Vrtna kosilnica

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.056
392
83
44
dolenska
Potrebno bo kupiti eno tako žval, ki je na motor. Se pravi motorno
grin1.gif
. Če je samohodka je vredu. Ne mislim dajat veliko denarja, ker ne bom vsak teden kosil, je pa toliko ravnine, da je preveč za lakserco.
Kaj kej svetujete, da ne bom šraufal že po parih košnjah. Cena pa tut naj ne bo več kot gajbo pira
grin1.gif
.
Aja pa brez košare more bit oz fino je, če je ni.
 
Nazadnje urejeno:

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Jaz tud kupujem eno ornk kosilnico (700 m2), pa me zanima kaj je pametno kupit. Eni mi pravijo, da je najpomembneje da ima Briggs & Stratton motor - da so kao najzanesljivejši. True?
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Ne vem če so glih najboljši so pa zelo občutljivi na nagibanje . Bog ne daj, da kosilnico z BS motorjem nagneš bodisi levo ali desno/naprej z namenom, da jo očistiš. Je ne vžgeš več tako hitro...
Preden sem kupil lani novo koslnico sem 14 let kosil s craftsmanovo, ki je svoje čase koštala veliko, vendar se je izkazala na terenu: niti en servis nisem naredil, samo olje in benz sem dolival,pa občasno nož nabrusil, pa je skoz delala in delala.
Te nove pa so samo za gledat....
 

botr

Zelenc'
2. avg 2007
29
0
1
Ni tako hudo kar se tiče nagibanja. Mora biti kar konkretno dolgo časa nagnjena, da se prelije olje v uplinjač, da potem ne užge.
evil.gif
. Morda je včasih mal pokadila drugje se pa nič ne pozna - razen na ohišju. To je pa že druga zgodba.
LP
Botr
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Jest pa iščem motorno koso,....tudi sam ne bi dal preveč denarja... kosiloo se pa tudi ne velike, čeprav je nekaj kar strme brežine,,,,,,
fajno je da ima glavo za travo, pa tudi za kej debelejšega odbiti
 

iverson

Pripravnik
4. okt 2007
611
0
16
Kamniško Savinjske Alpe
Men se tud kolca po stari B&S kosilnici...Delala je 14 let ko šus stroški razen enkrat strgana špaga za vžig ter olje, becin ter kdaj nabrusit nož. Pa če si kamen pokosil je samo zaropotalo in delalo naprej.

Mamo pa zdej eno novo isto s B&S motorjem. Bemti sem poleti en kamen dobil spodi je celotno pogonsko gred skrivilo. Kje so tisti časi...
 

Avian

Pripravnik
7. sep 2007
359
0
16
Citat:
Uporabnik iverson pravi:
Mamo pa zdej eno novo isto s B&S motorjem. Bemti sem poleti en kamen dobil spodi je celotno pogonsko gred skrivilo. Kje so tisti časi...

he he jest sm pa povozu en klinčev štor :D je tud bila veselica
ne-ne-1.gif


lp Avi
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
Če hočeš dobro robo je najbolje pogledat za kakimi Hondami oz. Husquarnami...je pa res da stanejo.

Za kaj cenejšega pa...je hitro vsaka dobra. Jaz sem jo nabavil pri Rotarju na Dobrovi (Podsmreka) - (najcenejšo, ki so jo imeli z motorjem in košem) pa jo imam kake 4 do 5 let, pa samo vlivam noter bencin in gremo (pa je precej revica..ker kosim z njo tudi na vikendu, kjer so vse prej kot ravninski pogoji). Aja....le redno ji na vsake 2 leti menjam olje, ter ob koncu leta jo malo operem
evil.gif


(sicer mi je je takoj prvo leto spodaj dobesedno odstopila barva (kar oluščila se je..verjetno so barvali kar preko mastne površine)..tako da sem moral tisto zaščititi, zdaj imam pa mir).
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.056
392
83
44
dolenska
Mah sej ne bom nove kupoval. Se ne splača še, predn bom hišo mel in okolico, bom dve vsaj zradiral. Gledam za rabljenimi. Kaj bomo dobil bomo pa videl.