Windows 7 USB stick

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.661
29
48
58
Horjul
Rad bi ustvaril zgoraj omenjeni USB ključek. Imam Win 7 USB stick edition, pa ga po priloženih navodilih ne uspe namestit na USB. Delal sem po tem postopku: WIN 7 USB
Kolegov HP je zopet crknil, ustavi se na začetnem logu od HP-ja in nekaj melje tista urca, potem pa nastane samo črn ekran in konec, lučka za disk pa dela na polno. Poskušal sem z Recovery (F11) pa je enako (urca dela nekaj časa, potem pa izgine in črn ekran). Zadnjič sem prišel tolk daleč da sem mu lahko zbrisal vse programe in dokumente, postavil na novo, sedaj pa ne pridem več tako daleč. Naredil sem diagnostiko s HP-jevim internim programom in kaže težave na trdi disk, in zato bi rad preko tega ključa pregled. Al je bolje, da vzamem ven disk in ga priključim na moj računalnik in tako iščem težave?
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.661
29
48
58
Horjul
Windowsov ne bi menjal, ker ma original 8.1 gor. V bios lahko pridem, naštimam zaporedje bootanja (UEFI), vendar ko potem pritisnem za spremembo bootanja (F9) imam na razpolago samo Os boot manager in Boot from EFI file.
 
Nazadnje urejeno:

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.661
29
48
58
Horjul
Hdd je še na 45%, torej disk ni kriv oz. zanič. Sicer ima nekaj napak ampak niso kritične, vsaj tako pravi HD Sentinel.
Do recovery particije pridem z drugim PC-jem, kako lahko to uporabim za recovery dotičnega prenosnika, ker mi ne ponuja bootanja iz zunanjih virov?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.163
486
83
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Zakaj se zajebavate z rufus in mstool, saj so pa zunanji pekači že tako smešno poceni, da si ga nabaviš in normalno inštaliraš iz dvd-ja.

Ker je inštall z usb-ja dosti hitrejši, sploh če imaš ssd in usb 3.0.


45% zdravje pomeni da crkuje, če ima slabe sektorje bi ga uporabljal le še za shrambo nepomembnih stvari (filmov z neta, karkoli za kar ti ne bo žal če izgubiš...)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.947
5.628
113
Citat:
Uporabnik Leon2007 pravi:
Windowsov ne bi menjal, ker ma original 8.1 gor. V bios lahko pridem, naštimam zaporedje bootanja (UEFI), vendar ko potem pritisnem za spremembo bootanja (F9) imam na razpolago samo Os boot manager in Boot from EFI file.

V BIOSu nastavi iz kje vse se lahko boota....HDD prvi.....pol daš USB pol ostalo...save and exit v(F10)

Pol boš pa lahko bootal iz USB z F9
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.661
29
48
58
Horjul
Kolkr se mi zdi je security boot diseblan. Bom pa vseeno še enkrat pogledal. Al mora bit USB ključ formatiran v UEFI al je lahko tud v NTFS?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.831
657
113
Citat:
Uporabnik Leon2007 pravi:
Kolkr se mi zdi je security boot diseblan. Bom pa vseeno še enkrat pogledal. Al mora bit USB ključ formatiran v UEFI al je lahko tud v NTFS?

Ti samo uporabi uraden Microsoftov tool za kreiranje bootable USB in se ne sekiraj glede načina formatiranja.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.661
29
48
58
Horjul
Secure boot je diseblan, diseblan je tudi Legacy boot.
In pri izbiri boot-a (F9) mi še vedno ne ponuja oz. vidi drugega kot OS manager in boot iz EFI (sistem windows).
Je to kaj z BIOS-om narobe?
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.661
29
48
58
Horjul
Hvala za vse. Sem se obrnil na HP podporo in dobil odgovor (na podane moje teste), da je potrebno zamenjati disk.
Kako je potem z windowsi? Koda je skrita verjetno v BIOS-u, kateri winsi so bli gor pa nisem čisto prepričan. Po vsej verjetnosti Home verzija (glede na to da ga je dobil ob sklenitvi Siol paketa), ampak nisem sigurn. Dobim samo nekje Win8, inštaliram, kodo prepiše iz BIOS-a. Če pa ne pa si naj sam pomagam.
Aja, kje pa dobim podatke o matični?
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.661
29
48
58
Horjul
Uspelo mo je zrihtat brez bootable ključka. Najprej sem disablov Secure boot, enablov Legacy boot, da sem lahko pognal HDD Regenerator CD. Znjim sem našel in popravil 64 bad sektorjev. Potem je kazalo malo bolje ampak se še vedno ni zagnal. Potem sem z Hirens boot Cd-jem inštaliral Linux, pregledal sem file, če kaj manjka. Na C particiji sem opazil, da ni Bootmgr fila, sem ga potem skopiral iz Recovery particije in glejga zlomka se je začel oglašat oz. prebujat. Opazil sem da se je Health dvignil iz 45% na 70%.
Opazim, da je sam začel nameščati posodobitve, jih je bilo 161, sedaj pa še HP namešča posodobitve. Upam, da bo potem zopet kolikor toliko deloval. Sam, da mi ni bilo treba delat Recovery-ja. Sem še disk Defragmentiral in počistil nesnago, ki je sicer ni bilo nevem kaj. Moram še ključe mal prečekirat.
Zaenkrat toliko.