vode in po tleh vse mokro. Bemti ...
Torej zaviham rokave, navlečem podgano, štrajfiks, žico ... Probam praktično vse mehanske zadeve pa še kar ne potegne. Grem na net in preberem da baje ful pomaga soda bikarbona in čez njo vliješ kis. Tut nič. Mimgrede ko sem kupil sodo sem kupil še coca-colo ker baje tut pomaga sam sem jo vmes spil in tko mi nebi pomagala. No nakoncu nekje še preberem da se da smeti prav fino posesat če imaš tak sesalec ki pač lahko sesa tudi vodo. Probam še to in ven mi je navleklo rjave delce. Pričakoval sem kako kepo nitk, muck, ipd zmešano z čistili in ne vem še s čim vse, ampak rje pa res ne. Nekako imam še v planu v cev porinit pištolo od štrajfiksa in vstvarit pritisk da to "kepo" porinem naprej. Zanimivo pa je da sem ven sesal rjo saj je cev na zidu v katero gre sifon iz umivalnika plastična. Go figure that ... Skratka nekako se mi dozdeva da mi ne ostane nič več drugega kot da probam porin vse skupaj naprej in če še to ne gre mi ostane meni neljubo štemanje
uf-1.gif


Mogoče kak predlog predno se zapodim v nenormalne stroške z menjavo odtočnih cevi
sprasujem se.gif


ŠE SLIKSE RJE:
Tole sem navlekel ven po cca 15min sesanje. Je pa za eno polno žensko pest tega.


Tole pa je nekako največji delček ki sem ga uspel ven potegnit.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.300
62
48
O, je-be-mti. Kje živiš, hiša - stanovanje? Lokacija pralnice, pritličje, klet? Če si v pritličju, kleti ti je lahko od zunaj not zabilo. Ker dvomim, da bi bilo od cevi...
confused-1.gif
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Živimo v hiši. Tole se dogaja v pralnici, ki je v pritličju, hiša pa ni podkletena tako da je to najnižje nadstropje.
Ravnokar sem od štrajfiksa pištolo nabil not in kar lep čas pustil da nabija pritisk pa nič. Ko sem pištolo umaknil od odtočne cevi je od pritiska ki je nastal kontra butnilo za skoraj polhn ajmer vode. Cev ki pride iz stene ven je plastična, kaj je naprej in od kje naprej živ bog nima pojma. Hiša je bila zgrajena 32 let nazaj in potem sta jo pred cca 20 leti kupila oče in mama moje žene. Sedaj ževimo v hiši samo še midva z ženo in hčerka. Žal nimam koga vprašat če so kaj renovirali in kakšne so cevi. Lahko samo vedežujem tako da ne vem če si upam not zlivat kako kislino da ne naredim še večjega sranja.
Kako in od kje bi mi pa od zunaj not nabilo rjo in še to samo v ta prostor? Vsepovsod drugje po hiši voda lepo teče.
 

maremm

Pripravnik
26. dec 2010
357
0
16
Litoželezne cevi, meni je odtok iz greznice tudi čisto požrlo in zabilo. Ni pomagalo drugo, kot izkopati in zamenjati cev.
 

maremm

Pripravnik
26. dec 2010
357
0
16
Moj foter je tudi gradil kakih 30 let nazaj, takrat je stlačil notri pač kar je dobil, in so bile pri odtoku iz greznice litoželezne, katere je čisto požrlo in zabilo z rjo. Tako je bilo pri meni, mogoče je pa pri tebi kakšen drugi vzrok. Ne vem, mogoče bi prej dal pregledati cev s kakšno kamero?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
ta odtok ki je zamasen, gre vanj samo odtok od pralnega stroja ali je to odtok od cele hise?

ko sem cistil 20 let star 100 litrski bojler sem v njem najdu podobne luske rje. samo ne vem, kako bi zadeva prisla v odtok glede na to, da bi se rja ustavila na perlatorju od pipe ...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
ZA moje pojme ta rja prihaja prek vodovodnih cevi mimo pr. stroja (ima cev pr. stroja kako sito?...če ja, potem ni to to, če nima pa zna bit ravno to.

Si probal z zajlo v cev da vsaj ugotoviš kje cca. je zamašek?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
si imel kaksne stare prerjavene pralne stroje? ceprav bi take delce moral ustavit sito pred crpalko.
Imas na filtru pred crpalko kaj rjavice?

Tudi sam imam tako hiso kot ti s tako zgodovino. Sicer lahko se prodajalca za rokav pocukam, ampak on je v casu gradnje se iz enega v drugega skalal.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Lokos pravi:
Litoželezne odtočne cevi v hiši
confused-1.gif
?

litoželezne cevi (gus ) so se montirale v hiše in bloke leta nazaj
shocked-1.gif

montirali smo samo vertikale drugo je bil svinec
problem je da se na gusu prime vsa svinjarija in jo je težko očistiti
cry12bpy.gif

svinec pa zaradi kemikalij ki jih sedaj vlivamo v odtoke počasi razpada postane porozen skratka izgine in ga ni več (moje izkušnje ko popravljam odtočne cevi ki so dotrajane ) včasih ostane samo betonska lupina ker so vse svinčene cevi zalili z betonom.
gus ne razpade tako hitro drži dolgo let trba ga je po letih očistiti
grin1.gif

so za to stručkoti ki to naredijo z pripravami za čiščenje odtokov.
da bi ti prišlo to od rje ki je v vodovodni napeljavi kot je zapisal @vincent ne drži saj bi ti prej zamašilo vse vodovodne cevi,pipe in vse mašine ki jih imaš prilkoplene na vodo
res pa je da ti pride po vodovodnih ceveh pesek in še kaka druga nesnaga ,pomagajo pa razni filtri ki jih montiraš pred porabniki ( najbolje v kleti kjer ti pride vodovod v bajto za vodomerjem .

pozdrav.gif

shocked-1.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Lokos pravi:
Danes sem se zbudil in v pralnici začifotal
jezen.gif
. Žena je dala zjutraj predno je šla v službo prat perilo in očitno se je zamašil odtok ker je bil umivalnik polhen vode in po tleh vse mokro. Bemti ...
Torej zaviham rokave, navlečem podgano, štrajfiks, žico ... Probam praktično vse mehanske zadeve pa še kar ne potegne. Grem na net in preberem da baje ful pomaga soda bikarbona in čez njo vliješ kis. Tut nič. Mimgrede ko sem kupil sodo sem kupil še coca-colo ker baje tut pomaga sam sem jo vmes spil in tko mi nebi pomagala. No nakoncu nekje še preberem da se da smeti prav fino posesat če imaš tak sesalec ki pač lahko sesa tudi vodo. Probam še to in ven mi je navleklo rjave delce. Pričakoval sem kako kepo nitk, muck, ipd zmešano z čistili in ne vem še s čim vse, ampak rje pa res ne. Nekako imam še v planu v cev porinit pištolo od štrajfiksa in vstvarit pritisk da to "kepo" porinem naprej. Zanimivo pa je da sem ven sesal rjo saj je cev na zidu v katero gre sifon iz umivalnika plastična. Go figure that ... Skratka nekako se mi dozdeva da mi ne ostane nič več drugega kot da probam porin vse skupaj naprej in če še to ne gre mi ostane meni neljubo štemanje
uf-1.gif


Mogoče kak predlog predno se zapodim v nenormalne stroške z menjavo odtočnih cevi
sprasujem se.gif


ŠE SLIKSE RJE:
Tole sem navlekel ven po cca 15min sesanje. Je pa za eno polno žensko pest tega.


Tole pa je nekako največji delček ki sem ga uspel ven potegnit.

lepo pokliči mojstra ža čiščenje odtokov pa ne tiste ki ti to perejo z vodo pod pritiskom ampak tisre ki to delajo z zajlami.
ne vem od kod si v MB ga poznam je pravi stručnjak za to meni pri strankah očisti vse ko ga naročim dela pa kvalitetno

pozdrav.gif
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Evo stručko je zapustil moj dom in opravil vse v trenu oka brez smetenja in packanja. Odtok deluje kot še nikoli prej. Preveril je še s kamero vse odtoke v okolici zamašenega in bil res poceni. Hvala vsem za nasvete ampak včasih pšomaga le strokovnjak. Ne vem točno kako je tukaj s pravili ampak tip me je že 3x rešel in je res vreden hvale. Če bo kdo kdaj nucal naj se obrne na H2O 2000. Če sem kršil pravila z reklamo se posipam s pepelom admina pa prosim da brišea li pa me opozori pa bom sam.

LP in še enkrat hvala vsem
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Baje so krive litoželezne cevi. Se pač luščjo, od zotraj ratajo posledično še "hrapave" in ker je na to omrežje priklopljen pralni stroj se potem gor obesijo še nitke in ostanki detergenta ter nastane zamašek :/. Jep, cel žur. Kej več pa nebi vedu povedat.