Windows XP šteka

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Kolega si je zamislil, da mu na novemu Dell Vostro (mislim, da a860) Windows Vista ne ugaja in si je zaželel Windows XP. Na njegovo željo sem mu XP-je inštaliral, zdaj me pa čudi, da Windows počasi dela, šteka, zamrzuje ... V glavnem na dual-core sistemu dela preveč čudno počasi.
wink-1.gif
Kaj je možnost, da je laptop že prestar za XP-je, je finta v driverjih (sem poinštaliral nekaj driverjev z original cdja)??
 

kloko

Pripravnik
22. avg 2007
176
0
16
Mozna razlaga je, da nisi instaliral vseh driverjev ali uporaba piratiziranega instalacijskega CDja z integrirano nesnago.

L.p., Kloko
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Da nisi pozabil instalirat driverje za chipset? Nekateri kompi potem delajo ko 386-tke. Včasih tudi zaradi napačnega driverja za grafično. Pri HP laptopu je delalo za k... z driverji iz XP CD-ja, sem moral iz HP-jeve strani potegnit driverje in instalirat, čeprav so bili starejši.
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
pomojem so krivi driverji za grafično (jih nisi inštaliral ali pa si napačne). z everestom poglej katero grafično ima in potem z neta potegni dol gonilnike
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Odvisno , kaj dela počasi.
Disk ?
Grafika ?
CPU ?


Najbrž res grafika, ker:
- se to pogosto zgodi
- se najbolj opazi
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Mnja, tale laptop in njegova podpora ima cel kup težav z driverji za XP. Grafično sem mu uspel porihtat, tako da zadeva zdaj lepše deluje. Se vam zahvaljujem za potrditev mojih domnev!

Naslednjič se bom pa raje prej pozanimal pri distributerju, kako in kaj z driverji ter podporo.
smile-1.gif