Xiaomi kamera

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Imam to kamero na linku spodaj...

Danes sem jo zmontiral in sedaj imam težavo, da je malo vetra in megla in mi skos zaznava gibanje* in tako dobivam skos obvestila...
Jasno mi je, da lahko izklopim, izberem druge nastavitve... samo potem se izgubi pomen varnostno nadzorne kamere... Bistvo mi je, da mi zazna dostavljalce in seveda nepridiprave.

*ni nobenega drevesa ali kaj podobnega v dosegu. Bolj zgleda, kot da je 100 mušic na kupu. Kar jih pa sedaj pri -2 sigurno ni ;) Sem šel prov gledat kaj se dogaja.


Pa tudi neke nastavitve želi popravljat pa mi javlja "could't set, try again" sliko v živo pa vidim. povezava je sigurno dovolj dobra.

Ima kdo izkušnje? Se da kako rešit? Ker drugače bi jo najraje nazaj poslal.

 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Izklopi IR ledice ker dostavljalci itak ne dostavljajo ponoči;)
Drugače se vse poceni kamere obnašajo podobno v megli-false alarmi so neizbežni.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Izklopi IR ledice ker dostavljalci itak ne dostavljajo ponoči;)
Drugače se vse poceni kamere obnašajo podobno v megli-false alarmi so neizbežni.
sem omenil tudi nepridiprave ;)
po restartu (iz elektrike off/on) sem spremenil občutljivost na low. je boljše.
Zato sem kupil xiaomi, ker ni ravno nek random pocen kitajc in sem upal na mal boljše delovanje...


Kaj je potem preverjeno dobro?

Pri tem xiaomi mi je všeč, ker ne rabim huba, ker snema na kartico, vse kamere v enem appu, video gre direkt s kamere na telefon in ne preko kitajskih serverjev. če bi ta delala tak kot treba bi še 2 kupil. tako pa bolj zgleda, da bom to vrnil...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Jaz imam od Reolinka kamere in nekateri novejši modeli imajo AI za zaznavanje oseb in vozil. Žal trenutno take še nobene nimam doma, da bi vedel povedati v praksi kako se obnesejo, lahko pa poskusiš malo pogledati na Youtube, če je kdo testiral. Je pa seveda čisto drugi cenovni razred.


 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Evo sem se sam nabavil Reolink rlc-410W https://m.reolink.com/product/rlc-4...dTqB0h7PW0ZXIcbgnADDKsMH-IIX26CRoCaM4QAvD_BwE

Vendar sem tudi nad to razocaran...
Kvaliteta ohisja je top, kovinsko, tesnila...

Kljub 2 antenam ni signal ravno najboljsi, ampak deluje stabilno!
Zaznavanje gibanja pa zazna vse povprek... piha veter in premika oblake pa jo moti ko se sonce malo skrije pa pokaze nazaj. Ponoci z IR ga vsaka musica zmoti. Clovek je pa tako prezgan, da dobesedno sam sebe ne prepoznas.
Se da vse to nastavit, da imas minimalno laznih alarmov, samo mi je cudno, da to ne deluje bolj avtomatsko.
Razmisljam, da IR izklopim in pod kamero namontiram led reflektor s senzorjem, in ko senzor zazna gibanje, se prizge, jaz pa dobim barvno sliko osebe, ki se jo morda celo da prepoznat.

Sedaj pa 2 stvari, ki me najbolj motita;
- ne morem dostopat do videov, ko sem na mobilnem signalu???
- predvajanje posnetkov je zelooo pocasno. Ali predvajanje poteka preko kakih streznikov?? Ker na xiaomi je to delovalo perfektno.
Pa tudi nekam velik gigabajtov sem pokuril (imam mobilni net doma), kot da tudi ko sem na istem wifi omrezju kot kamera, gre to se vedno preko nekih streznikov??
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Si se malo preuranil, trenutno je sicer zmanjkalo zaloge, a bi bilo bolje, če bi vzel 510A ampak bi moral potegniti kabel. Tista prepoznava ljudi in avtomobile, poslednično se lažni alarmi zmanjšajo na minimum. Ta 410 pa za opozarjanje na gibanje preko alarma ni ravno uporabna, ker res snema za vsak prah, ko leti po zraku, ali pa se slučajno malo stemni zaradi oblaka in podobno. Sicer se da z nastavitvijo učinkovitosti malo omiliti zadevo, potem ti pa pajek mrežo čez naredi :)

Signal na WiFi bo boljši, če boš dodal kakšno dostopno točko, WiFi pač ni najbolj za take stvari.

Kamero posodobi na zadnji firmware, morda bo kaj bolje.

Kar se tiče mobilnega signala za dostop do posnetkov pa jaz rešujem zadevo preko VPN domov, takrat dela razmeroma dobro. Morda bi moral tudi omogočiti UPNP, ne vem natančno, ker se kamere povezujejo preko tega njihovega UID, da pridejo čez požane zide in morda zadeva ne dela dobro za dvojnim NATom na telefonu. Bom malo potestiral, ko bom imel več časa, če je kaj bolje, če jim odprem porte v požarnem zidu.

Ko si na istem omrežju gre po moje kar lokalno vse skupaj.

Sam imam sicer 4 x 410 in eno C1 pro, vse napajam s POE stikalom, enkrat letos pa še pride nekaj modelov z detekcijo ljudi in avtov, da se znebim lažnih alarmov, ter timelapsom. Nekje sredi leta naj bi prispela tudi E1 outdoor, ki bo PTZ s 5 Mp in prepoznavo oseb, mislim pa, da bo imela tudi sledenje osebam ter prave diode za osvetlitev, ne IR.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Hvala, da si se razpisal. Čakam lahko potem celo živiljenje na boljšo ;)
Če se bo ta izkazala, je še vedno prostor za še kakšno ;)
Zanimajo me pa izključno wifi verzije.

Samo to, da ogled od zunaj (niti s sluzbenga wifi-ja) ne dela avtomatsko, je pa fail totalni. Pa to je point kamere in aplikacije.
Nisem še imel časa po modemu čarat, samo sem zelo skeptičen... Dyndns in no-ip sta pa plačljivi storitvi... xiaomi je ta del imel vrhunsko rešeno.
Upnp na kameri sem vklopil, sem se moral na njo povezat preko browserja na pc-ju. Zanimivo, da ima tam se vec funkcij.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Največ funkcij in najenostavnejše upravljanje je direktno v aplikaciji na računalniku (imajo namenski program).

Ne vem kje je fora počasnejšega predvajanja posnetkov, v nastavitvah aplikacije na telefonu imaš tudi nekaj opcij glede strežnikov, ki jih uporablja.

Sicer pa sem sedaj preveril in mi odpira video preko mobilnega signala. Tako sliko v živo kot tudi posnetke. Je pa res zadeva slabše odzivna naprav WiFiju ali VPNu domov. Če imaš samo modem bo bolj tažka z VPN domov, lahko pa, če slučajno imaš pokoristiš tudi kakšen star RPI in daš na njega PIVPN z Wireguard VPNom. Rabiš pa seveda statični ip za te reči.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Programa za pc si še nisem naložil. Povezal sem se preko IP-ja, pa je že tam malo več funkcij.

Ne morem se povezat na modem (pozabil kako), ker ga imam v nekem bridge modu, da bi se lahko igral z ip-ji.
Ni mi jasno kako drugače dela reolink od xiaomi-ja, ker tist je bilo pa res samo plug&play. In drugače mi internet in lokalna mreža delata normalno.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Hmm, sedaj je bilo nekaj čudnega...
Dobim obvestilo, da je zaznala gibanje (res je bilo), za foro odprem in dela :oops1: (v službi na wifi)
Ugasnem wifi, probam preko 4G ne dela. Vklopim wifi nazaj, ne dela:sprasujemse::jok:
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
ok, vidim, da je imilab "mi ecosystem company"...
glede na moje izkušnje, naroči tam, kjer lahko enostavno vrneš:)