VW Passat Alltrack 4M 2.0 TDI (240 KM)

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Tole me zanima, so kakšne večje hibe na avtu? Motor je OK? Kakšne posebnosti na katere moram biti pozoren? Hvala.
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
446
25
28
Jaz imam navadnega passata s tem motorjem, letnik 2016. Sodelavec pa alltracka letnik 2017. Obadva od novega ter obadva zelo zadovoljna z motorjem.

Meni je lansko leto crknila led dnevna luc v zarometu, pa so zamenjali celo luc. Drugih stvari ni bilo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Toppp :cheer: Čeprav se mi ne zdi pametno da sprašuješ tukaj o kakršnem koli Nemškem wagnu, sploh pa ne o VAG-u. Saj ves, dieselgate pa to. Čakaj do pol 4 da patroni pridejo iz služb in te našolajo :valjamse:
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Baje so na začetku zamenjali nekaj motorjev, potem naj bi se zadeva izboljšala glede zanesljivosti.
Sem imel v delu že nekaj teh vozil tudi z blizu 200.000 km in lastniki niso jamrali o kakšnih težavah z motorjem.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Tudi sam se ogrevam za nakup 240KM passata Alltrack (b9) in ker imam trenutno passata (b9) 150KM, me zanima, če se vzdrževanje 240KM precej poviša?

Če je slučajno imel kdo obe verziji (150KM in 240KM), bi bilo super, če malo pove razlike "iz prve roke" in dejanske uporabe... Verjetno je poraba višja za kak liter (4x4 in 100KM več), pa zavarovanje, kaj pa cestnina in ostale stvari?

Zagotovo bom kupil passata 4x4 in ker sta na voljo samo 190KM in 240KM, me tudi mogoče zanima razlika med tema dvema... ;)

Pa zanima me še, v čem se Alltrack razlikuje od navadnega 4Motion? Kolikor sem videl, je par cm višji. Je še kakšna razlika (v pogonu, vzmetenju ipd.)?
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Novega ali rabljenega?
Dsg ali ročni? Pri rabljenih naj bi bilo bolje gledati 7 stopenjsko avtomatiko..težko pa ju primerjam ker obeh nisem.vozil.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Velik servis je 120.000, ostalo je več ali manj isto.
240KM ni ročnega.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Kakšna pa je kaj realna poraba 240km passata? Naš 150km spije nekaj malega čez 6l/100km..
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
446
25
28
Jaz imam povprečno porabo v 80.000 km 7,3 l. Imam pa veliko kratkih relacij. Tisti mesec, ko je več daljših mi pade na okoli 6,7 l.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Jaz imam povprečno porabo v 80.000 km 7,3 l. Imam pa veliko kratkih relacij. Tisti mesec, ko je več daljših mi pade na okoli 6,7 l.
Jaz imam alltrack od decembra, gume 19" tudi zimske in poraba je bila v 15000+, kar sem jih naredil, zelo blizu 8. Šele zadnji teden se mi nekaj kaže, da bo šlo na 7.5 (če). Vožnja pa normalna, avtocesta blizu omejitev (150 ko ni gužve), naselja po omejitvah... Če primerjam proti golfu (tudi alltrack 184ps) vseeno sune malo bolj, čeprav je tudi malo težji, ampak da bi bilo pa drastično močnejše, pa tudi ne. Me pa malo moti, da v režimu S ne prestavlja prej v nižjo prestavo in s tem prej zavira. Imam občutek, da bodo zavore zdržale precej manj kot pri golfu.

Mi je pa en na Porsche rekel, da ima tudi 240km navadnega pasata in da je poraba okoli 7 tudi pozimi. Morebiti je kaj razlike med alltrack in navadnim tudi v porabi. Adblue pa kuri liter na 1000.

Pri zavarovanju in cestnini pa mislim, da je bilo kar tamtam. Pač kasko je malo dražji, ker je kanta po ceniku draga, ampak kaj čemo. Sem pa prišel pod 700eur (kasko + obvezno).

Jernej
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
pri avtu za 20, 30, 40 jurjev vam je problem liter adbluja na kkm?
0,7evra na kkm?
to bo veselica, če se bo pojavila kaka težava okoli tega adbluja, ko bodo eno popravilo stalo več, kot ves adblue v celi življenski dobi avta.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
pri avtu za 20, 30, 40 jurjev vam je problem liter adbluja na kkm?
0,7evra na kkm?
to bo veselica, če se bo pojavila kaka težava okoli tega adbluja, ko bodo eno popravilo stalo več, kot ves adblue v celi življenski dobi avta.
Saj nisem rekel, da je problem. Samo povem, koliko ga gre. Pač vsake dva do tri mesece zlijem noter 10 litrov :). Kar malo s strahom gledam, kako požira in upam, da je notri res prostora za vsaj 12 litrov. Ker baje če naliješ do roba, so težave...

Jernej
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
transit custom ga požre cca 15 litrov na 10kkm. (lifetime poraba nafte dobrih 8)
kako je s to polno posodo adbluja bo zanimivo spremljati tekom let.
sem v adblue temi nalepil navodila za upoirabo kombija pa nič ne piše da ne bi smel nalivati do vrha.
Do sedaj (80kkm) sem še vedno nalil dokler ni ročka na črpalki se izklopila.
Me pa sedaj mika da bi nalival manj.
v navodilih za traktor pa grozijo z obiskom servisa če ga zmanjka ( oziroma pride pod neko kritično mejo, moram pogledat, je že eno leto od kar sem tista navodila preletel)
Ne piše pa nič o polni posodi.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Jaz sem tudi pogledal in imam na 150KM dolgoročno porabo 6,4, pa vozim dokaj normalno (nisem pretiran divjak, pa tudi preveč počasen ne.. ;) ).

No, drugače pa mi ne predstavlja velikega problema, če bo poraba in vzdrževanje malenkost višje, ampak vprašal sem pač tak informativno, da približno vem.. ;) Te informacije "iz prve roke" so meni največ vredne.. ;)

Kaj pa DSG? Kolikor vem, je pri vseh 240KM 7 stopenjski. Pa če se ne motim, suh, kajne? Kaj že to pomeni? Kaki so servisni intervali? Pa lepo prestavlja? Ker moram rečt, da sedanji 150KM DSG passat ne prestavlja najlepše (pri speljevanju skoraj vedno tak čudno cukne, pa tudi, ko menja v nižjo pri dodajanju gasa čudno cukne)..

Pa hvala lepa za dosedanje komentarje.. ;)
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Jaz sem tudi pogledal in imam na 150KM dolgoročno porabo 6,4, pa vozim dokaj normalno (nisem pretiran divjak, pa tudi preveč počasen ne.. ;) ).

No, drugače pa mi ne predstavlja velikega problema, če bo poraba in vzdrževanje malenkost višje, ampak vprašal sem pač tak informativno, da približno vem.. ;) Te informacije "iz prve roke" so meni največ vredne.. ;)

Kaj pa DSG? Kolikor vem, je pri vseh 240KM 7 stopenjski. Pa če se ne motim, suh, kajne? Kaj že to pomeni? Kaki so servisni intervali? Pa lepo prestavlja? Ker moram rečt, da sedanji 150KM DSG passat ne prestavlja najlepše (pri speljevanju skoraj vedno tak čudno cukne, pa tudi, ko menja v nižjo pri dodajanju gasa čudno cukne)..

Pa hvala lepa za dosedanje komentarje.. ;)
Tale je 7stopenjski ampak kot vem ne suh. Stvar mora zdrzati 500Nm in skoraj gotovo ni enak menjalnik kot pri malih mlinčkih. Če sem prav ujel, je servis tega menjalnika na 120000 in ne na 60000. Ta velik servis je pa na 120000, ja. Pa akumulator je pred (za) levo zadnjo lučjo v prtljažniku, tako mimogrede...

Jernej
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Jaz sem tudi pogledal in imam na 150KM dolgoročno porabo 6,4, pa vozim dokaj normalno (nisem pretiran divjak, pa tudi preveč počasen ne.. ;) ).

No, drugače pa mi ne predstavlja velikega problema, če bo poraba in vzdrževanje malenkost višje, ampak vprašal sem pač tak informativno, da približno vem.. ;) Te informacije "iz prve roke" so meni največ vredne.. ;)

Kaj pa DSG? Kolikor vem, je pri vseh 240KM 7 stopenjski. Pa če se ne motim, suh, kajne? Kaj že to pomeni? Kaki so servisni intervali? Pa lepo prestavlja? Ker moram rečt, da sedanji 150KM DSG passat ne prestavlja najlepše (pri speljevanju skoraj vedno tak čudno cukne, pa tudi, ko menja v nižjo pri dodajanju gasa čudno cukne)..

Pa hvala lepa za dosedanje komentarje.. ;)
Ni suh.
Koliko km imaš na svojem?