WRT54GL DD-WRT - wireless connection prekinja

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Router je Linksys WRT54GL, ki ima firmware DD-WRT v23 SP2. Na router imam povezan en wireless laptop (WinXp Pro) na kateremu se občasno zgodi, da izgubi povezavo. Če naredim "repair connection" potem popravi povezavo in deluje normalno vsaj kakšne pol ure ... no včasih tudi dve uri ali pa samo 15 min. Na WRT54GL je priključen tudi desktop PC na kateremu povezava vedno deluje tako, da očitno pade samo WLAN. V tistem log-u, ki je na routerju piše samo, da je povezava z laptopom ponovno vzpostavljena. Kako bi preveril zakaj povezava pade? Lahko še kakšen log pogledam!?
Isti PC na routerju Asus WL 500g Deluxe deluje brez težav in na njemu nikoli ne pade povezava.
confused-1.gif


Kakšen predlog?
17758-icon_confused.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Preveri power saving na laptopu (lastnosti WLAN kartice).
Pa menjaj priloženi program za WLAN s tistim od Windows.
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Samo točno ta prenosnik dela brez prekinjanja na routerju Asus WL-500g Deluxe (Oleg software) tako, da mi je nekako router bolj sumljiv. Sedaj pa kako ugotovit zakaj ga dol vrže!?
17758-icon_confused.gif

Vrsta enkripcije je pa na obeh enaka.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
Kakšna pa je razlika med original softverom, ki je že ob nakupu na WRT54GL ali pa tomato softwer-om?
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Nimam tega routerja tak da ne vem. Kaj če bi malo poguglal, ha?!? Se boš še kaj naučil.

Če verjameš ali ne je bila to prva zadeva, ki sem jo poskusil! Mislil sem kako bi lahko prišel do kakšnih sporočil zakaj ga dol vrže.
smirk-1.gif
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.314
144
63
Citat:
Uporabnik Torque_monster pravi:
Router je Linksys WRT54GL, ki ima firmware DD-WRT v23 SP2. Na router imam povezan en wireless laptop (WinXp Pro) na kateremu se občasno zgodi, da izgubi povezavo. Če naredim "repair connection" potem popravi povezavo in deluje normalno vsaj kakšne pol ure ... no včasih tudi dve uri ali pa samo 15 min. Na WRT54GL je priključen tudi desktop PC na kateremu povezava vedno deluje tako, da očitno pade samo WLAN. V tistem log-u, ki je na routerju piše samo, da je povezava z laptopom ponovno vzpostavljena. Kako bi preveril zakaj povezava pade? Lahko še kakšen log pogledam!?
Isti PC na routerju Asus WL 500g Deluxe deluje brez težav in na njemu nikoli ne pade povezava.
confused-1.gif


Kakšen predlog?
17758-icon_confused.gif

Afaik je stabilna verzija 22.2.2007, če imaš verzijo 27.7.2007 (po spominu ta datum), potem je to to. Samo naredi nadgradnjo (dolgradnjo) na starejšo verzijo...

Jernej
 

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
smem se jaz primakniti zelo podoben problem?
In sicer imam router Linksys WRT54GS na njem pa mini verzijo DD WRT5.. in se zgodi na case da moram router resetirati, ker preprosto ni odziva... prikljucenega imam pa na Siolovo skatlo od modrega paketa za ADSL...

torej sem povezan preko nokie E51i in deluje normalno, cez nekaj casa proskusim ponovno - mi signal sicer najde, a potem ko poskusam odpreti kako stran jo isce v nedogled...

kaj bi lahko bil problem ???

p.s.
varnostne nastavitve so vse izklopljene...
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.263
791
113
moje izkušnje: imel do sedaj v štirih letih dva taka modema in oba sta crknila. prvi je deloval tri leta in kmalu se je zaečlo pojavljati težave. ethernet je delovalal, wifi pa je skoz neki vn metal. lahko sm pingu router, na net pa nism mogu. no v roku pol leta je dokončno crknu wan port. dobil novega. drugi pa ni delal že ko sem ga iz škatle vzel.

lp
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.538
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
moje izkušnje: imel do sedaj v štirih letih dva taka modema in oba sta crknila. prvi je deloval tri leta in kmalu se je zaečlo pojavljati težave. ethernet je delovalal, wifi pa je skoz neki vn metal. lahko sm pingu router, na net pa nism mogu. no v roku pol leta je dokončno crknu wan port. dobil novega. drugi pa ni delal že ko sem ga iz škatle vzel.
lp

No pa da še jst pristavim piskerček....

Sem jih zmontiral 10+ in vsi delujejo odlčno. Težava pa se mi je začela pojavljati na domačem, prav ta vikend... Konstantno prekinja wifi povezavo. Firmware pa je originalni.... bom poizkusil zamenjati ga, pa potem poročam kaj in kako!
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.479
5.663
113
Jaz imam doma Linsksysa wrt45gl z DD-WRTv24. Na mojmu notbooku z intelovo kartico dela brez napak in prekinjanja. V spodnjem štoku pa imam PC z Netgearovo USB-WIFI kartico. Tam pa zajebava, čeprav je signal odličen. Enkrat na uro pade konekcija. Če jo ponovno spostavim pa zopet dela. Tako da sumim izmenjavo ključev pri WPA2 enkripciji. Bom moral enkripcijo zmanjšat na WEP ali samo WPA.

Imam pa pri kolegu SMC-jevo pcmica kartico in originalni software kaže rdeč ekran in pravi da povezava ni vzpostavljena, čeprav je in internet dela. Tako da imajo vsaka kartica svojo foro in nedodelan software.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.479
5.663
113
Malo off topic.

Uporabniki Tomatota, povejte mi nekaj:

- ali ima ta firmware možnost šasovnega izklapljanja wirelessa?
- ali ima možnost nastavitve oddajne moči?

Kar edino kar mi je všeč na njem je Qos. na DD-wrt ju nisem uspešno nastavil prioritet.