Vojna v Ukrajini 2

Success

Fizikalc
5. sep 2010
534
177
43
Ukrajinska propagandna se je spet osmešila po tistem napadu pred tedni.

Medijska vojna je v dobi interneta zares neverjetno močna. Mi je pa res neverjetno, da se teli "strokovnjaki" niti toliko ne potrudijo, da bi se take "napake" ne bi dogajale. (če sploh je vse skupaj res)

Me pa zanima, kako se počutijo prebivalci UA in RU, ko take "napake" kar naprej prihajajo na plano.

Tko kot je rekel tisti igralec: Če ne spremljaš poročil, si neinformiran, če jih pa spremljaš, si dezinformiran.. zdaj se pa odloči :D
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.603
-204
113
Medijska vojna je v dobi interneta zares neverjetno močna. Mi je pa res neverjetno, da se teli "strokovnjaki" niti toliko ne potrudijo, da bi se take "napake" ne bi dogajale. (če sploh je vse skupaj res)

Me pa zanima, kako se počutijo prebivalci UA in RU, ko take "napake" kar naprej prihajajo na plano.

Tko kot je rekel tisti igralec: Če ne spremljaš poročil, si neinformiran, če jih pa spremljaš, si dezinformiran.. zdaj se pa odloči :D

mah a misliš, da se kdo sikira? a je kdo sploh gleda te posnetke? a ti si gledal govor od naših? pr dnevniku tistih nekaj sekund in gremo dalje.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.824
10.504
113
kod Džej-Zija
Medijska vojna je v dobi interneta zares neverjetno močna. Mi je pa res neverjetno, da se teli "strokovnjaki" niti toliko ne potrudijo, da bi se take "napake" ne bi dogajale. (če sploh je vse skupaj res)

Me pa zanima, kako se počutijo prebivalci UA in RU, ko take "napake" kar naprej prihajajo na plano.

Tko kot je rekel tisti igralec: Če ne spremljaš poročil, si neinformiran, če jih pa spremljaš, si dezinformiran.. zdaj se pa odloči :D
Mark Twain.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
Ja to je mislu, da šenkava energente na Kitajsko in Indijo... No tazadnja jim celo to ne plača....

top of the top.

S Koreja pa je rešitev po kmerovsko

Še to ne več.


C/P
"Monetarnu politiku velikih gospodarstava zasjenila je nakon podneva najava Rusije da će privremeno zabraniti izvoz goriva kako bi poboljšala opskrbu domaćeg tržišta i spustila cijene. "

Pa ne da jim zmanjkuje nafte?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.151
2.332
113
Ukrajinci izgubljajo cca 7x vec vojakov od rusov.

Prišli so do podatka, da je v RU proračunu bila postavka za izplačila padlim in ranjenim ruskim vojakom v vrednsoti 40miljard USD ali tu nekje +- par miljard. Glede na to, da je po odloku putina vsak padel in ranjen vojak dobil odškodnino ali družina ali vojak, ker logično mrtev vojak pač ne more nič dobiti, ki znaša okoli 40000USD, to pomeni cca 1mio mrtvih in ranjenih RU vojakov. Po tvojem bi torej ukrajinskih bilo 7mio vojakov. Lahko pa tudi da se nekdo na ruski strani s tem denarjem na mrtvo izkorišča.. Bi napisal win-win situacija, ampak izgleda je bolj obratna, loose-loose. Nekdo laže torej, ali RU vlada ali pa ti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tommek

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.833
2.213
113
Pošlji ANDY5 na 1919, da omogočimo našemu soforumašu boljše življenje v obljubljeni deželi :valjamse:

Daj ignoriraj tega rusofila, a ne vidiš da je rusofilski troll?

Naloži si Tampermonkey, skripto za ignor all AndY1 pa lahko dobiš na PM. Niti ene njegove objave ne boš videl, tako imam jaz za rusofila n.2 (mirsa) narejeno.


Spet akcija :D


Suburb of Sevastopol — air defense is active Smoke screens are also applied Sea passenger transport of Sevastopol has suspended traffic. The Crimean bridge is closed!


Saint Petersburg, Russia
1f525.svg


 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in sad

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Daj ignoriraj tega rusofila, a ne vidiš da je rusofilski troll?

Naloži si Tampermonkey, skripto za ignor all AndY1 pa lahko dobiš na PM. Niti ene njegove objave ne boš videl, tako imam jaz za rusofila n.2 (mirsa) narejeno.


Spet akcija :D


Suburb of Sevastopol — air defense is active Smoke screens are also applied Sea passenger transport of Sevastopol has suspended traffic. The Crimean bridge is closed!


Saint Petersburg, Russia
1f525.svg



Glede na tvoje objave si ti prcej slabši od njega.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Robert in Kamele0N

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
Poglej samo kaj konkretnega so zavzeli ukrajinci v 4 mesecih ofenzive. Par vasi velikosti par 10 his.
In za ta miniaturen teritorij, ki so ga zavzeli, so porabili vso vojsko in opremo, ki so jo imeli pripravljeno za to ofenzivo.
Pa saj zahodu in našim ukrofilom ni mar za ukrajinska življenja, štejejo samo osvojeni kvadratni metri.
S tega vidika je osvojenih par vasi uspeh. - kar tudi vidiš v navdušenju nad zavzetjem, kljub enormnim žrtvam.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
Medijska vojna je v dobi interneta zares neverjetno močna. Mi je pa res neverjetno, da se teli "strokovnjaki" niti toliko ne potrudijo, da bi se take "napake" ne bi dogajale. (če sploh je vse skupaj res)

Me pa zanima, kako se počutijo prebivalci UA in RU, ko take "napake" kar naprej prihajajo na plano.

Tko kot je rekel tisti igralec: Če ne spremljaš poročil, si neinformiran, če jih pa spremljaš, si dezinformiran.. zdaj se pa odloči :D
Ti strokovnjaki imajo verjemi veliko dela, pa se take napake dogajajo.

Raje se vprašaj, kako se počutijo prebivalci UA, ko se je razkril false flag napad na tržnico v Konstantinovki, ki je terjal 15 življenj? Pa lani na želežniško v Krematorsku, ki je terjal 63 življenj? in koliko false flag napadov se ni odkrilo? Bi rekel da pravijo tako kot vi -( je šlo za tehnično napako na raketi, ne verjamejo češ da je ruska propaganda....krivijo ruse...) in ob tem je ena slika zelenskega, ki posluša sam sebe čisto nepomembna zadeva. Namen je bil vzbuditi vtis, da je bila dvorana polna, zanimanje veliko, in ta namen je dosežen, z zelenskim v publiki ali brez, saj kdo pa gleda tako podrobno. Saj smo vajeni, da so slike simbolične. Saj pri naslednji novici so imali strokovnjaki več sreče, in jih niso odkrili.

Problem je pa pri vas, ki vse verjamete, kar kdo objavi. Npr vidimo sliko uničenega tanka, neprepoznavnega lastnika, posneto bilokje na zemlji, nekdo spodaj napiše, da je ruski, pa večina tu že orgazmira.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.151
2.332
113
Ti strokovnjaki imajo verjemi veliko dela, pa se take napake dogajajo.

Raje se vprašaj, kako se počutijo prebivalci UA, ko se je razkril false flag napad na tržnico v Konstantinovki, ki je terjal 15 življenj? Pa lani na želežniško v Krematorsku, ki je terjal 63 življenj? in koliko false flag napadov se ni odkrilo? Bi rekel da pravijo tako kot vi -( je šlo za tehnično napako na raketi, ne verjamejo češ da je ruska propaganda....krivijo ruse...) in ob tem je ena slika zelenskega, ki posluša sam sebe čisto nepomembna zadeva. Namen je bil vzbuditi vtis, da je bila dvorana polna, zanimanje veliko, in ta namen je dosežen, z zelenskim v publiki ali brez, saj kdo pa gleda tako podrobno. Saj smo vajeni, da so slike simbolične. Saj pri naslednji novici so imali strokovnjaki več sreče, in jih niso odkrili.

Problem je pa pri vas, ki vse verjamete, kar kdo objavi. Npr vidimo sliko uničenega tanka, neprepoznavnega lastnika, posneto bilokje na zemlji, nekdo spodaj napiše, da je ruski, pa večina tu že orgazmira.
Kako se pa ti počutiš, ko tako neumorno pošiljaš ruske vojake v gotovo smrt? In kako to, da vedno verjameš le in ruski propagandi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N