Wolt in ostali dostava hrane

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
Občasno uporabim Wolt za dostavo hrane. Odvisno od lokacije, zaračunajo 2€ ali več evrov za storitev dostave. Kolikor razumem, imajo dostavljalci od tega nekaj plačano, da se jim splača gonit po celemu mestu. Ne vem pa koliko dobijo. Verjetno je tudi pri drugih aplikacijah/storitvah te vrste podobno.

Ali je mišljeno, da dostavljalcu daš kaj napitnine? Ker če dobijo od Wolta samo nek drobiž, potem je verjetno mišljeno, da jim še kaj primaknem. Kaj pa takrat, ko Wolt oglašuje akcijo z brezplačno dostavo? A takrat sploh dobijo kaj plačano? A takrat tiste 2€, ki bi jih sicer dobil Wolt, dam direktno dostavljalcu?

Kako delate/razmišljate drugi?

(Na tole razmišljanje me je spodbudil tale članek, ki omenja napitnino: https://www.dnevnik.si/1042936382)
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Jaz sem slišal, da vse kar je postavka dostava ostane kurirju, wolt pa dobi s strani ponudnika hrane določen procent od naročila. Je pa to rekla kazala.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Dostavljalci so placani glede na tri parametre:
- fiksno na vsako stranko
- glede na cas (koliko ur delajo)
- glede na razdaljo (kilometre ki jih prevozijo)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Nisi razumel, po vseh treh parametrih so placani. Torej za vsak kilometer dobijo denar, za vsako uro in pa vsako stranko. Sestevajo se te tri postavke
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
Nisi razumel, po vseh treh parametrih so placani. Torej za vsak kilometer dobijo denar, za vsako uro in pa vsako stranko. Sestevajo se te tri postavke

Seveda sem....

Ampak če dva opravita enako pot in enako število strank, bi tisti, ki hutreje brca dobil nižje plačilo za enako opravljeno delo... Ti kot naročnik dobiš pa malo bolj mrzlo hrano....
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Ne. Ce dela 20-23 oba dobita placilo po uri. Ce preseze 2 stranki na uro je placan po stranki, hkrati pa je placan za vse kilometre nad doloceno razdaljo
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Seveda sem....

Ampak če dva opravita enako pot in enako število strank, bi tisti, ki hutreje brca dobil nižje plačilo za enako opravljeno delo... Ti kot naročnik dobiš pa malo bolj mrzlo hrano....
Nisi razumel....placilo po casu se izracunava na termin ko si “na voljo” in ne za cas ko dostavljas. V nasprotnem primeru bi ti seveda imel prav ampak ni tako
 

Hribr

Zelenc'
5. nov 2020
7
0
1
Kvaliteta Ehrane se bo očitno izboljšala. Vsaj tako kaže, odkar jo je prevzel GLOVO...ponujajo namreč precej radodarne bonuse.

Podarjajo promo kode za 15€ za naročila hrane in ostalih dobrin prek ponudnika GLOVO – bivša Ehrana. Veljavno za prva 3 naročila...še širša ponudba in bolj konkurenčne cene.



Promo koda: YCT59C9



Ali pa kar link:




Brezplačna aplikacija
, ki vam omogoča hitro in popolnoma enostavno naročanje hrane pri najrazličnejših restavracijah. Imajo številne akcije: brezplačna dostava hrane, weekend popusti, itd.



Napram WOLT-u tudi precej cenejša dostava – brezplačno v radiju 2-4 km.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.944
3.234
113
Kvaliteta Ehrane se bo očitno izboljšala...ponujajo namreč precej radodarne bonuse.
Bere se kot da bodo samo in zgolj zaradi radodarnega bonusa za kupce (ob prvih treh nakupih preko brezplačne aplikacije... s katero lahko plačaš) imeli naročeni bureki 30%, na picah bodo namesto mercator sira uporabili bivoljo mocarelo in surimi bodo vsem s 15€ kodo očitno zamenjali za pravega jastoga.
 
Nazadnje urejeno:

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Sem se par mesecev nazaj menil z dostavljalcem od ehrane.
Pravi, da je najboljša služba kadarkoli jih je kdaj imel. Na običajen mesec (če dela cel mesec) dobi okoli 3k eur, če se potrudi in naredi kako naduro, pa lahko z bonusi pride do 4k eur.
So pa vsi preko spja. Kako pa bo sedaj, ko so jo prodali, pa samo španci vedo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
ja, baje se da kar dober denar zasluzit...

dokler jih ne bo prevec...

ja pa trenutno v razcvetu tale dejavnost. ce delavec zasluzi 3k, kok sele lastnik...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
ja, baje se da kar dober denar zasluzit...

dokler jih ne bo prevec...

ja pa trenutno v razcvetu tale dejavnost. ce delavec zasluzi 3k, kok sele lastnik...
Lastnik vprasanje ce kaj ze zasluzi. Tudi za wolt ne vem ali je ze profitabilen. To niso neke podjetniske zgodbe ampak startupi z neko idejo v katero so verjeli (in se verjamejo) investitorji, ki so not butnili cel kup denarja in zdej pac rata al pa ne. Vecini ne
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Sem se par mesecev nazaj menil z dostavljalcem od ehrane.
Pravi, da je najboljša služba kadarkoli jih je kdaj imel. Na običajen mesec (če dela cel mesec) dobi okoli 3k eur, če se potrudi in naredi kako naduro, pa lahko z bonusi pride do 4k eur.
So pa vsi preko spja. Kako pa bo sedaj, ko so jo prodali, pa samo španci vedo.
Tole se mi pa zdi pa malo za lase privleceno. Se brutto zneski se mi zdijo lepi. Ponavadi pa se pogovarjamo o netto plačah.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Lahko je povsem realno, gre pa za bruto znesek imho. Je zadnjic en od wolta objavil osebni rekord - v 12 urah 66 dostav in 251 eur zasluzenih
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka in Hanzi