Vprašanje glede izplačila

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Torej imam eno mogoce malce čudno vprašanje,pa vseeno.

cca 1 mesec pred iztekom zavarovanja imaš na vozilu škodo, ki pa je ne popraviš v roku tega enega meseca. Zavarovalnica ti sicer ne želi izplačati celotnega zneska brez DDV , temveč ti ponudi le opcijo popravljanja pri pooblaščenem serviserju, ali pa opcijo pavšalnega izplačila,ki je cca 1/3 celotne vrednosti predmetov ( bili so odtujeni z vozila, preko kombinacije Kraja se gre) .

Kaj se zgodi če ti po 1 mesecu ne obnoviš kasko zavarovanja?
So ti potem dolžni izplačati celoten znesek brez DDV ?

Namreč celoten znesek brez DDV znaša cca 2.400€ , pavšalno pa oni ponujajo cca 1.200€ .

No,hvala za odgovore in nasvete.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Kje bi to lahko kaj bolj konkretno zvedel?

Namreč razlika je več kot očitna,tako da zamenjava zavarovalnice sploh ni problem v tem primeru.

Namreč ce bi novo polico sklenil pri drugi Zav. bi to veljalo podobno kot prodaja vozila? V skrajnem primeru se lahko tudi vozilo dejansko odjavi s prometa če je to pogoj.
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Če prav razumem tvoje vprašanje je odgovor samo DA.
Škoda je nastala v času, ko je bilo vozilo zavarovano ter je obstajalo jamstvo po polici, obnovitev zavarovanja ne more biti pogoj za izplačilo, zastaralni rok pa je tri leta.

Problem pa je v višini odškodnine.

Pred časom sem imel podobno zadevo z Goro, kjer so mi ponudili nek pavšalni znesek (znižan za nekje 40% ocenjene škode), ker je po besedah cenilca to njihova praksa. OK, pokličem vodjo pravne službe v enoti, ki je škodo reševala, se pogovorim z njim ter sprejmem njihovo odškodnino, seveda, če mi pisno dostavijo zakonsko osnovo ali/in citirajo člen zavarovalnih pogojev, ki jim to dovoljuje in po katerih bi mi lahko izplačali škodo za tako zmanjšan znesek. Osebek na drugi strani je ostal brez besed ter me čez pol ure klical nazaj, da mi bodo izplačali škodo v polnem znesku brez DDV.
Zadeva je bila nato rešena in izplačana v nekaj dneh.

LP
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Skoda je nastala pred par meseci, vozilo je še vedno zavarovano pri omenjeni zavarovalnici cca 1 mesec še, vendar se z vrsto odškodnine nisem sprijaznil.

Mene zanima predvsem to, da če v primeru mi poteče AK polica pri njih oz. vozilo samostojno odjavim s prometa, ali so mi potem dolžni plačati zadevo po predračunu brez DDV ali kako?

Namreč,1.200€ razlike ni malo da bi jim to kar šenkal,sploh glede na ponujeno pavšalno vsoto ki jo ponujajo.
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Če si bral pozorno moj odgovor sem napisal,da se je dogodek zgodil v času, ko je bilo podano jamstvo (polica je bila veljavna). V primeru, da zavarovanje izteče ta dogodek ne vpliva na obveznost zavarovalnice, katera še vedno obstaja do popolnega poplačila škode.
Ali bo škoda plačana po računih z DDvVali pa po obračunu zavarovalnice in v kakšni višini pa sem tudi zapisal in je to mogoče malo odvisno od tvojih pogajalskih sposobnosti in ustreznosti argumentov, ki jih boš ob tem uporabil.
Predvidevam (kolikor so mi poznana dejstva), da bi moral biti rezultat zate vsekakor ugoden.

LP