Vrbsko jezero

hazlhof

Pripravnik
25. sep 2007
88
0
6
Kje se je najbolje iti namakati, kje je bolj gužva in kje ne? Pa še to, ali je kakšna vstopnina za kopanje?
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.799
113
Kje je najbolje ne vem. Jaz hodim v Reifnitz (tam kjer je gti treffen in spomenik - granitni golf). Parkiranje je zastonj, vstopnina na kopališče je 2 evra. Tam je bar, wc-ji, travnata plaža, igrala,.....in senca. Kolega hodi nekam 2km bolj proti celovcu, kjer je baje tudi fajn, nisem še bil, je pa baje zastonj. Drugač je pa itak 3/4 obale privat in zaprto. Pomoje je priporočljivo it na kopališče, če ne drugega te nihče ne more povozit, ker tam se vozijo 2 metra od obale na polno. Tako je tam kjer sem bil jaz, možno pa da je 2 km stran že čisto druga zgodba, samo pomoje ne.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.799
113
Sem bil v soboto in nedeljo. V Reifnitzu sta dve kopališči, tisto bolj urejeno je 3 eur, eno manjše 2 eur. Preveril tudi tisto lokacijo nasproti Reifnitza na drugi strani jezera, kjer je zastonj, pa je tisto bolj za motoriste, da se ustaviš, brisačko ven in skočiš v vodo in naprej. Tako nekako, desno cesta, levo voda, vmes pa 3 metre travnika za pol brisače raztegnit.
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Jst ne vem kako se reče kopališču na katerem sem bila jaz, ampak je vstopnina 3,8 €. Zrven pa je možen najem nekih garderob, da lahko pospraviš stvari notr ( precej velik kompleks ) - sigurno kdo ve kje je to.

Parkirišča so zastonj skoraj povsod.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
ksz:
Reifniz ima tudi lepo slovensko ime in bi se spodobilo, da ga uporabljamo - RIBNICA ob Vrbskem jezeru.
zmaga.gif