Vojna v Ukrajini 2

jest5

Guru
18. avg 2007
25.751
-8.632
113
Lahko obrača tako da tebi lepše služi... jaz ne jokcam da imamo pri nas premalo delovne sile in naj žene rojevajo več otrok,
da se bo lahko vladar države šel vojaške projekte...

Če pa ne ločiš razlike, ti pa težko pomagam pri tem.
No vladar bo tam z dojenčki bolj švoh delal vojaške projekte :zavijazocmi: Kar je večini popolnoma jasno, eni se pa delate bedake s tem
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.855
5.615
113
Je pa žalostno, da Slovenija ne izkoristi tele vojne v UA v svoje dobro. Imajo dobre jeklarne in obdelovalne parke, zakaj ne delajo 155mm granat? Opažam, da znajo samo male firme služiti na račun UA vojne.
Mogoče ker so naše železarne v ru§§kih rokah....pa politika naskrivaj pro-ru§§ka
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.855
5.615
113
Ammm... kaj ni bilo par stvari nazaj objavljeno s slikovnim gradivom, da so bili ti bombniki ter rakete uničene? In kot take niso mogle biti uporabljene proti UA v tej UA-RU vojni? A tale Darth Putin malo zavaja ali sem kaj zgrešil?
Pomojem je blo napisano v smislu....mi smo morali uničit (svoje) kh-55 rakete ru§§i nas pa z njihovimi bombardirajo...

Sicer je pa jest5 poligljot....baje se razume na angleščino...njega prosi za eetaljni prevod
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.363
113
Pomojem je blo napisano v smislu....mi smo morali uničit (svoje) kh-55 rakete ru§§i nas pa z njihovimi bombardirajo...

Sicer je pa jest5 poligljot....baje se razume na angleščino...njega prosi za eetaljni prevod
Glej stavek: OTD in 1994 Russia signed the Budapest memo, guaranteeing Ukraine's territorial integrity in exchange for their nukes, 44 Ukrainian heavy bombers (Tu-22) and 1,068 Kh-55 cruise missiles. Which have been fired at Ukraine in this war.

V prevodu to pomeni, da so Ukrajinci v zameno za svojo ozemeljsko celovitost dali Rusom svoje nuke, bombnike ter rakete in točno te so bile zdaj uporabljene s strani Rusov proti Ukrajincem kar pa po mojem vedenju ne more držati, saj smo par strani nazaj lahko videli fotografije postopka uničevanja teh bombnikov in raket, prav tako pa se lahko na netu najde kup dokumentacije, ki dokazuje uničenje nukleranega orožja, silosov za te nuke in še in še. Posledično menim, da gre torej v tem primeru tweeta Darth Putina za zavajajočo proUA propagando. Ker pa se lahko motim, sprašujem kako je s tem.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Jesenice da, Štore ne.


Zakaj odpustiti? Povečati proizvodnjo, za vzgled si naj vzamejo Norveško, kako ekspresno se da to porihtati.

Prijatelj dela v firmi, kjer delajo opazovalno optiko za nočno opazovanje. Odkar je vojna v UA, gre 50-60% izdelkov v delih UA po x2 ceni, v kompletu ne smejo prodajati, prodajo so povečali za 200%. V LJ imaš 2 firme, ki tiskajo 3D print 24/7 že 1 leto za UA. Noben od teh treh ni odpustil obstoječe programe, da ne govorimo o dobičku...

Vsi se zavedajo, ko bo konec vojne, takšne proizvodnje ne bo več, posledično tudi dobička ne.
Tisti, ki so že prej delali podobne izdelke, so gotovo povečali proizvodnjo in lepo služijo. Recimo v Rušah so nekdaj izdelovali odlično jeklo za topovske cevi. Če to delajo tudi sedaj, so gotovo močno povečali proizvodnjo. Če pa sedaj delajo jeklo za gradbeništvo, pa ne moreš pričakovati, da bi se preusmerili. Tudi know-how je zelo verjetno izgubljen. Da bi pa recimo tovarna strojčkov za gospodinjstvo pričela izdelovati drone ali topovske granate, je pa malo mimo.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.692
113
Glej stavek: OTD in 1994 Russia signed the Budapest memo, guaranteeing Ukraine's territorial integrity in exchange for their nukes, 44 Ukrainian heavy bombers (Tu-22) and 1,068 Kh-55 cruise missiles. Which have been fired at Ukraine in this war.

V prevodu to pomeni, da so Ukrajinci v zameno za svojo ozemeljsko celovitost dali Rusom svoje nuke, bombnike ter rakete in točno te so bile zdaj uporabljene s strani Rusov proti Ukrajincem kar pa po mojem vedenju ne more držati, saj smo par strani nazaj lahko videli fotografije postopka uničevanja teh bombnikov in raket, prav tako pa se lahko na netu najde kup dokumentacije, ki dokazuje uničenje nukleranega orožja, silosov za te nuke in še in še. Posledično menim, da gre torej v tem primeru tweeta Darth Putina za zavajajočo proUA propagando. Ker pa se lahko motim, sprašujem kako je s tem.
Profil je predvsem zelo satiričen in ni potrebno jemati vsega kot dobeseden prevod...

Ja, naj bi uničili bombnike in rakete in naj NEBI Rusija napadla Ukrajine, oz. bi jo branila... ampak očitno nekaj ne štima...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.363
113
Profil je predvsem zelo satiričen in ni potrebno jemati vsega kot dobeseden prevod...
Vem, da se model dost heca na tak ali drugačen način, sem videl že veliko njegovih prispevkov ja. Jaz sem zdaj dejansko želel samo preverit kako in kaj, ker mi stvari niso štimale glede na videno/prebrano do sedaj.

Ja, naj bi uničili bombnike in rakete in naj NEBI Rusija napadla Ukrajine, oz. bi jo branila... ampak očitno nekaj ne štima...
Ja, definitivno nekaj ne štima glede na to, kje se zdaj premikajo ruski vojaki.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Glej stavek: OTD in 1994 Russia signed the Budapest memo, guaranteeing Ukraine's territorial integrity in exchange for their nukes, 44 Ukrainian heavy bombers (Tu-22) and 1,068 Kh-55 cruise missiles. Which have been fired at Ukraine in this war.

V prevodu to pomeni, da so Ukrajinci v zameno za svojo ozemeljsko celovitost dali Rusom svoje nuke, bombnike ter rakete in točno te so bile zdaj uporabljene s strani Rusov proti Ukrajincem kar pa po mojem vedenju ne more držati, saj smo par strani nazaj lahko videli fotografije postopka uničevanja teh bombnikov in raket, prav tako pa se lahko na netu najde kup dokumentacije, ki dokazuje uničenje nukleranega orožja, silosov za te nuke in še in še. Posledično menim, da gre torej v tem primeru tweeta Darth Putina za zavajajočo proUA propagando. Ker pa se lahko motim, sprašujem kako je s tem.
Potvarjanje dokumentov o uničenju orožja je po mojem precej enostavo opravilo, sploh ker neodvisne kontrole sploh ni. Da ne govorimo po tem naprej o dilemi, zakaj bi neka država uničevala orožje, druga pa ne. Zato je enako tudi pri uničevanju jedrskega orožja kljub vsemu trudu in simpozijih in podpisanih namer, nazadnje celo letos, še vedno status quo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.024
113
Ammm... kaj ni bilo par stvari nazaj objavljeno s slikovnim gradivom, da so bili ti bombniki ter rakete uničene? In kot take niso mogle biti uporabljene proti UA v tej UA-RU vojni? A tale Darth Putin malo zavaja ali sem kaj zgrešil?
Itak da zavaja in da gre za proukrajinsko propagando. Sploh, ker je pozabil omenit, da se je takrat ukrajina tudi obvezala, da bo nevtralna.
In je pozabil omenit, da je kmali po podpisu memoranduma zahod izjavljal, da memorandum ni zavezujoč.
Glede nuklearnih bomb, pa ukrajinci itak niso imeli denarja za njihovo vzdrževanje, gumb za sprožitev s kodami so pa tudi imeli v Moskvi, tako da bi jim bile samo v breme.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Itak da zavaja in da gre za proukrajinsko propagando. Sploh, ker je pozabil omenit, da se je takrat ukrajina tudi obvezala, da bo nevtralna.
In je pozabil omenit, da je kmali po podpisu memoranduma zahod izjavljal, da memorandum ni zavezujoč.
Glede nuklearnih bomb, pa ukrajinci itak niso imeli denarja za njihovo vzdrževanje, gumb za sprožitev s kodami so pa tudi imeli v Moskvi, tako da bi jim bile samo v breme.
Se pravi so se vsi nekaj obvezali in nihče se ni držal obveze, niti rusija? Škoda potem zapravljat cajt za to, bi raje šli marjetice nabirat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.363
113
Se pravi so se vsi nekaj obvezali in nihče se ni držal obveze, niti rusija? Škoda potem zapravljat cajt za to, bi raje šli marjetice nabirat.
Kot jaz vidim se je UA držala obveze in si na (dandanašnjo) žalost dejansko uničila cel kup konkretnega orožja.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.024
113
Urad Zelenskega: Brez dodatne ameriške pomoči Ukrajini grozi, da bo vojno izgubila
Hehe, kakšna prozorna propaganda.
Ja zdej bodo pa ljudje bolj podprli pošiljanje denarja Ukrajini - zdej gre zares. No treba dat, ni druge.

Če pa američani nebi imeli namena še naprej financirat ukrajince, pa takšne novice v MSM nebi brali.
 

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.832
2.213
113
Tisti, ki so že prej delali podobne izdelke, so gotovo povečali proizvodnjo in lepo služijo. Recimo v Rušah so nekdaj izdelovali odlično jeklo za topovske cevi. Če to delajo tudi sedaj, so gotovo močno povečali proizvodnjo. Če pa sedaj delajo jeklo za gradbeništvo, pa ne moreš pričakovati, da bi se preusmerili. Tudi know-how je zelo verjetno izgubljen. Da bi pa recimo tovarna strojčkov za gospodinjstvo pričela izdelovati drone ali topovske granate, je pa malo mimo.
To ti dam čist prav, če si delal za gradbeno jeklo, potem odpade tale posel. Norvežani so lahko delali ulitke za 155mm granate, niso pa imeli strojev za fino obdelavo, v majn kot pol leta so postavili novo halo in nove CNC stroje. Investicija se jim bo hitro vrnila, edino če se zaključi vojna in ni več odvzema, potem je pa kriza in rdeče številke.

Z dronim se lahko igrajo mala podjetja v SLO in se že, ampak se vse skriva pred mediji, tovarne bele tehnike pa naj delajo kar delaj.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Hehe, kakšna prozorna propaganda.
Ja zdej bodo pa ljudje bolj podprli pošiljanje denarja Ukrajini - zdej gre zares. No treba dat, ni druge.

Če pa američani nebi imeli namena še naprej financirat ukrajince, pa takšne novice v MSM nebi brali.
Tako nekako. Bojo ameriški vojaki malo manj srali in malo manj kafetk popili in bo budget za UKR filat še v nedogled.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.024
113
Tako nekako. Bojo ameriški vojaki malo manj srali in malo manj kafetk popili in bo budget za UKR filat še v nedogled.
V nedogled ne, amak zaenkrat pa še.
Take izjave kot zgoraj, so samo pritisk na ljudi, ustvarjanje javnega mnenja, da bodo ljudje podprli pošiljanje denarja v ukrajinsko luknjo.
V kongresu je pa že vnaprej vse zmenjeno.Glasavanje tam je samo show za rajo.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: leibstandarte