Vojna v Ukrajini 2

damirj

Guru
9. maj 2012
5.151
2.332
113
Pa saj zahodu in našim ukrofilom ni mar za ukrajinska življenja, štejejo samo osvojeni kvadratni metri.
S tega vidika je osvojenih par vasi uspeh. - kar tudi vidiš v navdušenju nad zavzetjem, kljub enormnim žrtvam.
Glede na trenutno nazadovanje rusije in izgubljanju, me zanima kako to, da to ocenjuješ kot ruski uspeh?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

damirj

Guru
9. maj 2012
5.151
2.332
113
Če kot "mi" misli EU in ostale, je tole stvar debate.
Če kot "mi" misli uporabnike foruma, je to bedarija.

Mislim, da niti ni stvar debate oziroma če že, potem se lahko kvečjemu prepiramo o tem, kako bi mi naredili v enaki situaciji, če bi bila vojna sedaj v Sloveniji. Vsak zase lahko oceni, ali bi se šel boriti za svojo državo ali ne.

Če pa želi povedati z "mi" kot uprabnike foruma, je pa sploh mimo, saj kot sam ugotavljaš, nihče ni na dovolj visoki poziciji, da bi o tem odločali. Kot ne odločamo o skoraj ničemer, saj dvomim, da je kakšen uporabnik foruma na kakšni dovolj visoki poziciji.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.694
113
Kako se pa ti počutiš, ko tako neumorno pošiljaš ruske vojake v gotovo smrt? In kako to, da vedno verjameš le in ruski propagandi?
RuZski vojaki v Ukrajini ne umirajo, to je samo zahodna propaganda, oni se tam vzdignejo v RuZki РАЙ
in imajo tam na voljo vse od neomejeno devic, deklic, fantkov, koz, vse kar si Vatniki v bistvu želijo...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
Glede na trenutno nazadovanje rusije in izgubljanju, me zanima kako to, da to ocenjuješ kot ruski uspeh?
Če bi bilo danes konec vojne in bi ostali na današnjih pozicijah, kdo bi bil s stanjem bolj zadovoljen? Rusi ali Ukrajinci? No tisti, ki bi bil bolj zadovoljen bi rekel, da je bil bolj uspešen.

Jaz nikogar nikamor ne pošiljam, če bi bilo po moje, bi morali Ukrajinci spoštovat sporazume iz Minska in ostati nevtralni, in do vojne nebi prišlo.
Ampak to za marionetno vlado v Kijevu ni bila nikoli sprejemljiva opcija, in so šli v konfrontacijo z rusi. Z vojno danes najbolj služijo američani, zato z današnjega vidika ne preseneča njihova odločitev za vojno. Njim se pač izplača, zelenski je pa itak pod njihovo komando.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte
Ja to je mislu, da šenkava energente na Kitajsko in Indijo... No tazadnja jim celo to ne plača....

top of the top.

S Koreja pa je rešitev po kmerovsko

andy ma prav, amapk v nekoliko drugačni luči.

Res je da Rusija se gre vojno izčrpavanja, je pa andy pozabil povedat da so rusi zategnili zadnop lukno na pasu in dlje pač ne gre, razen pod rušo. in s tem kapitalom s katerim so včasih normalno žveli zdaj nabavljajo municijo. Drugače povedano, če se mi odpovemo vse dobrinam presedlamo na rableno dačo, pasulj in s budget pivo, bomo meli cekine, lahk nabavljali orožje pri državah x sveta in posledično bomo meli polna skladišča municije. kakšne je drugo vprašanje, kako bomo živeli pša sploh ne bi

to da se RU odmika stran od zahoda posluje z državam ki niti same sebe ne zmorej prežvet in rabijo zahodni trg in njihove cekine da narod ne pocrka je pač svojevrsten šov. Trgovanje ki tu poteka je vse tko tko....saj gre samo kako dolgo je pa drugo vprašanje.

Skratka če se želite vrniti v čas nabiralništva in lova, ter prebivanja v gozdovih je ruski recept prava izbira
 
Če bi bilo danes konec vojne in bi ostali na današnjih pozicijah, kdo bi bil s stanjem bolj zadovoljen? Rusi ali Ukrajinci? No tisti, ki bi bil bolj zadovoljen bi rekel, da je bil bolj uspešen.

Jaz nikogar nikamor ne pošiljam, če bi bilo po moje, bi morali Ukrajinci spoštovat sporazume iz Minska in ostati nevtralni, in do vojne nebi prišlo.
Ampak to za marionetno vlado v Kijevu ni bila nikoli sprejemljiva opcija, in so šli v konfrontacijo z rusi. Z vojno danes najbolj služijo američani, zato z današnjega vidika ne preseneča njihova odločitev za vojno. Njim se pač izplača, zelenski je pa itak pod njihovo komando.

to dvoje nekak ne gre skupaj. če se vojna konča se meje, zasedena/okupirana obmnočja pravnoformalno uredijo tako da.....
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.151
2.332
113
Če bi bilo danes konec vojne in bi ostali na današnjih pozicijah, kdo bi bil s stanjem bolj zadovoljen? Rusi ali Ukrajinci? No tisti, ki bi bil bolj zadovoljen bi rekel, da je bil bolj uspešen.

Jaz nikogar nikamor ne pošiljam, če bi bilo po moje, bi morali Ukrajinci spoštovat sporazume iz Minska in ostati nevtralni, in do vojne nebi prišlo.
Ampak to za marionetno vlado v Kijevu ni bila nikoli sprejemljiva opcija, in so šli v konfrontacijo z rusi. Z vojno danes najbolj služijo američani, zato z današnjega vidika ne preseneča njihova odločitev za vojno. Njim se pač izplača, zelenski je pa itak pod njihovo komando.
Jah tvoje pisanje insinuira, da z veseljem pošiljaš ruse v boj, ki pač tam očitno izgubijo življenje. Sodeč po podatkih rusije, gre že za skoraj 1mio tako ali drugače onesposobljenih vojakov. Če bi bil danes konec vojne, potem bi bile še najmanj zadovoljne matere padlih ruskih vojakov, saj je očitno njihova smrt bila zaman.

Sporazuma minsk se ni držala že rudija v štartu, nato pa še ukrajina, tako da pravzaprav vseeno.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.406
2.161
113
Se 1x. Vojna izcrpavanja. Ukrajinci izgubljajo cca 7x vec vojakov od rusov.
Rusi se grejo vojno izcrpavanja, ukrajinci pa vojno zavzemanja teritorija, ki ga rusi izkoriscajo za vojno izcrpavanja.
Rusi so se zabarakadirali na meje in puscajo ukrajincem, da napadajo. Ja, ukrajinci zavzamejo kaksno vas desetih his, pa kaj. Za tistih 10 his imajo ubitih 10.000 vojakov.
Poglej samo kaj konkretnega so zavzeli ukrajinci v 4 mesecih ofenzive. Par vasi velikosti par 10 his.
In za ta miniaturen teritorij, ki so ga zavzeli, so porabili vso vojsko in opremo, ki so jo imeli pripravljeno za to ofenzivo.

Ne razumem, kako vam ni jasna razlika v strategiji.
O tem vam govorim ze vsaj 1 leto.

Sicer pa vidite, kaj se dogaja na Zahodu. Zahod pocasi dviguje roke, ker je izcrpan. Financno, vojasko, ekonomsko.

Rusija ne zmaguje samo vojne v Ukrajini, ampak tudi geopoliticno.
A mi živimo na istem planetu?