WIn 7 OEM system builder only za 150€?

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Živjo!

Kupim računalnik in zraven dokupim win 7 pro.

No, dobil sem vse. Problem je, ker sem dobil cd za win 7 pro, na katerih piše OEM sytem builder only, Intended for system builders ONLY...

imam samo filin, ali je to nateg iz strani firme, da so mi dali win, ki jih oni dobijo zraven računalnikov ali kaj podobnega in to niso dejansko win, ki bi jih moral dobiti. So me olupili za nekaj, kar bi morali nekomu dati zastonj?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Tega diska ti pravzaprav nebi smeli prodati, ker je namenjen njim, ampak brez skrbi, da je vsebinsko enak kot vsi ostali.

Zastonj ti ne rabijo dat (predvidevam, da si kupil nek po želji sestavljen računalnik?). Cena je tudi v redu, čeprav bi ti zadoščal Home Premium, ki stane od 80€ naprej.

Kaj pa ti piše na računu? More ti pisat Retail, ne sme pisat DSP, ker to pomeni, da licence ne smeš prenest na drug računalnik. Omejen si tudi s nadgradnjo strojne opreme, recimo matične ne smeš zamenjat.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.694
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Tega diska ti pravzaprav nebi smeli prodati, ker je namenjen njim, ampak brez skrbi, da je vsebinsko enak kot vsi ostali.

Zastonj ti ne rabijo dat (predvidevam, da si kupil nek po želji sestavljen računalnik?). Cena je tudi v redu, čeprav bi ti zadoščal Home Premium, ki stane od 80€ naprej.

Kaj pa ti piše na računu? More ti pisat Retail, ne sme pisat DSP, ker to pomeni, da licence ne smeš prenest na drug računalnik. Omejen si tudi s nadgradnjo strojne opreme, recimo matične ne smeš zamenjat.

Retail WIN stanejo nekje 450€ in ta licenca je prenosljiva na drug računalnik, če jo iz prejšnjega odstraniš.
DSP/OEM so licence namenjene za distribucijo z novimi računalniki, kjer je programska oprem prednaložena, licenca
je vezana na računalnik in ni prenosljiva, zato je tudi toliko ceneje.
Lahko zamenjap komponente, tudi matično ploščo, vendar lahko pride da je zaradi tega treba ponovno opraviti verifikacijo ključa
CD katerega omenjaš, si dobil pomotoma, nemnjen je samo serviserjem za inštalacijo prednaloženega sistema
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Ja, prav to piše na računu, DSP.

Je pa računalnik kupljen all-in-one, nič nisem menjal komponent, želel sem le še win 7. Dali so mi win 7 pro slo DSP 64 bit. Z nekaj popusta so stali 130€.

Zdaj sicer ne vem, malo zmedeni odgovori.

Sem pogledal, tudi na njihovi spletni piše pri vseh DSP? So torej v prekršku? Tudi mimovrste prodajajo winse, kjer piše DSP. Očitno že vse štima, ali pa nas vsi nategujejo?
smile-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
DSP je čisto v redu, namenjen je prodaji pri nakupu računalnika. Ampak pomeni, da ga ne moreš prenest na drug računalnik. Ostane na tem tudi če ga prodaš in če crkne, grejo Windowsi papa (legalno gledano, praktično gledano jih lahko naložiš na drugega).
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Namestiš in upaš, da ti ne bo zatežilo, ko boš vpisal serijsko. Če ti zateži pokličeš na Microsoft, rečeš, da si kao menjal matično, ker ti je prejšnja crknila in ti resetirajo aktivacijo, da jo lahko spet uporabiš.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Pa je možno, da imam na enem te winse in potem čez nekaj časa naredim aktivacijo še na drugem računalniku po tej varijanti?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
To sem nazadnje probal pri Win XP in je delovalo brez problema, tudi ni spraševal za kako novo aktivacijo. Kako je pri Win 7 pa žal ne vem.