Xiaomi Mi home - neodzivna avtomatizacija

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Imam Xiaomi Mi smart home hub, Tempetature&humidity monitor 2 in Mi smart power vtikač. Nastavil sem avtomatizacijo: ko je vlaga nižja od določene stopnje, se naj vklopi pametni vtikač.

Stvar v praksi ne funkcionira, kot bi želel - vtikač se sploh ne vklopi oz. izklopi, ko bi se moral ali pa se odzove z zelo dolgo zakasnitvijo. Je težava v neodzivnosti kitajskih serverjev? Imam občutek, da že sama aplikacija Xiaomi home dela preveč počasi - ko v aplikaciji kliknem na Temperature senzor, se vedno najprej izpiše "Monitor not connected", potem pa se včasih temperatura in vlaga po nekem času prikažeta, spet drugič sploh ne. Kot lokacijo imam nastavljeno China mainland. Vse naprave so v istem prostoru, max 2 metra narazen.

Ima kdo kaj (podobnih) izkušenj z Mi home? Morda kake težave v zadnjem času?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
U, tole se dobro sliši!
Se pravi namestim novo aplikacijo, v njej izberem Slovenijo in potem na novo dodam naprave?
Hvala!
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Ja, naprave je potrebno ponovno dodati. Problem je edino, če naprava obstaja samo za kitajski trg, v tem primeru preko te aplikacije ne bo delovalo. Ni pa nujno, da bo to rešilo tvoje probleme, mogoče je problem (še) kje drugje.
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Ta tvoja apk ne namesti nove aplikacije, ampak updata obstoječo Xiaomi home? Ali bi moral staro prej odstraniti?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Jaz imam tudi na uradnem Xiaomi appu izbrano Slo regijo oziroma sem switchnil enkrat vmes, ko so podprli vse senzorje, ki jih imam. Še boljša opcija je po mojem, če zintegriraš v kak Home Assistant in si tam nastaviš avtomatizacije, ki potem laufajo čisto offline.
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Poskusil na drugem telefonu, naredil fresh instal z apk-jem, in je tam instaliralo ok.
Tudi vse naprave mi je prepoznalo in dodalo na lokaciji Slovenija. Avtomatičen vklop vtikača pa še vedno ne dela.
Iščem naprej.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
...ali pa obupaš nad xiaomi home in se prestaviš na Tuya hub in aplikacijo, ki dela vrhunsko, z vsemi xiaomi , Sonoff in ostalimi ziljon kitajskimi senzorji. Imam postavljeno cca 1 leto, nikoli padlo dol, nikoli potrebno restartat hub. Že trkam.... Trenutno je Tuya ekosistem res najboljša varianta.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Imam Xiaomi Mi smart home hub, Temperature & humidity monitor 2 in Mi smart power vtikač. Nastavil sem avtomatizacijo: ko je vlaga nižja od določene stopnje, se naj vklopi pametni vtikač.
Imam 3x T&H Monitor 2, namesto pametnega stikala pa kar Xiaomi Smartmi Evaporation Air Humidifier (EU).
Zaradi EU modela vlažilca imam vse na EU serverjih - iz nekega razloga mi je le nemška regija zaznala vlažilec (SLO ni delovala). Skratka vse dodano preko nemške regije, ampak avtomatika ne deluje in mi tudi nikoli ni. Glede na brskanje po spletu imajo tudi ostali precej težav z avtomatizacijo vlažilca v EU. Pač en velik kitajski joke, kjer obljubljajo precej, realnost pa pač ni takšna. Je pa res, da je bilo ugodno glede na konkurenčne ponudbe vlažilcev in nimam kaj grdega za porečt preko strojnih komponent.
Je pa zanimivo, da ima vlažilec možnost delovanja kot bluetooth internet bridge (BLE bridge) - podprte bluetooth naprave se povežejo z vlažilcem le ta pa potem preko vgrajenega wifija omogoči BT napravam oddaljen dostop. Če grem v Mi Home appu v BLE bridge, mi vlažilca nikoli ne najde (čeprav bi ga moralo), pa vendar lahko izven doma vedno preverim temperaturo in vlago v prostorih. Se pravi zadeva deluje kot BLE bridge, le app mi tega ne pokaže.

Pri T&H 2 prikazu v Mi Home appu bi rekel da potrebuje zadeva več časa za odčitanje zaradi varčne BT povezave.
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Kot omenjeno, sem na drugi telefon naredil fresh instal vevs aplikacije in izbral SLO, potem pa za test še GER lokacijo.
Razlika v odzivnosti in hitrosti delovanja aplikacije je ogromna - vse naprave so bile dodane v prvo, nobenih timeoutov ipd. Ko kliknem na T&H senzor, je podatek takoj prikazan - prej je bilo vedno Not connected to monitor in potem čakanje, da se poveže (če se) in odčita podatek s senzorja.
Avtomatika (se pravi vklop/izklop power pluga, ko je dosežena določena stopnja vlage) je pa še vedno zelo počasna. Prejle testiral: power plug se je vklopil po 5 oz. 8 minutah po tistem, ko je bil dosežen nastavljen parameter.
Glede na to, da rabim hitro odzivnost vklopa/izklopa power pluga, bom iskal še kako drugo možnost.
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
...ali pa obupaš nad xiaomi home in se prestaviš na Tuya hub in aplikacijo, ki dela vrhunsko, z vsemi xiaomi , Sonoff in ostalimi ziljon kitajskimi senzorji. Imam postavljeno cca 1 leto, nikoli padlo dol, nikoli potrebno restartat hub. Že trkam.... Trenutno je Tuya ekosistem res najboljša varianta.

Kateri Tuya hub pa imaš? Torej lahko nanj dodajaš tudi xiaomi zigbee senzorje?
 

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Xiaomi CN verzija dela s kitajskimi cloud serverji in zato je vse precej počasi odzivno.

Jaz sem sicer rešil tako, da sem hub povezal z Domoticz-om, ki teče na domačem linux serverju.
Odziv na ukaze je sedaj v trenutku, res pa ni domoticz IOS aplikacija tako fancy, kot tista od Xiaomija.

Pa statični IP potrebuješ doma, da lahko upravljaš z aplikacijo na daljavo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ta ruska vevs mod aplikacije Mi home je res super. Nastavil sem na slovensko regijo in odziv je res trenuten. Prej je včasih trajalo vsaj pol minute, da je prikazalo podatke, včasih jih pa sploh ni.
 

bob11

Zelenc'
3. apr 2022
23
0
1
Pozdravljeni.

Po hiši imam Xiaomi senzorje temp. in vlažnosti, ki se na tel. povežejo preko Bluetootha, kar pomeni da npr. v zgornjem nadstropju ne morem pogledati, koliko je temp. spodaj, ker BT seveda ne lovi. A če dodam nek Tuya Hub oz. Gateway, potem bo to delovalo, preko WiFija? Bi pa rad spremljal tudi zunanjo temp...?